arimi
25.10.10,07:09
zdravím,
možem žiadat u exekútora odpustenie časti dlhu, resp. poplatkov?
nemám s tým skúsenost, či exekútori žiadosti o odpustenie poplatkov akceptujú.
Stanislav 1975
25.10.10,05:21
zdravím,
možem žiadat u exekútora odpustenie časti dlhu, resp. poplatkov?
nemám s tým skúsenost, či exekútori žiadosti o odpustenie poplatkov akceptujú.

Tak za toto dám ruku do ohňa že exekútor ti určite ale určite neodpustí ani cent z poplatkov, to keby sa ti podarilo vybaviť tak sa z Ba doplazím do Košíc...
Stanislav 1975
25.10.10,05:22
Tak za toto dám ruku do ohňa že exekútor ti určite ale určite neodpustí ani cent z poplatkov, to keby sa ti podarilo vybaviť tak sa z Ba doplazím do Košíc...

Totižto exe berie svoje poplatky vždy a to dokonca aj vtedy ak nebola exekúcia OK, exe je vyplatený vždy...-oni tu na slovensku majú hotový Klondike...
arimi
25.10.10,06:08
no super, aj v takomto srabe sa musím smiat.
tak nech tým zadusia, nenažranci :-))))
asi si moc nepomožem, ale ani im nepomožem, lebo ex je alkoholik, zobrat mu už nemajú čo, iba ak by jeho samého, za čo by som im bola velice povďačná.
a ak pojde byt na dražbu, tak zostanú nevyplatení aj exekútori, lebo byt padne len na hypotéku.
dovtedy kým pojdem na dochodok asi aj zgegnem z týchto problémov, tak nebudú mat nič ani exekutori.
willma
25.10.10,06:49
počkaj, píšeš že ex- to znamená, že nie ste manželia. Byt máte vysporiadaný? Lebo ak hej tak si naozaj môže exekútor akurát pískať a čakať či drahý ex nejakým nedopatrením nenadobudne majetok.
arimi
25.10.10,06:58
nemáme vysporiadaný, lebo rozvod bol vo februári a odvtedy nás ex obštastnoval takými srandami ako samovraždy a niekolkrát odvozy na psychiatriu policajtami a záchrankami a dalšie podobné cirkusy, takže sa ani nedalo riešit bsm, navyše ja robím v zahraničí a času mám fakt málo...a zatial sa mi podarilo dostat do ešte vačších problémov.
s manželom sa ani nedá dohodnút na bsm, a ja na súdy nemám peniaze.
ewita888
25.10.10,07:11
Tak za toto dám ruku do ohňa že exekútor ti určite ale určite neodpustí ani cent z poplatkov, to keby sa ti podarilo vybaviť tak sa z Ba doplazím do Košíc...
Nemáš pravdu, mne sa to vždy podarilo, a to som vybavovala exek. firemné.. vždy boli ochotní čosi odpustiť, ak sa dlh vyplatil ihneď.. treba zatelefonovať priamo exekúrovi, nie asistentke, myslím, že máš šancu..

hovorím o poplatkoch..
arimi
25.10.10,07:25
vdaka, topiaci sa aj slamky chytá. hned mi to zlepšilo náladu, psychika vela robí. ešte tak uhádnut ktoré číslo je na exekútora :-)) vačšinou to berú len asistentky.
hanelie
25.10.10,07:29
odporúčam osobnú návštevu // prípadne písomnú // , pretože cez telefón sa ťažko vysvetlia všetky okolnosti
arimi
25.10.10,07:32
mám čo robit, jeden je v blave, druhý v šali, ja v púchove...
ewita888
25.10.10,07:35
vdaka, topiaci sa aj slamky chytá. hned mi to zlepšilo náladu, psychika vela robí. ešte tak uhádnut ktoré číslo je na exekútora :-)) vačšinou to berú len asistentky.
A kde je problém..pýtaj si exekútora...
hanelie
25.10.10,07:36
to vysporiadanie radšej neodkladaj // ak nie je možná dohoda o vysporiadaní BSM

