Monka 7
25.10.10,07:41
Ahojte! chcela by som sa vas opytať prišla mi faktúra od neplatcu DPH z ČR za vlozne a sluzby na konferencii, ktorá sa uskutočnila v ČR. Čo musím následne spraviť samozdaniť túto faktúru alebo ju len celú naúčtujem do nákladov bez dopadu na DPH?prosím poraďte lebo sa už dosť dlho trápim hladaním a odpoved som stále nenašla:(
wallie
25.10.10,11:03
a ty si platca alebo neplatca DPH?
Monka 7
25.10.10,11:36
Ja som platca DPH
Monka 7
26.10.10,05:28
Prosim nikto neviete poradit :mee:
martinez
26.10.10,10:28
Ahojte! chcela by som sa vas opytať prišla mi faktúra od neplatcu DPH z ČR za vlozne a sluzby na konferencii, ktorá sa uskutočnila v ČR. Čo musím následne spraviť samozdaniť túto faktúru alebo ju len celú naúčtujem do nákladov bez dopadu na DPH?prosím poraďte lebo sa už dosť dlho trápim hladaním a odpoved som stále nenašla:(

Stav do 31.12.2010:
Jedna sa o sluzby s miestom dodania v CR podla §16,3.. samozdanenie nerobis.

Stav od 1.1.2011:
Ak sa to vlozne nebude chapat ako vstupne na konferenciu, a bude Vam fakturovane, bude sa jednat o sluzbu podla §15,1.. nasledne urobite samozdanenie podla §69,3
Monka 7
26.10.10,12:23
Dakujem velmi pekne
Zuzana1164
03.06.16,20:58
Dobrý deň, môžete mi pomôcť, mám ten istý problém:
Ako zaúčtujem došlú faktúru v Alfe plus z CZ za službu, ktorá bude vykonaná v CZ, od firmy ktorá nie je platcom DPH. Faktúra je vystavená bez DPH a nie je napísané - prenesenie daňovej povinnosti. Jedná sa o registračný poplatok na výstavu. Ďakujem veľmi pekne za pomoc
rexogazda
03.06.16,22:06
to je málo na reverse charge. ak by išlo o našu SK §69,3 tak by sa musel český neplatca registrovať na základe CZ zákona §6i ako osoba povinná k dani pri poskytnutí služby s miestom plnenia v inom členskom štáte. Na FA by muselo byť jeho DIČ a SK IČ DPH slovenského odberateľa a zároveň by to český subjekt musel dať do súhrnného výkazu.

podľa mňa je to z pohľadu českého subjektu dodanie služby v tuzemsku t.j. v ČR a kedže nie je platcom dane, tak sa nemusí registrovať a FA vystavuje bez dane.

slovenský subjekt nerobí reverse charge pretože služba nebola dodaná na Slovensku.