Palino978
22.10.10,19:33
pravdepodobne som nieco "preklikol" pri praci s databazou v exceli pri pouzivani filtra.
Ide o to ze mam viacej udajov vo viacerych stlpcov a zatial cca v 1000 riadkoch. Pri filtrovani udajov podla jedneho stlpca mi filter zobrazi spravne pozadovane hodnoty, ale za poslednym zobrazenym riadkom (dajme to mu ze posledne c.riadka 753) mi excel uz nezobrazi dalsie riadky. Nieco podobne ako ked sa zapnu zlomy stran. Cela ta operacia pri zapnuti trva takmer minutu, t.j. robi to strasne dlho, doteraz to bolo iba okamzik a zobrazoval excel aj ostatne nevyplnene riadky . Da sa to teda niekde nastavit?

Skusal som prekopirovat udaje do noveho suboru a tam mi excel pri filtre pracoval okamzite a zobrazoval aj ostatne nevyplnene riadky. Avsak v povodnom mam porobene vsetky nastavenia a cele sa mi to nechce znovu
robit.

za kazdu radu dakujem
Chobot
22.10.10,18:40
pravdepodobne som nieco "preklikol" pri praci s databazou v exceli pri pouzivani filtra.
Ide o to ze mam viacej udajov vo viacerych stlpcov a zatial cca v 1000 riadkoch. Pri filtrovani udajov podla jedneho stlpca mi filter zobrazi spravne pozadovane hodnoty, ale za poslednym zobrazenym riadkom (dajme to mu ze posledne c.riadka 753) mi excel uz nezobrazi dalsie riadky. Nieco podobne ako ked sa zapnu zlomy stran. Cela ta operacia pri zapnuti trva takmer minutu, t.j. robi to strasne dlho, doteraz to bolo iba okamzik a zobrazoval excel aj ostatne nevyplnene riadky . Da sa to teda niekde nastavit?

Skusal som prekopirovat udaje do noveho suboru a tam mi excel pri filtre pracoval okamzite a zobrazoval aj ostatne nevyplnene riadky. Avsak v povodnom mam porobene vsetky nastavenia a cele sa mi to nechce znovu
robit.

za kazdu radu dakujem

najlepšie by bolo vidieť ten súbor. Takto na diaľku je ťažké odhaliť, čo si nastavením pokakal. Ak chceš, môžem sa ti na to pozrieť, ak mi to pošleš na chrobak7(zavinač)post.sk. Ak je to veľký súbor, ulož to niekde na nete, kde si to stiahnem (ak tam nemáš dôverné alebo tajné inrformácie). Mne o obsah nejde.

Ešte by bolo dobré napísať, či ide o Excel 2003 alebo Excel 2007. ;)
Palino978
22.10.10,18:48
je to v exceli 2007 , skoda ale ten subor nemozem poslat su to doverne udaje.
marjankaj
22.10.10,19:17
je to v exceli 2007 , skoda ale ten subor nemozem poslat su to doverne udaje.

Tak si niektoré stĺpce vymaž a nahraď to niečím iným.
peterknazeje
22.10.10,19:26
zobrazuju sa Vam prazdne riadky/stlpce aj bez filtra alebo iba s aktivnym filtrom?
vyzera to, ze mate bud nastavene zlomy stran, alebo udaje su ako definovana tabulka excelu:
1) skuste kliknut na Zobrazit - Zobrazenie zositov - Ukazka zlomov stran,
tam sa modrou farbou zobrazia zlomy strany,
nasledne kliknite na Zobrazit - Zobrazenie zositov - Normalne,
mozno to zobrazi spravne,
2) skuste kliknut na Navrh - Nastroje - Konvertovat na rozsah
definovana tabulka excelu sa skonvertuje na normalny rozsah,
Palino978
23.10.10,10:20
zobrazuju sa Vam prazdne riadky/stlpce aj bez filtra alebo iba s aktivnym filtrom?
vyzera to, ze mate bud nastavene zlomy stran, alebo udaje su ako definovana tabulka excelu:
1) skuste kliknut na Zobrazit - Zobrazenie zositov - Ukazka zlomov stran,
tam sa modrou farbou zobrazia zlomy strany,
nasledne kliknite na Zobrazit - Zobrazenie zositov - Normalne,
mozno to zobrazi spravne,
2) skuste kliknut na Navrh - Nastroje - Konvertovat na rozsah
definovana tabulka excelu sa skonvertuje na normalny rozsah,

no uplne presne som sa toho nezbavil, ale aspon som vdaka Vam objavil nastroj vytvarania tabuliek. V podstate mi to riesi aj dalsie udaje na spracovanie zahrnutych udajov v tabulke ako priemer, max.,min., apodobne... hlavne to uz nemrzne a velke plus je aj pridavanie udajov do tabulky. VDAKA este raz.

a este jedna vec by ma zaujimala, je mozne pri jednom otvorenom subore mat zobrazeny v hornej polovici jeden harok a v dolnej druhy harok toho isteho suboru? ..nieco podobne ako napr. dve okna programov vedla seba resp. pod sebou.
peterknazeje
24.10.10,17:02
je mozne pri jednom otvorenom subore mat zobrazeny v hornej polovici jeden harok a v dolnej druhy harok toho isteho suboru?
1) ano, je to mozne,
2) kliknite na Zobrazit - Okno - Nove okno,
3) na pozadi sa otvori ten isty subor, ktory uz mate otvoreny,
4) kliknite na Zobrazit - Okno - Usporiadat vsetko - Vodorovne,
Palino978
24.10.10,17:12
super , VDAKA