Alexa.k
19.11.05,21:59
V roku 2002 sme ukončili leasing úžitkového auta, majetok je daňovo aj účtovne odpísaný. Môžeme vyradiť majetok bezodplatným prevodom na spolumajiteľa ako FO? Ak áno, aký dopad to bude mať na DP PO a DPH?
Ak nie akým sposobom mi odporúčate postupovať? Prosím súrne.
Ďakujem.
KEJKA
19.11.05,21:02
spolumajiteľ je spriaznená osoba. Odporúčam preto predaťč za cenu, ako by to prevzal autobazár alebo DAREX ... dajú ponuku.
STRELEC
19.11.05,21:20
Len sa chcem uistiť: majiteľom auta je právnická osoba?
Alexa.k
20.11.05,05:50
Pre Strelca : áno majiteľom auta je právnická osoba - s.r.o.
Pre LIDU : práve tomu sme sa chceli vyhnúť, lebo pravdepodone cena vozidla je viac ako pol mil. a museli by sme zaplatiť s toho DPH, a ak sa nemýlim kupujúci by si ju aj tak nemohol uplatniť v odpočte kedže je to ojazdené vozidlo.
Dalo by sa to urobiť tak že by sa spolumajiteľovi vyplatila nepeňažným plnením / prevodom vozidla / pôžička spoločníka ?
Ak áno aký to bude mať vplyv na dane ?
Paula
20.11.05,06:50
a ak sa nemýlim kupujúci by si ju aj tak nemohol uplatniť v odpočte kedže je to ojazdené vozidlo.Ojazdenosť úžitkového vozidla nemá vplyv na uplatnenie DPH zo strany kupujúceho .
KEJKA
20.11.05,07:02
Ojazdenosť úžitkového vozidla nemá vplyv na uplatnenie DPH zo strany kupujúceho .
ano, ale chapem to tak, že FO nie je ani platiteľ. Teda ta DPH sa odvedie.
KEJKA
20.11.05,07:06
Pre LIDU : práve tomu sme sa chceli vyhnúť, lebo pravdepodone cena vozidla je viac ako pol mil. a museli by sme zaplatiť s toho DPH, a ak sa nemýlim kupujúci by si ju aj tak nemohol uplatniť v odpočte kedže je to ojazdené vozidlo.
Dalo by sa to urobiť tak že by sa spolumajiteľovi vyplatila nepeňažným plnením / prevodom vozidla / pôžička spoločníka ?
Ak áno aký to bude mať vplyv na dane ?
upozorňujem na zákaz kompenzácie. Takže predaj auta sa musí riešiť osobitne a pohľadávka za vozidloa potom môže započítať so záväzkom.
áno pochopila som, že sa chcete vyhnúť DPH a dani z príjmov, ale potom s tým autom nehýbte, nech zostane tam kde je. Predaj auta za nižšiu cenu obhájite len ak kupujci je externý odberateľ. Preto som odporúčila DAREX, lebo dávaju peniaze na ruku a samozrejme výrazne menej ako by ste dostali inde.
boitana
18.01.06,07:33
ahojte ak mi moze niekto poradit rada to uvitam-sme prenajimatelia-jedna sa o stare zmluvy, ukoncenie Leasingu napr 10/2005,lenze zostatkovu cenu mi zaplatili az v roku 1/2006- a moja otazka znie kedy mam vyradit HIM v roku 2005,ked este nie je vsetko uhradene-sice jedna sa o velmi male ciastky 500,-skk,alebo az uhradenim ZC-ja si osobne myslim az v roku 2006 -ale myltit sa mozem -dakujem za vase nazory