Lasertag
22.10.10,09:07
Dobry den,

vie mi niekto poradit ako zistit kto nam poukazal 2% a v akej vyske?

Nas konkretny problem je, ze nam informacie od darcov nesedia s vypisom z uctu. Nevieme ci je to iba koli kumulacii jednotlivymi danovymi uradmi, alebo nam cast poukazanych prostriedkov realne nebola prevedena.

Za pripadnu radu dakujeme.
Lianka
22.10.10,07:19
A odkial mate tie informacie o darcoch? Nie je v praxi mozne, aby ste o vsetkych darcoch vedeli. Mozete vediet len o darcoch, ktorych vam sami oznamia, ze vam 2% darovali a prip. v akej vyske.

A aj ked mate prislub od darcov, ze vam 2% poslu, podstatne je, ci tuto svoje rozhodnutie aj spravne uplatnili vo svojom danovom priznani alebo v suvislosti s rocnym zuctovanim dane.
Lasertag
22.10.10,07:43
Mate pravdu, presne tak sme sa na to v minulosti pozerali aj my (teda ci to naozaj a spravne uplatnili ...) lebo iste podozrenie sme uz mali aj v minulych obdobiach, samozrejme tato alternativa je mozna vzdy.

Teraz mame vsak informacie od osob, ktorym skratka verime. Preto nas zaujima, ci je mozne nejakym sposobom si to overit.

Dakujem
wallie
25.10.10,13:16
prijímateľovi sa údaje o tom či mu od tej a tej osoby boli 2% naozaj poukázané neposkytujú!!! sú to peniaze a údaje darcov a spadajú pod daňové tajomstvo, jediný spôsob ako to môžete vy odsledovať je ten, že každý z tých vašich "hodnoverných darcov" si zájde osobne na svoj daňový úrad a tam si vyžiada túto informáciu, prípadne aj potvrdenie od svojho správcu dane že jeho 2% boli naozaj k vám poukázané. Otázne je, či to nebudú vnímať z vašej strany ako buzeráciu a na ďalší rok si potom možno rozmyslia či to nedarujú radšej inde ;)

P.S. daňový úrad posiela 2% za viacerých darcov naraz, kumulovane od jednotlivých správcov ;)
nika224
25.10.10,13:23
Hm, zaujímavé. Tak mi je teraz nanajvýš čudné, odkiaľ v materskej škole zistili, že im prišli peniažky z 2% dane z firmy, v ktorej som bola zamestnaná, keď som im to ja sama vôbec nepovedala. No pani riaditeľka mi bola nesmierne vďačná, pretože suma, ktorá tvorila v ten rok 2% dane z tejto jednej firmy bola viac ako to, čo dostali napríklad tento rok od všetkých darcov spolu. Tak ako na to prišla, od koho sú peniažky poukázané?:eek: