magno
25.10.10,09:07
Ahoj.......uz nejaky cas robim s tabulkou na objednavky ktora je v Exceli,ale v poslednej dobe sa nam vyrazne rozsiril sortiment a polozky ,ktore mam v tabulke mi uz nestacia,tak by som potrebovala urobit viac riadkov do ktorych by som to mohla povpisovat.Problem je v tom,ze sice viem vlozit nove riadky,ale absolutne netusim ako tam preniest aj vzorce.Potrebujem totiz aby sa mi to prenasalo a zratavalo na liste spolu.
Dakujem
ivka70
25.10.10,07:11
Dost tazko sa ti radi takto ... ak chces ,tak priloz subor (nahrad skutocne texty fiktivnymi) ... nieco poriesime ...
magno
25.10.10,07:31
Dost tazko sa ti radi takto ... ak chces ,tak priloz subor (nahrad skutocne texty fiktivnymi) ... nieco poriesime ...

....potrebovala by som ku kazdej komodite doplnit este tak 5 funkcnych riadkov :o dakujem
Chobot
25.10.10,07:42
Ahoj.......uz nejaky cas robim s tabulkou na objednavky ktora je v Exceli,ale v poslednej dobe sa nam vyrazne rozsiril sortiment a polozky ,ktore mam v tabulke mi uz nestacia,tak by som potrebovala urobit viac riadkov do ktorych by som to mohla povpisovat.Problem je v tom,ze sice viem vlozit nove riadky,ale absolutne netusim ako tam preniest aj vzorce.Potrebujem totiz aby sa mi to prenasalo a zratavalo na liste spolu.
Dakujem

Dá sa to 2 spôsobmi.

Vložíš nový riadok a skopíruješ z predchádzajúceho vzorce, alebo

dáš kopírovať niektorý riadok a vložíš ho na koniec tabuľky a potom v ňom prepíšeš údaje (vzorce zostanú skopírované). Ak vkladáš do tabuľky, tak sumár na spodku by mal tieto novovložené riadky akceptovať a rátať s nimi.
peterknazeje
25.10.10,07:45
ked nove riadky nebudete vkladat na zaciatok alebo koniec casti (napriklad zemiaky), tak sa Vam vzorce automaticky upravia a zapocitaju nove riadky.
napriklad:
- pravym tlacidlom kliknete na riadok 17 (cim sa vam oznaci cely riadok 17 a zobrazi sa ponuka),
- z ponuky si vyberiete Vlozit, cim sa vlozi novy prazdny riadok (alebo pouzijete klavesovu skratku CTRL+),
- vzorce v suctovom riadku sa automaticky rozsiria o nove riadky, napr. SUM(C3:C17) sa automaticky upravi na SUM(C3:C18)
- vzorce do stlpcov T a U si iba skopirujete,
magno
25.10.10,08:03
ked nove riadky nebudete vkladat na zaciatok alebo koniec casti (napriklad zemiaky), tak sa Vam vzorce automaticky upravia a zapocitaju nove riadky.
napriklad:
- pravym tlacidlom kliknete na riadok 17 (cim sa vam oznaci cely riadok 17 a zobrazi sa ponuka),
- z ponuky si vyberiete Vlozit, cim sa vlozi novy prazdny riadok (alebo pouzijete klavesovu skratku CTRL+),
- vzorce v suctovom riadku sa automaticky rozsiria o nove riadky, napr. SUM(C3:C17) sa automaticky upravi na SUM(C3:C18)
- vzorce do stlpcov T a U si iba skopirujete,

....sice mi to vytvorilo novy riadok,ale v liste spolu mi to nezaratalo :(
magno
25.10.10,08:05
Dá sa to 2 spôsobmi.

Vložíš nový riadok a skopíruješ z predchádzajúceho vzorce, alebo

dáš kopírovať niektorý riadok a vložíš ho na koniec tabuľky a potom v ňom prepíšeš údaje (vzorce zostanú skopírované). Ak vkladáš do tabuľky, tak sumár na spodku by mal tieto novovložené riadky akceptovať a rátať s nimi.

........som skusala-ignoruje.... a cele sa mi to nejako divoko posunulo :eek:
ivka70
25.10.10,08:12
........som skusala-ignoruje.... a cele sa mi to nejako divoko posunulo :eek:

Skus si vyznacit napr riadok 7, dat pravym tlacidlom mysi kopirovat a potom na tom istom riadku pravym vlozit kopirovane riadky ...cele sa to posunue aj sucet sa upravi ....

V liste spolu je obycajne kopirovanie buniek z inych listov ...
tam si treba doplnit nove riadky rovnako a na nich dat = a tuknut na bunku na liste zapad, ktoru chces na dany riadok ...

(ak ti to nepojde, upravim ti cely subor (asi tak o hodinu :) )
Ala08
25.10.10,08:21
skús vložiť nové riadky. Potom sa nastav na na poslednú bunku kde máš vzorec na pravý dolný roh ukáže sa Ti + to zachyť pravým tlačidlom a potiahni smerom nadol na novovytvorené bunky. Mali by sa Ti vzorce preniesť. Ťažko sa to píše, lepšie je to ukázať. Neviem či je to zrozumiteľné ale možno to pomôže.
magno
25.10.10,08:31
Skus si vyznacit napr riadok 7, dat pravym tlacidlom mysi kopirovat a potom na tom istom riadku pravym vlozit kopirovane riadky ...cele sa to posunue aj sucet sa upravi ....

V liste spolu je obycajne kjopirovanie bunie kz inych listov ...
tam si treba doplnit nove riadky rovnako a na nich dat = a tuknut na bunku na liste zapad, ktoru chces na dany riadok ...

(ak ti to nepojde, upravim ti cely subor (asi tak o hodinu :) )

To by si bolo zlata,ja to sice idem este skusat,ale pripadam si ako uplny dement :o ,to je tak ked cloveka hodia do vody a plavaj......
magno
25.10.10,08:44
:):):):):):) UZ TO MAAAAAAAAAAM............ dakujem vsetkym za pomoc a pekny dnik :D:D:D
ivka70
25.10.10,10:51
:):):):):):) UZ TO MAAAAAAAAAAM............ dakujem vsetkym za pomoc a pekny dnik :D:D:D

sikulka, ja som musela odbehnut..
keby daco, tak tu je verzia odo mna (neskoro som si precitala, ze to uz mas :)
magno
25.10.10,11:32
sikulka, ja som musela odbehnut..
keby daco, tak tu je verzia odo mna (neskoro som si precitala, ze to uz mas :)

Si zlata.......dakujem :)