takzetak85
22.10.10,08:52
V decembri 2009 sme kupovali jednoizbový byt, nasťahovali sme sa tam aj s našim psíkom, ktorý si ťažko zvykal na nové prostredie a kým sme boli v práci, zavýjal. Akonáhle sme sa o tom dozvedeli, problém sme odstránili. Napriek tomu suseda na nás aj tak podala sťažnosť na bytovom podniku. Snažila som sa s ňou vychádzať a vysvetliť si to s ňou, bohužiaľ bezúspešne. Suseda je na dôchodku, po operácii srdca a vkuse sa nám svojim stavom vyhráža. Kebyže vieme, čo za susedu budeme mať vedľa seba, byt by sme ani nekúpili.
V októbri 2010 sa nám narodilo bábätko a po týždni sme si našli lístoček od susedy vo dverách - ževraj si musela zavolať lekárov, kvôli tomu, že naše dieťa plače a lekári uznali, že v takom strese sa nedá žiť a že rozhodli, že čokoľvek sa susede stane, náklady uhradíme my. Údajne dieťa nechávame plakať hodinu, polhodinu bez toho, aby sme sa o dieťa postarali. - to ma nahnevalo najviac, pretože o dieťa je postarané, keď plače, nosím dcérku na rukách, utišujem, ale proste ani to niekedy nestačí. Veď je to dieťa a deti plačú, to je normálne, predsa nevie rozprávať. Neviem, ako si to suseda predstavuje, myslí si, že dieťa prestane plakať len tak na povel?
Zatiaľ plakáva len cez deň, ale neviem, čo spravíme v noci, lebo pri dieťatku sa to vylúčiť nedá. A čo keď sa jej začnú neskôr tlačiť zúbky...
Prosím o radu, ako postupovať. Osobne si to s ňou vydiskutovať nemá zmysel a aj by som mala strach, že zahrá srdcovú príhodu a zvalí to na nás.
A má vôbec právo sťažovať sa?
Vopred ďakujem.
Flinstone
22.10.10,07:02
sťažovať sa suseda má právo... aj keď jej to nepomôže.
To že sa sťažovala na psa, sa ešte pochopiť dá. Ale hádam nemáte kvôli nej dieťaťu odstrániť hlasivky?!
Osobne neverím, že nejaký lekár by sa vyjadril, citujem: "že v takom strese sa nedá žiť a že rozhodli, že čokoľvek sa susede stane, náklady uhradíte vy"
Ak by sa jej aj niečo stalo, niet dôvodu vám to dávať za vinu a už vôbec nie nejaké náklady.
To si vymyslela aby vás zastrašila.
Jej jednoducho bude vadiť aj to ak doma zakašlete, či si prdnete na záchode. Ak potrebuje také ticho nech si kúpi perníkovu chalúpku v pustom lese.

