botka74
23.10.10,10:07
Dobrý deň, chcela by som niekoho znalého problematiky poprosiť o radu:
S tretím dieťatkom som na rodičovskej dovolenke od mája 2009, čiže som asi posudzovaná zákonom z roku 2009.Mám hypotetickú možnosť nastupiť do zamestnania. Ak nastupim 1.12.2010, podla vsetkého mi zanikne kvoli zdanenmu prijmu narok na RP?Asi ano, ale mám narok na vyplatenie sumy 25% zo zvysných RP do troch rokov dieťaťa?Príspevok na starostlivost mozem vyuzivat podla vsetkého nezavisle od roku nastupu na RD. Zmení sa niečo v mojom pripade, ak by som poprosila o nástup až 1.1. 2011 ?Ak sa zvýši príspevok, asi ano...Okrem prispevku rodičovi a prispevku na starostlist existuje ešte nejaká možná jednorazová dávka?Známa v podobnom pripade, len na RD od roku 2008 že vraj niečo dostala a dosť vysoku sumu, že vraj pre to, že je slobodná matka, je to možné?Mne sa to osobne nezdá...ďakujem veľmi pekne za odpoved .Niekde som čítala, že je možné dostať kvázi dotáciu od štátu, za to idem robiť ešte pred skončením RD.Mohol to byť táto suma?Podľa čoho sa vypočítava?Je jednotná?Ja sa len bojím, že keď som posudzovaná podľa zákona z roku 2009, že mi zanikne v roku 2010 nárok na RP(nemohlo sa robiť popri MD a RD) a nebudem mať ani nárok na tých 25% zo zvyšnej sumy RP do 3.roku dieťaťa...Preto sa mi zdá rozumnejšie len sa zaučať v decembri a pre istotu sa dohodnuť na nástupe 1.1.2011.Pán Mihál spomínal, že od roku 2011 chcú uzákoniť aj možnosť práce počas MD a RD.Čo poviete?Stále ste mi dobre poradili, vneste mi niekto trochu poriadku do tohto problmu, prosím...ďakujem