roga
21.10.10,19:16
Dobrý deň,
prosím Vás o Vaše rady,postrehy,skúsenosti.
Podpísal som kúpnú zmluve na automobil a aaa auto.
Zaplatil 200 Eur-nie rezervačný poplatok-a bola mi vystavená faktúra so splatnosťou 14 dni na doplatenie.
Na faktúre je uvedené že -do úplného zaplatenia je predmet zmluvného vzťahu vo vlastníctve aaa auto.
Tiež mi faktúrujú predaj nákladného automobilu-uvedená značka,rok výroby,číslo karosérie,číslo motora,EČV a číslo TP.
Automobil ale nemá číslo motora.
Áno nemá !!!!!
Proste tam nie je,čo je pre mňa dôvod na odstúpenie od zmluvy,keďže na faktúre je a teda ten motor bude mať asi nejaký problém.
Keď som tam bol včera skoro sa nepohol,čo ho dusilo...:mad:
AAA ale odstúpiť nechce.
Ja argumentujem že som nezaplatil a auto ani už nechcem-nie je číslo motora a motor predomnou sa začal dusiť ako išiel do dielne.
Teda zrhniem to: auto som nezaplatil,iba 200 eur,auto nechcem,auto je až do zaplatenia vo vlastníctve aaa,doručil som im žiadosť o odstúpení od zmluvy,auto nemá číslo motora hoci na faktúre je uvedené .
Chcem zrušiť zmluvu,ktorá podĺ mňa nie je ani platná-je to kus papiera,bez notárského overenia,chcem zrušiť faktúru-auto som ani ešte neprevzal- na faktúre je niečo čo mi nevedia dať -čislo motora auta.
A keď sa zruší faktúra,chcem aj 200 eur,neviem prečo by im malo zostať 200 eur-ako mi to vyučtujú a aký doklad by mi vystavovali.
Auto je na IČO.
Vie mi niekto právne poradiť,alebo prosím o Vaše názory a skúsenosti.
Ďakujem .
:mad:
Zoltán Kovács
22.10.10,04:58
Nepísať žiadosť o odstúpení od zmluvy, ale poslať odstúpenie od zmluvy. Na to nepotrebuješ súhlas druhej strany. V tom odstúpení uviesť dôvody (absencia čisla motora + nejaká závada, ktorá tam je). A žiadať vrátenie peňazí.
Chobot
22.10.10,06:51
Dobrý deň,
prosím Vás o Vaše rady,postrehy,skúsenosti.
Podpísal som kúpnú zmluve na automobil a aaa auto.
Zaplatil 200 Eur-nie rezervačný poplatok-a bola mi vystavená faktúra so splatnosťou 14 dni na doplatenie.
Na faktúre je uvedené že -do úplného zaplatenia je predmet zmluvného vzťahu vo vlastníctve aaa auto.
Tiež mi faktúrujú predaj nákladného automobilu-uvedená značka,rok výroby,číslo karosérie,číslo motora,EČV a číslo TP.
Automobil ale nemá číslo motora.
Áno nemá !!!!!
Proste tam nie je,čo je pre mňa dôvod na odstúpenie od zmluvy,keďže na faktúre je a teda ten motor bude mať asi nejaký problém.
Keď som tam bol včera skoro sa nepohol,čo ho dusilo...:mad:
AAA ale odstúpiť nechce.
Ja argumentujem že som nezaplatil a auto ani už nechcem-nie je číslo motora a motor predomnou sa začal dusiť ako išiel do dielne.
Teda zrhniem to: auto som nezaplatil,iba 200 eur,auto nechcem,auto je až do zaplatenia vo vlastníctve aaa,doručil som im žiadosť o odstúpení od zmluvy,auto nemá číslo motora hoci na faktúre je uvedené .
Chcem zrušiť zmluvu,ktorá podĺ mňa nie je ani platná-je to kus papiera,bez notárského overenia,chcem zrušiť faktúru-auto som ani ešte neprevzal- na faktúre je niečo čo mi nevedia dať -čislo motora auta.
A keď sa zruší faktúra,chcem aj 200 eur,neviem prečo by im malo zostať 200 eur-ako mi to vyučtujú a aký doklad by mi vystavovali.
Auto je na IČO.
Vie mi niekto právne poradiť,alebo prosím o Vaše názory a skúsenosti.
Ďakujem .
:mad:

