bupi
22.10.10,14:46
Mam komodu s velkymi suflikmi, ktore sa tazko otvaraju. Uvazujem o namontovani pojazdov s dorazom. Ryhu v sufliku mame asi v strede suflika hlbky asi 7 mm. Je mozne tam upevnit kolajnicku, alebo predavaju len kolajnicky naspodok suflika? Vdaka
Chobot
22.10.10,14:40
Mam komodu s velkymi suflikmi, ktore sa tazko otvaraju. Uvazujem o namontovani pojazdov s dorazom. Ryhu v sufliku mame asi v strede suflika hlbky asi 7 mm. Je mozne tam upevnit kolajnicku, alebo predavaju len kolajnicky naspodok suflika? Vdaka

Takto z opisu je ťažké si predstaviť tú 7 mm ryhu ( :confused: nie je to trochu málo na koľajničku???), ale v Schachermayeri majú zásuvkových koľajníc od výmyslu sveta, rôzne veľkosti, polovýsuvy, plnovýsuvy. Len tých 7 mm sa mi zdá, že taká malá koľajnica nebude (najmenšiu som videl, čo mala šírku 17 mm). Ale pozri ich katalógy, možno niečo nájdeš, alebo to vyriešiš inou koľajnicou:

http://www.schachermayer.sk/

http://www.schachermayer.sk/katalog/pdf85/eurombt05sk.pdf
Marína
22.10.10,19:54
Predpokladám, že na pojazdy nemáš dostatok priestoru medzi zásuvkou a bokom komody. Bývajú aj 13-15 mm. Existujú aj zapustené, guličkové, tie sú však náročné na uloženie(presnosť), je to skôr práca pre profesionála.
bupi
22.10.10,21:10
7 mm je hlboko zarez v sufliku je na vysku asi 1,7 cm, plus do okraja komody je este nejakych mozno 3 mm vole na jednej strane. No ved prave, ziadny stolar na obzore, ci to zvladneme aj doma...:rolleyes:
marleau
23.10.10,07:13
Foto nedáš?
bupi
23.10.10,08:37
Tak mam to presne zmerane, zarez je hlboky 1 cm,s volou od okraja komody je to 15 mm. Vyska zarezu je 2 cm. Len neviem, ci existuju pojazdy umiestnitelne aj do stredu, alebo iba na spodok suflika?
Chobot
23.10.10,09:57
Tak mam to presne zmerane, zarez je hlboky 1 cm,s volou od okraja komody je to 15 mm. Vyska zarezu je 2 cm. Len neviem, ci existuju pojazdy umiestnitelne aj do stredu, alebo iba na spodok suflika?

Sú aj do stredu. Pozri si ten katalóg, sú tam aj úzke koľajnice. možno ich tam natesnáš.
bupi
23.10.10,10:34
Dik, uz mam stiahnute, budem studovat.;)
josiph68
23.10.10,16:53
to sú komody ako z ikei,ja som také prerábal,dával som tam guličkové plnovýsuvy,ale bez zmenšenia šírky si neporadíš.
patresz93
21.01.14,20:32
zdravim vie mi niekto poradit kde je mozne zakupit loziskove kolajnicky na sufliky? chcel som ich uz vymenit kvoli vypadanym loziskam a tak som sa rozhodol kupit klasicke kolajnicky ale narazil som na problem ze sa mi nezmestia do skrine spolu so suflikom lebo som nepocital so sirkou kolieska takze by som potreboval take loziskove. za odpoved dakujem
patresz93
21.01.14,20:32
ak sa smiem spytat kde si take zohnal?
josiph68
27.01.14,10:58
ak ste z bratislavy - interier studio - za R1-čkou , fa.Mobart - ulička oproti Baumaxu na trnávke ,Zanex studio - Mlynské Nivy 77
mr.dred
03.11.14,06:17
Tie pojazdy sa volajú: Zásuvkový mikrovýsuv guličkový. dostať v rôznych dľžkach,napr. tu: http://www.dexshop.sk/zasuvkovy-mikrovysuv-gulickovy-190mm