Julo
21.05.04,15:51
Poraďte mi prosím, v otázke náhrad výdavkov spojených s výkonom zamestnania. Jedná sa o výdavky zamestnanca, ktoré vynaložil na získanie potvrdení na základe nariadenia zamestnávateľom - lekárska prehliadka, výpis / odpis z registra trestov a pod. Ide o zamestnanca, ktorý už je zamestnancom s platnou pracovnou zmluvou, teda nejedná sa o tzv. vstupnú kontrolu. Má zamestnanec nárok / právo na preplatenie výdavkov ? V plnej výške ?
tibor
24.05.04,05:06
vedel by som si to obhájiť ako daňové náklad. proste do internej smernici si dáte, že prijatým uchádzačom zamestnávateľ uhradí poplatky za potvrdenia od nich požadujúce - tieto potvrdenia ale musíte obhájiť - napr. výpis z registra trestov pri pokladníčke či pracovníčke poverenej so stakom s bankou a podobne...pozor na diskrimináciu...niektoré údaje nie je možné požadovať...
Julo
29.05.04,10:23
vedel by som si to obhájiť ako daňové náklad. proste do internej smernici si dáte, že prijatým uchádzačom zamestnávateľ uhradí poplatky za potvrdenia od nich požadujúce - tieto potvrdenia ale musíte obhájiť - napr. výpis z registra trestov pri pokladníčke či pracovníčke poverenej so stakom s bankou a podobne...pozor na diskrimináciu...niektoré údaje nie je možné požadovať...

Díky Tibor za snahu, ale nedozvedel som sa to čo som chcel. Ty píšeš o osobe, ktorá nastupuje; ale ja mám na mysli zamestnanca, ktorý už pracuje (čojaviem možno aj 3 roky vo firme) ovšem zamestnávateľ z dôvodu predkladania podkladov o zamestnancoch iným orgánom si tieto dokumenty vyžaduje na zamestnancoch a vystavenie týchto vecí niečo stojí.