mmmCCC
25.10.10,09:54
zdravím, potrebujem si u obvodného lekára spraviť test krvnej skupiny na zápisu do občianskeho preukazu a zaujímalo by ma koľko sa za to platí a aký doklad mám od lekára žiadať?...
Llívia
25.10.10,08:02
zdravím, potrebujem si u obvodného lekára spraviť test krvnej skupiny na zápisu do občianskeho preukazu a zaujímalo by ma koľko sa za to platí a aký doklad mám od lekára žiadať?...
Neviem, aký doklad by ti mal dať lekár, ale krvnú skupinu by si mala mať napísanú v zdravotnej karte (aspoň ja mám).
mmmCCC
25.10.10,08:17
no myslím nejaký papier podľa ktorého my na polícii budú môcť krvnú skupinu zapísať do OP, alebo stačí ak to na polícii poviem?...
arizona
25.10.10,08:18
Dá sa to aj jednoduchšie : http://obchod.fit.sk/?13,test-na-krvnu-skupinu


(určenie krv.skupiny je jednoduché, stačí kvapka krvi ,roztok a pár sekúnd, my sme si to robili v škole na chémii , takže tento domáci test môže poslúžiť rovnako)
arizona
25.10.10,08:25
niečo z webu-pre orientáciu

pri zápise, zmene a zrušení zápisu ZÁVAŽNEJ CHOROBY, KRVNEJ SKUPINY a PODSKUPINY

* doklad o zmene (potvrdenie od lekára o závažných chorobách, ktoré za určitých okolností vyžadujú okamžité podanie lieku alebo poskytnutie špeciálnej prvej pomoci, potvrdenie od lekára o krvnej skupine alebo podskupine - vždy v prvopise prípadne úradne osvedčená kópia)
* starý OP
* poplatok 4,50 €
* poplatok sa nevyberá (ak občan žiada o zápis, zmenu a zrušenie zápisu choroby, krvnej skupiny a doba platnosti jeho OP už skončila alebo skončí za 180 dní)
http://www.zilina.sk/13/obciansky-preukaz/
Chobot
25.10.10,08:50
zdravím, potrebujem si u obvodného lekára spraviť test krvnej skupiny na zápisu do občianskeho preukazu a zaujímalo by ma koľko sa za to platí a aký doklad mám od lekára žiadať?...

Teroreticky to je možné zapísať do OP, ale praktický význam to nemá. Lekári neveria zápisu krvnej skupiny v OP a vždy pred transfúziou krvi urobia krvný test. A pre tvoju informáciu, ti stačí, ak to vieš, akú máš krvnú skupinu. Škoda peňazí za zápis...
mmmCCC
25.10.10,09:20
no mne ide o to aby som si mohol lacno vymeniť OP pretože potrebujem ten nový
willma
25.10.10,09:27
zbehni na transfúzku, nových darcov vždy vítajú a zabiješ dve muchy jednou ranou - budeš prospešný a zároveň získaš doklad o svojej krvnej skupine. A v neposlednom rade máš spravenú preventívku aspoň na niektoré choroby.
Chobot
25.10.10,09:32
zbehni na transfúzku, nových darcov vždy vítajú a zabiješ dve muchy jednou ranou - budeš prospešný a zároveň získaš doklad o svojej krvnej skupine. A v neposlednom rade máš spravenú preventívku aspoň na niektoré choroby.

Tam mu nedajú potvrdenie o krvnej skupine. Bude to mať síce v knižke darcu, ale to asi polícia neprijme na zápis údaju. Polícia potrebuje potvrdenie lekára o krvnej skupine. A v knižke nie je meno, kto ju vystavil, to nie je potvrdenie.
Martin Mocko
25.10.10,09:42
Tam mu nedajú potvrdenie o krvnej skupine. Bude to mať síce v knižke darcu, ale to asi polícia neprijme na zápis údaju. Polícia potrebuje potvrdenie lekára o krvnej skupine. A v knižke nie je meno, kto ju vystavil, to nie je potvrdenie.

Chobot..mne zapísali takto krvnú skupinu na základe preukazu darcu krvi. Možno však záleží aj od toho, kto sedí na druhej strane okienka - ako štandardne v štátnej správe.
Koniec koncov..nechápem, prečo by nemali policajti akceptovať prekaz darcu krvi. Je to dobrovoľná informácia - určite nebudem klamať sám seba.

PS: ja mám na preukaze darcu krvi meno, bydlisko a dokonca aj rodné číslo.
buchač
25.10.10,09:45
no mne ide o to aby som si mohol lacno vymeniť OP pretože potrebujem ten nový

Nechápem ...čo je to lacno ...

