ekon_odd
21.10.10,15:09
Dobrý deň,

chcem Vás poprosiť o nasledovnú radu:

1)doveziem tovar z Maďarska, predám v tuzemsku
2)MA vyfaktúruje bez DPH (sme obaja platcami vo sv.št.)
3)my zaevidujeme bez DPH
4)pri daňovom priznaní si spravím samozdanenie
5)ako to zaúčtujem v JÚ?
a)prijatá faktúra
b)samozdanenie
6)treba ešte niečo? Ďakujem veľmi pekne.
martina1111
11.11.10,10:11
1. prijatá fa za tovar - VOZD -nákup tovaru - suma bez dph
2. samozdanenie - v evidencii dph - aj na vstupe aj na výstupe - nemá fin.efekt
Katrina13
25.02.12,07:14
Dobrý deň, chcela by som Vás veľmi moc poprosiť o radu. Kúpili sme materiál z Poľska, sú platcami DPH, peniaze sa poslali cez BÚ, s tovarom prišla FA, ktorá je ale s DPH. Viem, že pri materiály z EÚ sa robí samozdanenie, ale keďže sme aj my platcami DPH, FA mala byť bez DPH, aby som to samozdanenie spravila, len teraz neviem, čo s tým, keďže oni tvrdia že na opravu FA je neskoro, peniaze sa zaslali na celu sumu FA, ktorá je aj s DPH. Neviete mi poradiť čo s tým, keďže mi FA najskôr neopravia? Mám si to nahodiť bez DPH a spraviť smaozdanenie alebo s DPH a potom neviem čo ďalej a ďalšia vec že zase suma čo odišla z účtu nebude sedieť, prosím nemáte niekto skúsenosť? Neviem sa vymotať.
Niuška
26.02.12,14:48
Trvala by som na oprave faktúry a vrátení peňazí. Ako im to môže sedieť, keď ste im zaplatili o DPH viac, sú platci v rámci EÚ aj Vy ste platci ?! Pošli im písomnú žiadosť. Faktúra ide vždy opraviť...teda stornovať, prípadne dobropisovať.
Katrina13
28.06.12,09:27
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám faktúru, kde je DIČ: CZ, firma má sídlo v ČR, ale FA vystavili s DPH a platba išla na účet v slovenskej banke, tak neviem, či robiť samozdanenie a žiadať opravu FA alebo to zaúčtovať s DPH.
Ďakujem.
veronikasad
28.06.12,09:29
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám faktúru, kde je DIČ: CZ, firma má sídlo v ČR, ale FA vystavili s DPH a platba išla na účet v slovenskej banke, tak neviem, či robiť samozdanenie a žiadať opravu FA alebo to zaúčtovať s DPH.
Ďakujem.
Čoho sa fakturácia týka ? Oznámili ste dodávatelovi svoje IČ DPH ?
Katrina13
28.06.12,09:31
Čoho sa fakturácia týka ? Oznámili ste dodávatelovi svoje IČ DPH ?
Ide o nákup nabíjačky batérií a áno vedel všetky firemné údaje .Máme ich aj na FA čo vystavil napísané.
Antonia Jendrišáková
28.06.12,10:51
Ak máš na došlej fa IČ DPH CZ, tak fa má byť bez DPH. Žiadaj o opravu fa. Nevadí, že ste uhradili na slovenskú banku, asi majú banku v SR.
Po oprave FD bez DPH budeš mať preplatok, zaplatila si viac o DPH. Žiadaj o vrátenie preplatku.