Fr4nS
23.10.10,11:01
Dobry den .... chcel by som vas poprosit o raadu ... mam problem s PC... Raz sa vipol mojmu bratovi ked ho asi na piaty pokus zapol naskocili pasy ako nwm zvyslo dole v rozmedzi asi 1cm po celom monitore ... bal som sa ze je to monitorom tak som to prepojil na druhy ale tam to tiez robilo ... nechcem ho davat do opravy len predpokladam ze to bude windowsom ale ked som sa to snazil preinstalovat tak mi to preinstalovalo na pracovnej ploche a ani nikde inde mi neroby ciary iba ked zapnem pc tie prve plochy co vam skocia tam co je oznacenie zakladovky potom nacitanie windowsu tak tam mi neustale robi pasy .. a etste preinstaloval som windows taktiez som musel nainstalovat zakladovu kratu ktoru som uspesne ale graficka nesla tak dobre teda ona nesla vobec ... jej softver sekol v polovici instalaci a automaticky restartoval PC a po 7. pokuse som sa na to us vykaslal .. Potrebujem pomoc co stym robit :) .. uz vopred dakujem :-*
sthruska
23.10.10,09:31
Vyzerá to na pokazenú grafickú kartu.
Fr4nS
23.10.10,09:36
Nepovedal by som bo ten pocitac fakci aj bez tey grafickej cize aj teraz som na nom a niejde mi nainstalovat viacero toho napr presne to iste mi spravilo ked som sa snazil nainstalovat Cd-rom (napalovaci program) a iplne identicky mi vipplo pc ...
misoft
23.10.10,15:50
Nepovedal by som bo ten pocitac fakci aj bez tey grafickej
Milý - zlatý: jasné, že ti PC pôjde aj bez grafickej karty, ale budeš h***o vidieť. Procesor predsa výsledok svojho "snaženia" musí prejaviť a to robí výstupným zariadením - monitorom. No a ten monitor je ovládaný GK - teda výsledok práce sa posiela do GK a tá dáva signál pre monitor, aby ti to pekne nakreslil :D. A keď je GK chybná, tak opäť vidíš h***o, prípadne niečo podobné, ako spomínaš.

Spomínaš, že si preinštaloval Win, základovku :confused: a graficku.
A) základovku - myslel si tým BIOS?
B) Win inštalácia (preinštalácia) bola vykonaná korektne? Zobrazovalo sa to v poriadku?
C) Inštaluješ pre GK správny ovládač?

Z tvojho popisu som totiž tak trochu jeleň.
Fr4nS
25.10.10,11:39
No takto ... A zakladovu kartu som myslel ovladace ktore su na nej cize zvukova sietova "intel chipset driver" a znacky Foxconmn ... B ano ukazala spravne C mam od nej aj krabicu s instalacnym manualom s cd-driverom a taktiez aj s obrazkovym manualom dve poskladane A1 v kazdom jazyku okrem cestiny a slovenciny :D:D:D ... (g-force 7 sierie .g-force 7300LE)
Stevo5
25.10.10,12:10
No takto ... A zakladovu kartu som myslel ovladace ktore su na nej cize zvukova sietova "intel chipset driver" a znacky Foxconmn ... B ano ukazala spravne C mam od nej aj krabicu s instalacnym manualom s cd-driverom a taktiez aj s obrazkovym manualom dve poskladane A1 v kazdom jazyku okrem cestiny a slovenciny :D:D:D ... (g-force 7 sierie .g-force 7300LE)
Takže to vyzerá predsa na vadnú grafiku ako v príspevku #2 vyššie písal sthruska.
Ale pre úplnosť - píšeš že si preinštaloval Windows - a ako si ho preinštaloval? Začalo sa to vložením inštal CD Win do mechaniky, potom "formát C" a inštalácia systému? To by bolo správne.
Ale ak si pri spustenom systéme Windows vložil inštalačné CD do mechaniky a spustil inštaláciu, tak to niekedy nefunguje a chyby (špatné nastavenia systému a ovládačov) ktoré sú na disku pred (takouto) inštaláciou, zostanú aj po nej.

Ak by si mal možnosť otestovať graf. kartu v inom PC, vyriešilo by to problém - že kde je chyba. Ak v inom PC karta pôjde v poriadku, tak je chyba v systéme, ak karta ani v inom PC nepôjde, je vadná.
Fr4nS
30.10.10,15:16
Instaloval som to najprv formatom c ... sak ako si povedal ... dobre ale to nevysvetluje preco mi aj nejake programy nechcelo nainstalovat ... nie len driver na grafiku
Fr4nS
30.10.10,15:22
aaaa one .... chladic ide aj ked je vadna?? .. bo chladic na nej maka ale nwm naco ...
Vlado40
30.10.10,15:40
aaaa one .... chladic ide aj ked je vadna?? .. bo chladic na nej maka ale nwm naco ...

