lienka31
21.10.10,13:27
Aky by som pre e-shop chcela zalozit s.r.o. musim to nahlasit tiez zamestnavatelovi? Lebo ak je zivnost tak ano..
dana9
21.10.10,11:42
Ahoj, na takútpo situáciu sa vzťahuje § 83 Zákonníka práce
Výkon inej zárobkovej činnosti

(1) Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať zárobkovú činnosť, ktorá je zhodná s predmetom činnosti zamestnávateľa, len s jeho predchádzajúcim písomným súhlasom.

(2) Zamestnávateľ môže udelený súhlas podľa odseku 1 písomne odvolať. V písomnom odvolaní súhlasu je zamestnávateľ povinný uviesť dôvody zmeny svojho rozhodnutia. Zamestnanec je potom povinný bez zbytočného odkladu zárobkovú činnosť skončiť spôsobom vyplývajúcim z príslušných právnych predpisov.


K založeniu sro teda platí, že pokiaľ je v predmete činnosti tvojej sro uvedená činnosť ktorá koliduje s predmetom činnosti zamestnávateľa, musí ti zamestnávateľ udeliť písomný súhlas, ak nesúhlasí, považuje sa takéto podniaknie za porušenie pracovnej disciplíny
(3) Obmedzenia ustanovené v odsekoch 1 a 2 sa nevzťahujú na výkon vedeckej, pedagogickej, publicistickej, lektorskej, prednášateľskej, literárnej a umeleckej činnosti.
lienka31
21.10.10,11:48
Dakujem, moj predmet cinnosti bude iny v mojom zamestnani...znamena to teda ze mu to vobec nemusim v tom pripade oznamovat? pytam sa aj k voli odvodom..
dana9
21.10.10,12:13
ahoj
podla mjoho nazoru to v takomto pirpade nie je potrebne, zakon to vyzaduje len v pirpade cinnosti, ktora jezhodna s cinnostou zamestnavatela.
ide teda o to aby zamestnanec nekonkuroval zamestnavatelovi a nepreberal od neho informacie kotre moze pri takejto cinnosti vyuzit
dana9
21.10.10,12:16
Ahoj, len na doplnenie, prepdokladala som pri odpovediach, ze by si bola zamestnancom tej novozalozenej s.r.o.
lienka31
21.10.10,12:40
Ahoj, len na doplnenie, prepdokladala som pri odpovediach, ze by si bola zamestnancom tej novozalozenej s.r.o.


No ja uvazujem ze v jednoosobovej sro by som bola konatel, ale ci aj zamestnanec vlastnej sro som si este neujasnila. Bola by tam potrom zase rozdiel: ci som zamestnanec vlastnej sro alebo nie som? ( pohladu oznamenia zamestńavatelovi)
zalobaba
21.10.10,13:18
Dakujem, moj predmet cinnosti bude iny v mojom zamestnani...znamena to teda ze mu to vobec nemusim v tom pripade oznamovat? pytam sa aj k voli odvodom..

v takom prípade nemusíš ohlasovať zamestnávateľovi
lienka31
21.10.10,13:48
Dakujem za odpovede..