Kveta Vašková
23.10.10,15:00
Kupila som si nove repraki do pc.Ako som ich zapojila tak som išla do ovládacích panelov a šla som do zvukovích zriadnenich a ukazalo sa mi že zvukové zariadenie neexistuje tak neviem si dat rady.
Vlado40
23.10.10,13:13
Je tu mnoho tém o zvuku stačí hľadať napr. http://www.porada.sk/t149904-ako-sa-nainstalovat-zvuk.html
Stevo5
23.10.10,16:50
Kvetka - kúpila si si hardvér - reproduktory. Tie sa ale pripájajú na iný hardvér - zvukovú kartu. A aby so zvukovou kartou vedel počítač pracovať, potrebuje mať k nej ovládače.
Nepíšeš nič o svojom PC, či má zvukovú kartu na matičnej doske, alebo je tam pridaná do niektorého slotu... .
Ak je na matičnej doske, tak by si mala nainštalovať ovládače z CD k matičnej doske. Ak je zvuková karta pridaná, tak by si mala mať k nej CD s ovládačmi. Ak žiadne CD s ovládačmi nemáš, tak si to stiahni z internetu - presne podľa typu a tvojho operačného systému.
Po nainštalovaní ovládačov zvukovej karty by už malo "existovať" zvukové zariadenie a po pripojení reproduktorov by mal ísť zvuk.
misoft
24.10.10,18:13
Kvetuš :): málo údajov.
Operačný systém (Win XP, 7, Vista, 32-bit, 64-bit), typ a názov stroja (PC, NB), ZK integrovaná alebo v slote, typ a názov ZK.
Pri integrovanej ZK musíš hľadať ovládače pre daný typ počítača, dosky a OS.
Pri pridanej ZK hľadať ovládač najlepšie na stránke výrobcu ZK pre daný OS.
Pokiaľ toto zistíš (tie údaje) a nebudeš mať šťastie v hľadaní, potom sa tu nájde niekoľko "nadšencov", ktorí ti to prípadne nájdu. :D
Ale
Kupila som si nove repraki do pc.Ako som ich zapojila tak som išla do ovládacích panelov a šla som do zvukovích zriadnenich a ukazalo sa mi že zvukové zariadenie neexistuje.. nám veľa možností na pomoc nedáva.