Predbehnite ju a podajte na ňu oznámenie pre ohováranie(občianske spolunažívanie) na polícii, alebo ju jednoducho pošlite do Péčka a nebavte sa s ňou viac.
A cez deň keď nieje nočný kľud sa správajte ako keby táto suseda neexistovala. Nič s tým nikto nespraví, ani polícia. Máte právo tiež užívať svoj byt.
Jarka 1
22.10.10,07:12
Môj tip na riešenie.
Synova izba má spoločnú stenu s našou spálňou. On má za stenou stôl s PC, kde si v noci púšťa hudbu /a šialené filmy/ a my z druhej strany steny hlavu postele. Keď sme sa do bytu sťahovali, preventívne som si dala poradiť majstrom, ako túto situáciu riešiť.
V synovej izbe dali na stenu nejaký sadrokartón, čo tlmí zvuk. Dosť výrazne to pomáha.
arizona
22.10.10,07:12
Asi to s takouto susedkou nebudete mať ľahké.
Je to stará,chorá osoba,treba to rešpektovať. Ale aj ona musí rešpektovať to, že býva na činžiaku, nemôže žiadať,aby ľudia v okolitých bytoch chodili po špičkách.Lebo tie zvuky od okolitých susedov bude počuť vždy. Raz to je dieťa,raz televízor,alebo hlasnejšiu vravu.
Ak jej vadí všetko, odporučte jej,nech sa odsťahuje na samotu. Vy ste jej chorobu nespôsobili a jej rozčuľovaním sa nad všetkým si ju zhoršuje sama.
S tým nenarobíte nič.Ak sa nedá s ňou porozprávať,tak ju ignorujte.
Myslím, že keby sa sťažovala aj neviem kde, tak nepochodí.:)
arizona
22.10.10,07:19
Môj tip na riešenie.
Synova izba má spoločnú stenu s našou spálňou. On má za stenou stôl s PC, kde si v noci púšťa hudbu /a šialené filmy/ a my z druhej strany steny hlavu postele. Keď sme sa do bytu sťahovali, preventívne som si dala poradiť majstrom, ako túto situáciu riešiť.
V synovej izbe dali na stenu nejaký sadrokartón, čo tlmí zvuk. Dosť výrazne to pomáha.
Výrazne pomôže aj nábytková stena na stene od susedov.
Tiež sme mali spoločnú stenu spálne so susedmi,ktorí mali malé dieťa,to často v noci plakávalo. Presunuli sme na tú stenu nábytok a veľmi to pomohlo. Plač sme takmer nepočuli.
magno
22.10.10,07:22
.....nic cloveka viac nepotesi ako protivny susedia,ale tak ako ti tu uz pisali.Pocas dna si ju absolutne nevsimaj,pretoze ti nemoze nic a v noci v konecnom dosledku tiez,pretoze plac dietata v noci je predsa uplne normalny( teda ak to nie je v jednom kuse,co nepredpokladam :) ) a dalsia vec je ,ze nasa policia nema pristroje na meranie intenzity hluku a keby aj ano,tak silne pochybujem,ze vasa mala by svojim placom prekrocila pripustnu hranicu :o ,takze sa na milu pani susedku pekne usmej-pozdrav a mozes aj odo mna a ak sa jej nepaci nech si kupi stuple do usi,alebo potom nejake lazy na Orave ;)
nesca
22.10.10,08:01
Chcela by som vidieť toho doktora,ktorý by sa podpísal pod takú správu.Teta asi nemá všetkých doma pohromade.
Nič si z toho nerob,snaž sa nevšímať jej útoky.Ona už asi zabudla aké to je mať dieťa,ak nejaké mala.A vonkoncom by som neriešila odizolovanie stien vo svojom byte.Je to možno riešenie,ale nech si to robí tetuška doma,jej niečo vadí.Myslí,že aj keby zavolala niekedy políciu,tak ju asi pošlú do múky.Kvôli normálnemu detskému plaču v bytovke sa zatiaľ ľudia nezatvárajú.Ani neviem či sa smiať alebo plakať,nad tým čo sa tam u Vás deje.Viem,že je to pre Vás doma stres,ale nerobíte nič nenormálne ani nemorálne,tak klídek.Kašlite na ňu.
daskka
22.10.10,11:23
aj ja sa pridavam...nevsimat....ignorovat....usmev na tvari..... :)

ja som mala tiez 80 rocnu babicku pod nami, ta bola u nas 2xdo tyzdna, ako hodiny klavira....to bolo same, vasa mala dnes v noci plakala, co??? a maly preco isiel tak neskoro spat? nastastie nebola nejaka strasne negativna, ale vsetko vsetko jej vadilo...raz jej manzel zakrical, ci nepocula ako zhasol svetlo v obyvacke a tresol jej dverami rovno pred nosom....odvtedy trosku zmakla... ale bola stale u nas...

vobec si nerob stresy, a uz vobec nie v noci :) babatko to citi, ze si nervozna a potom bude aj ono :)
misoft
22.10.10,15:28
Poradím dobrý relaxáčik: Napíš si na kartón:
Jen klid! Říkej si: je blbá, je blbá, je blbá, je blbá......
zaves si to ku dverám, keď bude otravovať, zober ten kartón do ruky a pred ňou (aby to zreteľne videla) si to provokatívne čítaj a potom zatvor s kľudom dvere. ;) :---
Tweety
22.10.10,15:40
Mišo a čo porekadlo, nerob druhým to, čo nechceš, aby oni urobili Tebe?:)
misoft
22.10.10,15:45
Veď to: neurobí nič, len bude si čítať a čítať, bude ticho, nebude urážať a napokon zavrie dvere. Že niekto číta cudzie kartóny - to problém toho druhého, nie?
http://mojazabava.wbl.sk/Smajlik_r__zne/newsmile095.gif
takzetak85
23.10.10,06:53
Ďakujem všetkým za rady, asi podáme predsalen tú sťažnosť. A s tým odhlučnením, aj ja si myslím, že odhlučniť stenu by si mala dať suseda, keďže ona je tá, ktorej stále niečo vadí. Maximálne, čo môžme spraviť, je dať si na tú stranu skriňu. Ešte raz ďakujem.
hubatá
23.10.10,07:14
A ukázala vám tú správu od lekára? Pochybujem že by sa nejaký lekár pod také dôvody podpísal.....
Ak sa normálne správate že naozaj nie ste hluční, ani by som s ňou o ničom nediskutovala. Pozdravila by som a keby ma pristavovala, tak sa akože ponáhľam, nemám čas s ňou rozprávať, lebo zrejme ona potrebuje vyvolať konflikt, potrebuje aby vznikol krik, aby susedia videli a mala svedkov.......
Takže nič nehovoriť aby nemala dôvod sa zadrapiť. A už vôbec nie lístočky písať ako radil búchač, lebo tie si môže odkladať a použiť proti vám.