Svokor si pred 2 týždňami kupoval nové auto, a predajca povedal, že už sa neuvádza číslo motora, motor sa považuje za náhradný diel auta. Neoveroval som si to, podávam tak, ako som dostal. Môžem pozrieť v TP jeho auta, či je tam číslo. V malom TP (časť I) sa číslo motora neuvádza.

Možno na tom tvojom aute bol menený motor a nový už nemá číslo. Ale je to divné, ak v zmluve je číslo - to ako keby nebol záznam o výmene motora...

Ale pokiaľ ešte neurobili nič, žiadne kroky k prepisu, tak by ti mali umožniť odstúpiť od kúpy.
Zoltán Kovács
22.10.10,14:08
Do TP sa už neuvádza číslo motora.
roga
22.10.10,16:39
Nebavme sa či musí,alebo nemusí byť.
Ja mám na faktúre uvedené aj číslo motora a nikto mi nepovedal že ten motor tam nie je.
Áno číslo motora sa už do TP neuvádza.
Ale keď je uvedený v TP,má byť aj v aute,keď nie asi bol menený,opravovaný,rozbitý ....
Ja mám auto 9 ročné,samozrejme motor má číslo,lebo je originál.
Keď sa mi pokazí,zničí-dobre dám tam iný vybrúsený,bez čísla.
Ja som chcel radu ako odstúpiť od zmluvy ?
Podľa zákona.
To odstúpenie som už dal,len by som chcel vedieť,auto nebolo prebraté,zaplatené.
Dostávam odpovede,že mohol byť vymenený ....
Už o tom aute nechcem ani počuť.
Chcem mať pokoj.
Zoltán Kovács
22.10.10,18:46
Nebuď napaprčený. Veď odpoveď si dostal. Zašli odstúpenie od zmluvy, a hotovo. To už je len na aaačku a jej serioznosti ako sa k tomu postaví. Čo viac by si chcel ako radu.
lucia1526
22.01.13,13:19
Dobrý den, chcela by som sa informovať o mojom probleme brali sme si cez spoločnosť AAA auto auto a začalo sa kaziť máme ho mesiac aj par dní a už od začiatku robilo problémi a náklady na opravu sú vysoké ale samozrejme poistka sa na tieto diely nevstahuje a popri tom sme sa dozvedeli ze bolo aj burane a to nam ani nepovedali.. Chcela by som Vas poprosiť o rada co stym mozme robiť da sa aj odstupit od zmluvy a ako mame postupovat. Dakujeeeem
draik
22.01.13,18:36
Použite google. O tomto predajcovi a jeho postupe a zmluvách je toho na nete kopa, netreba to opakovať.
Mária27
22.01.13,18:37
Občiansky zákonník

§ 597 (Dodatočne zistené vady)
(1) Ak dodatočne vyjde najavo vada, na ktorú predávajúci kupujúcehoneupozornil, má kupujúci právo na primeranú zľavu z dojednanej cenyzodpovedajúcu povahe a rozsahu vady; ak ide o vadu, ktorá robí vecneupotrebiteľnou, má tiež právo od zmluvy odstúpiť.

(2) Právo odstúpiťod zmluvy má kupujúci aj vtedy, ak ho predávajúci ubezpečil, že vec má určitévlastnosti, najmä vlastnosti vymienené kupujúcim, alebo že nemá žiadne vady, atoto ubezpečenie sa ukáže nepravdivým.