vlastalc
22.10.10,10:54
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Konateľ s.r.o. - výsluhový dôchodca , nepoberá odmenu za výkon funcie, ale má so spoločnosťou uzatvorenú DPČ ako personalista . Mám ho prihlásiť do ZP , keď podľa mňa nepoberá odmenu za výkon funcie, ale za iný druh činnosti? Vopred všetkým ďakujem.
vlastalc
25.10.10,05:34
Prosím o Váš názor.Ďakujem.
Jana Motyčková
25.10.10,09:19
Ak nie je aj spoločník, do ZP sa z dôvodu dohody neprihlasuje.
vlastalc
26.10.10,12:47
Veľmi si vážim, že ste mi odpovedali.Zabudla som uviesť,že konateľ nie je spoločníkom v s.r.o.Skôr ako som zadala túto tému som hľadala v Porade a v Porade - Drak, ale takýto prípad som nenašla, ale v tom množste príspevkov je možné, že som ho aj prehliadla. K napísaniu príspevku ma prinútila táto skutočnosť. Na okresnej pobočke Všeobecnej ZP mi povedali, že áno,musím ho prihlásiť a odvádzať poistné, lebo aj takáto dohoda je forma odmeny . Darmo som oponovala, nepochodlia som. A tak mi to nedalo a zavolala som na zákaznícku linku Dôvery , kde mi povedali, že neprihlasovať a neodvádzať poistné. Takže jeden zákon, jeden prípad a dva rôzne závery. Preto si vážim, že ste mi odpovedali práve Vy a ďakujem Vám.