Maroš Cuník
22.10.10,22:15
Dobrý deň!


Dovolte mi trošku na úvod predstaviť situáciu. Chcel by som si požiadať o podporu ubytovania 2. kategórie na Univerzite Karlovej v Prahe. Podmienky sú nasledujúce: spoločný príjem domácnosti nesmie presiahnuť 2,4 násobok životného minima.

Vypočítal som, že hodnota životného minima v našej domácnosti je nasledujúca: mamička je rozvedená takže je jedinou živiteľkou, t. j. hodnota ž.m. je €185,19 + ja som (predpokladám) zaopatrené plnoleté dieťa do 26 rokov, to jest €129,18 a môj brat je rovnako zaopatrené plnoleté dieťa, je o pár rokov starší, ale školu ešte neukončil, a 26 nemá... to jest ďalších €129,18. Vychádza to teda €443,55 spoločne. 2,4 násobok tejto sumy je €1064,52 (32.069,73 Sk)


Mamička je učiteľka, jej mesačný hrubý príjem je asi 22 000 korún (prepáčte za starú menu, ale akosi mi ešte stále lepšie vyhovuje). Otecko prispieva na každého z nás synov po 5.000 Sk. Mamička samozrejme berie aj to dajaké prídavky na deti, neviem presne v akej sume, vy by ste to azda mohli vedieť. Aź tak velmi sa to netýka mojej otázky.

Otázky prichádzajú až teraz:

V prvom rade Karlova univerzita žiada potvrdenie o príjme domácnosti.
Za prvé: myslíte si, že sa do toho bude rátať čistý alebo hrubý príjem?
Za druhé: ráta sa do toho aj to, čo na nás s bratom prispieva otecko (on to beztak, teraz keď študujeme, posiela na účet nám, mamičku to teda obchádza)?
Za tretie: Rátajú sa do toho detské prídavky, ktoré mamička odoberá?
Za štvrté: vydáva podobné potvrdenie nejaká štátna inštitúcia alebo by bolo najlepšie rozanalizovať mesačný príjem (čistá/hrubá mesačná mzda, záleží na odpovedi 1. otázky + to, čo prispieva oci, podľa odpovede z 2. otázky + detské prídavky, podľa odpovede na 3 otázku), vytlačiť to a ísť si to niekde potvrdiť?
Za piate a posledné: kde to teda potvrdiť? U mamičky v robote alebo v inej štátnej inštitúcii?

Chcel som pridať aj link na informácie o ubytovacom štipendiu od UK, ale nemôžem, lebo nemám dosť príspevkov, no aj tak tam veľa o tom nie je (teda o ub. štipendiu II. kategórie). Ak by ste sa náhodou unúvali stačí zadať do googlu "ubytovací stipendium univerzita karlova kategorie" a hneď prvý príspevok by mal byť "Všeobecné informace" ohľadom štipendií.

Ďakujem vám za odpoveď

Maroš Cuník