http://www.pravnecentrum.sk/rodinne-pravo/82?gclid=CO3f6OzN7aQCFVM33godV2F81Q
arimi
25.10.10,07:38
no jasne, len som ešte chcela nájst aspon mobil, podla mena, ale nachádzam len pevné linky.
arimi
25.10.10,07:43
uvažovala som tak, že ked za neho poriešim tieto dlhy, dovlečeme ho k notárovi aby ostatné prevzal sám na seba. ale bez právnika to nebude asi možné. čo robia s takými, čo neplatia ani výživné, ani dlhy, ale na alkohol si nájdu vždy peniaze? tuším len basa.
arimi
25.10.10,08:02
je dobré povedat exekútorovi, že pracujem ako živnostník v zahraničí? može ma nejak potom naháňat aj vonku?
willma
25.10.10,09:34
ďalšia otázka: to všetky dlhy narobil počas manželstva?
iriska
25.10.10,13:55
len na okraj - odpustenie pohľadávky, resp. jej časti, resp. úrokov treba riešiť s oprávneným a nie s exekútorom. ten má málokedy takú voľnú ruku od oprávneného, aby odpúšťal jeho peniaze.
ako bolo napísané, na trovách sa dá tiež niečo stiahnuť, ale treba komunikovať hneď a snažiť sa platiť
paaataaa
25.10.10,15:45
a pokial by jej ex narobil dlhy pocas manzelstva...ale vymahane by boli po rozvode..a bolo by uz vyriesene BSMko....na jej majetok sa siahnut nemoze??..alebo sa mylim??
a ked to BSM vyriesene nie je....exe na jej ucet siahnut nemoze ...moze siahnut len na majetok v BSM vsak??
Xenia Pappova-Nižná
18.02.11,05:30
zdravím,
možem žiadat u exekútora odpustenie časti dlhu, resp. poplatkov?
nemám s tým skúsenost, či exekútori žiadosti o odpustenie poplatkov akceptujú.
ano vzdy sa da dohodnut,ak komunikujete s exekutorom.
GabiZ
18.02.11,06:20
len na okraj - odpustenie pohľadávky, resp. jej časti, resp. úrokov treba riešiť s oprávneným a nie s exekútorom. ten má málokedy takú voľnú ruku od oprávneného, aby odpúšťal jeho peniaze.
ako bolo napísané, na trovách sa dá tiež niečo stiahnuť, ale treba komunikovať hneď a snažiť sa platiť

Súhlasím, pretože podľa zákona 233/1995 Z.z. o súdnych exekútoroch a exekučnej činnosti: "Exekútor upustí od vykonania exekúcie, ak povinný splnil, čo mu ukladá rozhodnutie. Exekútor upustí od vykonávania exekúcie aj v prípade, ak povinný plnil čiastočne a oprávnený s upustením od vykonávania exekúcie súhlasí. Ak exekútor vykonával exekúciu predajom nehnuteľnosti alebo zriadením exekučného záložného práva, oznámi príslušnej správe katastra, že upustil od vykonania exekúcie.

S exekútorom sa môžete priamo dohodnúť len na odpustení poplatkov, ako bolo spomenuté vyššie.
GabiZ
18.02.11,06:26
a pokial by jej ex narobil dlhy pocas manzelstva...ale vymahane by boli po rozvode..a bolo by uz vyriesene BSMko....na jej majetok sa siahnut nemoze??..alebo sa mylim??
a ked to BSM vyriesene nie je....exe na jej ucet siahnut nemoze ...moze siahnut len na majetok v BSM vsak??

Ak sú exekúciou postihnuté veci v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov, účastníkom konania, ak ide o tieto veci, je aj manžel povinného, ak do začatia exekučného konania nedošlo k vyporiadaniu bezpodielového spoluvlastníctva dohodou alebo súdnym rozhodnutím. Ak sa nebude plniť exekučný príkaz, tak potom platí, že ak podkladom na exekúciu je exekučný titul, v ktorom sa ukladá povinnosť zaplatiť peňažnú sumu, exekúciu možno vykonať
a) zrážkami zo mzdy a z iných príjmov,
b) prikázaním pohľadávky,
c) predajom hnuteľných vecí,
d) predajom cenných papierov,
e) predajom nehnuteľnosti,
f) predajom podniku,
g) príkazom na zadržanie vodičského preukazu.

Preto ti bolo radené vysporiadať čo najskôr BSM, pretože pokiaľ nebude vysporiadané, exekútor na tieto veci môže siahnuť i keď sú vaše spoločné. Nie však na tvoju mzdu, keď už ste rozvedení. BSM sa týka hnuteľného a nehnuteľného majetku, môže siahnuť len na ten. Každopádne sa treba spojiť s exekútorom, dohodnúť sa prípadne s oprávneným, ak máš záujem tento dlh vyplatiť. Ale určite si porieš svoj majetok, pretože aj po splatení dlhu ti ex môže narobiť ďalšie dlhy a budeš stále v jednom kole.
intro
18.02.11,07:54
Určite sú exekútori, ktorí by si s radosťou pozreli to plazenie z Blavy do Košíc a potom by prehlásili, že tu ide o samovražedné konanie