zaneta123
21.11.05,07:47
Ahojte poraďáci. Najprv Vám chcem popriať krásny deň aj začiatok týždňa. Potrebovala by som poradiť.
Pani je zamestnaná vo firme na pracovnú zmluvu ako účtovníčka. Doma má firmy pre ktoré spracúvavá účtovníctvo. Od Nového roku by chcela aj týmto firmám robiť papiere, buď na zmluvu alebo na DOVP. Ale neviem či sa to dá. Tých firiem je osem. Poraďte mi prosím niekto? Ďakujem.:p
Bionda
21.11.05,17:30
V tomto prípade , ak pani nie je a ani nechce mať popri zamestnaní aj živnosť je asi najvhodnejšia príkazná zmluva. O dohode by som neuvažovala vôbec najmä ak sa má jednať o vykonanie tej istej práce každý mesiac.
ajobs
21.11.05,18:33
V tomto prípade , ak pani nie je a ani nechce mať popri zamestnaní aj živnosť je asi najvhodnejšia príkazná zmluva. O dohode by som neuvažovala vôbec najmä ak sa má jednať o vykonanie tej istej práce každý mesiac.

A prečo nemá živnosť ?:eek:
Luba2
22.11.05,08:26
Alebo si môže vo všetkých firmách dohodnúť kratučké pracovné úväzky. Zákon neobmedzuje počet paracovných pomerov.
zaneta123
22.11.05,11:46
Aká je to príkazná zmluva? Máte niaku predlohu? Ďakujem.
zaneta123
22.11.05,11:47
Bojí sa ísť do živnosti. Nechce. Chce byť zamestnaná. Má vraj istotu v zamestnaní.
ajobs
22.11.05,14:17
Zaneta123, je to ilúzia, že v zamestnaní je istota:rolleyes: Popri práci môže mať aj živnosť, a robiť aj v hlavnom pracovnom pomere, aj na živnosť.
Vzor príkaznej zmluvy je tu http://www.porada.sk/showthread.php?t=276&highlight=pr%EDkazn%E1+zmluva+vzor
STRELEC
22.11.05,14:27
Alebo si môže vo všetkých firmách dohodnúť kratučké pracovné úväzky. Zákon neobmedzuje počet paracovných pomerov.
Tento návrh riešenia sa mi zdá ako najvhodnejší v prípade tejto panej, pokiaľ teda nechce byť živnostníčkou. Možno jej bráni aj nechuť platiť priveľké fondy, mať vlastnú agendu ... Navyše ako zamestnankyňa môže mať cestovné náhrady a pod.
"Odberateľ - zamestnávateľ" by mal ale zvážiť aj také kritéria, ako zodpovednosť za škodu a pod. U takejto "zamestnankyne" je to veľmi otázne. Ja by som si spracovať účto za takýchto podmienok nikdy nedal! Ale to už je , ako sa vraví, iná kapusta.
Bionda
23.11.05,08:34
Kratučké prac. úväzky? pracovný pomer by bol podľa mňa, pre jednotlivých zamestnávateľov nevýhodný . Podľa mňa ak má pani už viac takých firiem pre ktoré robí účtovníctvo mala by zvážiť živnosť, veď tú môže mať aj popri zamestnaní, ktoré vykonáva teraz.
Luba2
23.11.05,09:02
Kratučké prac. úväzky? pracovný pomer by bol podľa mňa, pre jednotlivých zamestnávateľov nevýhodný . Podľa mňa ak má pani už viac takých firiem pre ktoré robí účtovníctvo mala by zvážiť živnosť, veď tú môže mať aj popri zamestnaní, ktoré vykonáva teraz.

Aj mne sa to zdá nie najlepšie riešenie, napriek tomu, že som ho ja napísala, ale ako jedno z možných. Určite by som v jej prípade radšej volila tú živnosť. Už aj preto, že je účtovníčka a nebude mať so svojou živnosťou ďalšie problémy. Ale ak živnosť nechce, tak čo už...