Dzoana
21.10.10,14:06
Dobry den, chcem sa opytat:

Som zamestnana na dobu neurcitu uz 10 rokov, mam zivnost 6 rokov, platim si odvody aj z prace aj zo zivnosti/povinne minimalne/, ako mi budu pocitat matersku? Musim prerusit zivnost, alebo si ju mozem nechat otvorenu? Mam narok na vyssiu matersku, kedze platim 2x odvody?
Dakujem.
veronikasad
21.10.10,13:51
Dobry den, chcem sa opytat:

Som zamestnana na dobu neurcitu uz 10 rokov, mam zivnost 6 rokov, platim si odvody aj z prace aj zo zivnosti/povinne minimalne/, ako mi budu pocitat matersku? Musim prerusit zivnost, alebo si ju mozem nechat otvorenu? Mam narok na vyssiu matersku, kedze platim 2x odvody?
Dakujem.
Treba si dať vypísať žiadosť o materské 2x - jedno tlačivo pre zamestnávatela a jedno ako povinne poistená SZČO, ktoré odovzdáš priamo do SP. Dávku dostaneš len jednu - zo súčtu vmyer. záklladov zamestnanca a SZČO (za predch.kal.rok).

Počas poberania materského (28, resp. 35 týždňov), nemusíš mať prerušenú živnosť, od budúceho roku ani počas poberania rod. príspevku (ak bude schválená novela zákona o RP). Ako to bude s povinnými odvodmi do SP počas poberania RP sa informuj priamo v SP
Dzoana
22.10.10,05:15
Dakujem za odpoved.