Samozrejme , chladič-ventilátor ak má napätie ,tak musí isť.To nerieši problém grafiky.
Fr4nS
30.10.10,16:37
dobre ale to nevysvetluje preco mi aj nejake programy nechcelo nainstalovat ... nie len driver na grafiku
hm a toto??:---:eek::mee::confused::cool:
Stevo5
31.10.10,09:58
hm a toto??:---:eek::mee::confused::cool:

Môže byť aj poškodený, nekompletne nainštalovaný alebo nesprávne nainštalovaný operačný systém. Niektoré apikácie nenainštaluješ aj nemáš Javu, niektoré ak nemáš Net Framework... . Ale malo by ti to napísať chybové hlásenie že prečo nie je možné inštalovať, alebo aspoň kód chyby a z toho sa dá posúdiť kde je problém.
Alebo poškodené registre... vírus v systéme... chyba alebo nekompatibilita hardvéru alebo softvéru ... .
Fr4nS
12.11.10,19:29
no neukaze ziadnu chibu pricom predtym ked bol pc v poriadku nainstaovalo driver bezchybne a rychlo teraz mu to trva polovica instalacie to co cela predtym a akonahle na drivere grafiky dosiahne polovicu tak hned ho restartuje a k instalci sa opetovne nevracia ... pri instalaci inych softwerov ukaze len to na instalaciu zapnem a ide instalovat ako keby siel explodovat pc a bum restart ani jedna ciarka neukaze ze postupilo bezopitania sa vipne to hlavne tych sofwerovych .. kukal som zlosku "system32" a myslym si ze tam je vela zloziek ktore by tam nemaly byt a zlosky sa nedaju vimazat dam odstranit a nic neukaze neodstrani a ani neukaze ze sa neda odstranit ... nwm co si maaam mysliet ... ale ties predpokladam ze je to v tom zlom nainstalovanom hardvery...:mee:
Stevo5
13.11.10,17:46
Zložiek v System32 by som sa nedotýkal, nemusel by si už spustiť počítač.
Inak vidí sa mi, že by grafika mohla byt aj poškodená. Neviem aká je, či na matičnej doske alebo prídavná v PCI-E slote.
Skús ak máš možnosť vyskúšať inú graf. kartu. Alebo túto grafiku vyskúšaj na inom počítači.
Predtým som si neuvedomil, že tie pásy ti robí už hneď, predtým ako sa načíta Windows. Tam by sa mala každá graf. karta správať normálne, vtedy nie sú potrebné žiadne ovládače.
misoft
13.11.10,18:04
Predtým som si neuvedomil, že tie pásy ti robí už hneď, predtým ako sa načíta Windows.
Pokiaľ to začína "vystrájať" už pri bootovaní (načitávaní), tak to bude jedine hardwarový konflikt (chybná GK) - t.z. ani BIOS si s tým neporadí (a to zobrazuje len v základe (VGA).
Vyber tú dosku, choď k nejakému známemu s PC, šupni ju do stroja a keď to bude robiť aj pri bootovaní iného PC - chybná doska (niekde môže byť skrat).
KoxXxo
13.11.10,18:11
Aký máte názor na toto umelecké dielo. Mal by sa Ježiško poobzerať po novej grafike?
Fr4nS
13.11.10,19:23
Aký máte názor na toto umelecké dielo. noo ten druhy obrazok sveci tomu ... len ja mam modre pozadie ale inak je to pribline tak ..
Fr4nS
13.11.10,19:25
Predtým som si neuvedomil, že tie pásy ti robí už hneď, predtým ako sa načíta Windows. Tam by sa mala každá graf. karta správať normálne, vtedy nie sú potrebné žiadne ovládače no ono to robi iba pri nacitani ako takto ked som v uzivatelskom profile ako pogoda ale sak zas jasne je ze pocitac ide strasne pomaly .... ani 4G net nepomaha :D:D:D:D heheh ...
KoxXxo
13.11.10,19:30
Sranda je, že na tom PC má aj ten 1. obrázok také pásy, preto som to odfotil, lebo keď urobím screen, tak na inom PC je obrázok v poriadku.
Avšak monitor je ok, lebo s noťasom je to normal.
Fr4nS
13.11.10,19:33
hh .. no mne len fakt na tom nacitany windowsu proste pri tom spustani as pokial sa nedostane k kolonke Vitajte tam absolutne nic krasny obrazok... pricom ked neni nainstalovana grafika hore v lavom rohu by mali ukazat take dve ci tri polggule biele hentam to je jak keby som tu grafiku mal zapojenu a bezi v pohode ...
KoxXxo
13.11.10,19:40
Zajtra donesiem grafiku od kamoša u budem múdrejší.
misoft
13.11.10,19:47
Fr4nS: ak to dosiahne "Vitajte", už začína načítavať ovládač grafiky, dovtedy to beží vo VGA. Vtedy BIOS odovzdáva ovládanie grafiky Windowsu
Fr4nS
13.11.10,19:49
Fr4nS: ak to dosiahne "Vitajte", už začína načítavať ovládač grafiky, dovtedy to beží vo VGA. Vtedy BIOS odovzdáva ovládanie grafiky Windowsu

no a to znamena? ....:)
misoft
13.11.10,19:54
A) zlé ovládače - posielajú zlé nastavenia GK
B) zlá GK - nereaguje na nastavenia - robí si svoje.
B1)zlá GK - hardwerovo - niečo je v nej zlé po elektrickej stránke
C) Widle majú v sebe niečo, čo spôsobuje problém

Vyskúšaj grafiku od kamoša - budeme vedieť viacej. Tiež vyskúšaj svoju grafiku u kamoša - porovnáme.
Fr4nS
13.11.10,20:00
okey skusim ... ona sa absolutne ani len nainstalovat neda ... ako napriklad ani napalovaci program alebo nejaky iny sofwer ktory zasahuje do operacneho viacej ...
Vlado40
13.11.10,20:29
Tak to blbne windows ,preinštaluj ho.
Fr4nS
14.11.10,11:00
okey .... skusim ....
misoft
24.11.16,14:55
Za 6 rokov hádam je to vyriešené.