masterm@centrum.sk
22.10.10,09:51
Chcel by som sa spýtať či existuje legálny spôsob ako zabrániť dvom cudzím spoločnostiam v ich zlúčení.

Spoločnosť A má voči mne dlh vo výške povedzme 1 mil Eur. Neplatí poriadne a situáciu chce vyriešiť tak, že sa zlúči s inou, úplne zadĺženou spoločnosťou B, bez majetoku a teda aj v prípade vyhlásenia konkurzu na novú spoločnosť B nebude pohľadávka uspokojená.

Dá sa s tým niečo robiť ?
peterknazeje
22.10.10,08:01
Preco teraz nevymahate dlznu ciastku od povodneho dlznika. Samozrejme sudnou cestou a budete ziadat o vydanie predbezneho opatrenia (aby ste zabranili zluceniu spolocnosti este predtym, ako dlznik uhradi svoj dlh).
Pripadne tu pohladavku odpredate niekomu, kto ma dostatocne "argumenty" na to, aby mu dlznik zaplatil.
profesional
30.10.10,19:36
O zluceni spolocnosti musi byt uverejneny oznam v Obchodnom vestniku. Zakon dava lehotu od tohto uverejnenia aby opravneni podali namietku na prislusnom registrovom sude. Ak je jednoznacne ze zlucenie by prinieslo zhorsenie vymozitelnosti pohladavky, sud vyzve zlucovanu spolocnost aby poskytla primerane zabezpecenie dlhu voci veritelovi a ak tak neurobi, tak k pravoplatnemu zluceniu nedojde.
Zaroven je povinny takyto ukon dlznik oznamit kazdemu veritelovi pisomne. Neoznamenie ma za nasledok absolutnu neplatnost zlucenia. Zaroven je neoznamenie takejto skutocnosti veritelovi TRESTNE.