stela01
25.10.10,09:49
Ahojte, mám taký problém. Po nainštalovaní Officu 2007 sa mi word správa nasledovne. Poštou dostanem dokument uložený v *.doc a s úplným prístupom (overil som si to u odosielatela), takže by som nemal mať žiadný problém s otvorením a následnou úpravou dokumentu (samozrejme po uložení do môjho PC). No ale word mi ho pokaždé otvorí len ako na čítanie. Prezrel som vlastnosti dokumentu a tam mám všetko OK (nie je zafajknuté "len na čítanie"). Až na jednu vec, čo je dosť podivuhodné, v súhrne dokumentu som našiel, že tento dokument je zdielaný a tomu nerozumiem. Vedel by mi niekto poradiť, ako vypnem zdielanie? Prihlasujem sa na môj buuk ako jediný uživateľ (admin). Za pomoc moc dík
bobino38
25.10.10,08:34
Sdílení složky nebo jednotky

Otevřete Průzkumníka Windows a najděte složku nebo jednotku, kterou chcete sdílet.
Klepněte na ni pravým tlačítkem myši a potom klepněte na příkaz Sdílení.
Na kartě Sdílení klepněte na přepínač Sdílet tuto složku.
Chcete-li změnit název sdílené jednotky nebo složky, zadejte do pole Název sdílené položky nový název. Tento nový název se zobrazí uživatelům, kteří se připojí ke sdílené jednotce nebo složce. Vlastní název složky nebo jednotky se nezmění.
Pokud chcete ke sdílené složce nebo jednotce připojit komentář, zadejte text do pole Komentář.
Chcete-li omezit počet uživatelů, kteří se mohou ke sdílené složce nebo jednotce současně připojit, klepněte u možnosti Omezení počtu uživatelů na přepínač Nejvýše a zadejte počet uživatelů.
Jestliže chcete nastavit oprávnění ke sdílené složce u sdílené složky nebo jednotky, klepněte na tlačítko Oprávnění.
Chcete-li nastavit u sdílené složky použití offline, klepněte na tlačítko Mezipaměť.
Poznámky

Chcete-li sdílet složky a jednotky, musíte být přihlášeni jako členové skupiny Administrators, Server Operators nebo Power Users.
Chcete-li otevřít Průzkumníka Windows, klepněte na tlačítko Start, přejděte na příkaz Programy, přejděte na položku Příslušenství a klepněte na položku Průzkumník Windows.
Jestliže se karta Sdílení nezobrazí, pokuste se pomocí modulu snap-in Služby spustit službu Server.
Pokud je již složka sdílena, klepněte na tlačítko Nové sdílení a zadejte nový název sdílené položky.
Zadáním znaku $ jako posledního znaku názvu sdílené položky lze sdílenou složku skrýt, aby ji nebylo možné procházet. Uživatelé nebudou moci tuto sdílenou složku při procházení pomocí Průzkumníka Windows nebo složky Tento počítač zobrazit, ale budou si ji moci namapovat.
V systému Windows 2000 představuje maximální počet 10 uživatelů bez ohledu na počet, který zadáte u přepínače Nejvýše.
Modul snap-in Sdílené složky lze použít k vytváření a správě sdílených složek, k zobrazení seznamu všech uživatelů připojených ke sdílené složce prostřednictvím sítě, k odpojení jednoho nebo všech uživatelů a také k zobrazení seznamu souborů otevřených dálkově připojenými uživateli. Je také možné jej použít k zavření jednoho nebo všech otevřených souborů.
stela01
25.10.10,08:57
asi sme sa nerozumeli, mne nejde o to zdielanie ale o to aby som ten dokument neotváral ako dokument na čítanie ale ako dokument, ktorým sa dá pracovať (upravovať, formatovať, atď.)
stela01
25.10.10,09:02
asi sme sa nerozumeli, mne nejde o to zdielanie ale o to aby som ten dokument neotváral ako dokument na čítanie ale ako dokument, ktorým sa dá pracovať (upravovať, formatovať, atď.). Možno je naozaj tá chyba v zdielaní a možno nie... neviem preto potrebujem radu
Chobot
25.10.10,10:39
asi sme sa nerozumeli, mne nejde o to zdielanie ale o to aby som ten dokument neotváral ako dokument na čítanie ale ako dokument, ktorým sa dá pracovať (upravovať, formatovať, atď.). Možno je naozaj tá chyba v zdielaní a možno nie... neviem preto potrebujem radu

Skús mi poslať ten dokument na chrobak7(zavinač)post.sk, ak to nie je dôverné alebo tajné. Skúsim to len pre účely otvorenia, obsah nebudem posúvať ďalej.
stela01
25.10.10,11:36
pravdepodobne to bude fakt tým W7 lebo som to preposlal mailom na druhý PC tiež s W7 a s Office 2007 a tam mi to bez problemov ide... skusil som to tiež na PC čo má W7 a Office 2010 a tiež v pohode... takže usudzujem čo si písal, že to bude s W7 a nie s Wordom...
sthruska
26.10.10,08:28
Problém je v tom, že nemáš dostatočné práva na miesto, kde je uložený dokument.
Možnosti sú dve
1) Prekopíruj súbor na miesto s patričným prístupom
2) Použi návod od bobino38