maska2
22.10.10,14:18
Poraďte mi prosím , kúpili sme diamantovú vŕtačku s príslušenstvom.Stojan + vŕtacie korunky.
Cena samotnej vŕtačky je cca 900 €
stojan700€
korunky sa kĺžu v priemere 150€ za jednu

Všetko je na jednej fa - rozpísané.

Teraz neviem , nie som si istá , či to dať do odpisov a vlastne do akej skupiny alebo priamo do nákladov.

Ďakujem za konzultácie.Andrea
Lenka1979
22.10.10,12:23
Asi by som najprv uvažovala, či jednotlivé časti Tvoria neoddeliteľnú súčasť k hlavnej veci, alebo hlavná vec môže samostatne fungovať aj bez tých súčastí. Potom by som riešila ďalej. Ale samozrejme sa môžeš rozhodnúť aj o tom,že zaradíš do DHM a budeš odpisovať.
maska2
25.10.10,11:07
No áno , zamýšľala som sa aj ja, ale je to na zvážení. Je to ako obyčajná vŕtačka, len veľká. Je ´vrták - korunka neoddeliteľná súčasť? Asi je .... samotný je na nič.Stojan figuruje ako doplnok , nemusel byť , ale už je..
A potom, do ktorej odpis.skupiny to buchnúť?Ďakujem
maska2
03.12.10,11:49
Poraďte mi prosím , kúpili sme diamantovú vŕtačku s príslušenstvom.Stojan + vŕtacie korunky.
Cena samotnej vŕtačky je cca 900 €
stojan700€
korunky sa kĺžu v priemere 150€ za jednu

Všetko je na jednej fa - rozpísané.

Teraz neviem , nie som si istá , či to dať do odpisov a vlastne do akej skupiny alebo priamo do nákladov.

Ďakujem za konzultácie.Andrea

Ahojte,opôť otvorím tento problémik.Nie som si vôbec istá čo s tým????Ako by ste to riešili?Ďakujem
marjankaj
03.12.10,11:53
Ahojte,opôť otvorím tento problémik.Nie som si vôbec istá čo s tým????Ako by ste to riešili?Ďakujem

A aká je celková suma? Do 1700 € neodpisuješ.:eek:
maska2
03.12.10,19:31
No tak "problémik" je v tom , že samotná vŕtačka je pod 1700€.Je to na spoločnej faktúre, kde sú doúčtované aj rôzne vrtáky a stojan:confused:. Tak si celkom nie som si istá. Viem, že do 1700 šup do nákladov , ale toto je také rozporuplné:mee:
marjankaj
03.12.10,19:59
No tak "problémik" je v tom , že samotná vŕtačka je pod 1700€.Je to na spoločnej faktúre, kde sú doúčtované aj rôzne vrtáky a stojan:confused:. Tak si celkom nie som si istá. Viem, že do 1700 šup do nákladov , ale toto je také rozporuplné:mee:

Ale ty vieš najlepšie ako to je.
Vŕtačka sa používa aj samostatne, alebo iba v stojane? Alebo takto. Predali by ti vŕtačku aj bez stojana a bez vrtákov?
A vrtáky sú spotrebný materiál.
marjankaj
03.12.10,21:42
No tak "problémik" je v tom , že samotná vŕtačka je pod 1700€.Je to na spoločnej faktúre, kde sú doúčtované aj rôzne vrtáky a stojan:confused:. Tak si celkom nie som si istá. Viem, že do 1700 šup do nákladov , ale toto je také rozporuplné:mee:


§ 22
Odpisy hmotného majetku a nehmotného majetku
(2) Hmotným majetkom odpisovaným na účely tohto zákona sú

a) samostatné hnuteľné veci, prípadne súbory hnuteľných vecí, ktoré majú samostatné technicko-ekonomické určenie, ktorých vstupná cena je vyššia ako 1 700 eur a prevádzkovo-technické funkcie dlhšie ako jeden rok,


Nemysleli tým všetko čo je uvedené na faktúre. Iba samostatné hnuteľné veci.
maska2
04.12.10,19:01
Ďakujem , tak to aj tak pojmem. Predali by ju samostatne, stojan len uľahčí prácu s ňou.Mne ide len o to , aby to nebolo chápané ako celok.Ďakujem a príjemný zvyšok večera.:o
Rozalka
04.12.10,19:13
Nemysleli tým všetko čo je uvedené na faktúre. Iba samostatné hnuteľné veci.

... a každej jednej vstupná cena je vyššia ako 1700€ ...