Správne poplatky za:
• podanie žiadosti o vydanie občianskeho preukazu (z dôvodu zmeny alebo zápisu nových údajov) 4,50 € (150,- Sk),

• podanie žiadosti o vydanie občianskeho preukazu ako náhrady za zničený, stratený, odcudzený alebo poškodený občiansky preukaz 16,50 € (500,- Sk),

• podanie žiadosti o vydanie občianskeho preukazu ako náhrady za zničený, stratený, odcudzený alebo poškodený občiansky preukaz, opakovane v priebehu dvoch po sebe nasledujúcich rokoch 33 € (1000,- Sk).
To nemáš 4,50 € ..?????

Skôr potom ide asi o tú poslednú možnosť ...;)....či ????
Vidím do Teba , jak do akvárka ...:D:D:D:D:D
Chobot
25.10.10,10:36
Chobot..mne zapísali takto krvnú skupinu na základe preukazu darcu krvi. Možno však záleží aj od toho, kto sedí na druhej strane okienka - ako štandardne v štátnej správe.
Koniec koncov..nechápem, prečo by nemali policajti akceptovať prekaz darcu krvi. Je to dobrovoľná informácia - určite nebudem klamať sám seba.

PS: ja mám na preukaze darcu krvi meno, bydlisko a dokonca aj rodné číslo.

Asi to bude tak. V príspevku od arizony je napísané, že to musí byť "potvrdenie od lekára o krvnej skupine alebo podskupine - vždy v prvopise prípadne úradne osvedčená kópia". Takže ak je mu to lautr jedno, tak to zapíše asi aj na základe darcovskej kartičky.

Viem, že na kartičke máš svoje meno a bydlisko, ale nie je tam meno lekára, ktorý by zodpovedal za pravdivosť údaju.

Ale vidím, že ide len o špekuláciu zo strany zadávateľa otázky, čo s krvou skupinou nemá nič spoločné a vôbec mu nejde o krvnú skupinu.
mmmCCC
25.10.10,10:43
no veď chcem si tam doplniť údaj o krvnej skupine aby ma to stálo len 4,5€
Chobot
25.10.10,10:48
no mne ide o to aby som si mohol lacno vymeniť OP pretože potrebujem ten nový


no veď chcem si tam doplniť údaj o krvnej skupine aby ma to stálo len 4,5€

Tebe neide o krvnú skupinu, ale o nový OP. Nepíšeš z akého dôvodu, ale môže nám to byť jedno.

Ak ti stojí za tých 4,50, tak choď k tvojmu lekárovi, nech ti dá potvrdenie o krvnej skupine. Ak to máš v karte, nemusí ti robiť odber krvi a laboratórne testy. Ak nie, tak ti zoberie krv a za pár dní ti dá potvrdenie. Možno ťa to bude stáť ďalší poplatok...
blazonko
25.10.10,11:08
Nie možo, ale určite. :) Odber krvi a testy na vlastnú žiadosť, za to sa platí.
stanco007
25.10.10,11:35
Ja som si to tiez dal napisat do OP. Dostal som novy OP ale bol to este ten stary tip OP a za cca 2 mesiace vydavali uz tie nove OP-male karticky.
Ja som mal potvrdenie z nemocnice o mojej krvnej skupine. Isiel som na policiu a poziadal o zmenu udajov v OP, dolozil som to potvrdenie, odfotili ma, zaplatil som cca 5€ myslim poplatok a za cca 7 dni som uz mal novy OP s uvedenym mojej krvnej supiny... Ja som chcel ten novy tip OP len kvoli tomu, ze je mensi ( v pohode si ho dam kdekolvek v penazenke ) a je aj kvalitnejsi a odolnejsi ako ten stary tip OP... Inak vyhodu zapisu krvnej skupiny v OP som zatial nespozoroval a ani nevyuzil
martuli
25.10.10,11:37
No myslím si, že pokiaľ to chceš vedieť len tak - na vlastnú žiadosť, pravdepodobne si za zistenie zaplatíš viac, nie je to totiž výkon zo zdravotného dôvodu a v tomto prípade si zaúčtuje obvoďák + vyšetrenie krvi na určenie krvnej skupiny v labáku na transfúzke Ti rovnako spoplatnia. Takže v tomto prípade - bby som to zobrala tak, ako tu už niekto spomínal - potencionálny darca krvi, a je po probléme. Ďalšia vec, je úplne jedno, či to máš, alebo nemáš v op zaznamenané, v prípade akútnej potreby krvi sa musia robiť odberové testy, nikdy sa bez týchto testov transfúzia nepodáva, ani pri ohrození života. V tom prípade to neriskujú a väčšinou sa dáva hneď 0 negatív, kým s všetko ostatné potvrdí v labáku.
jelalim
25.10.10,11:51
Ak chces cele toho halo absolvovat len kvoli tomu, ze chces mat OP novsieho typu, tak sa na to vykasli a chod na policiu a oznam im ze chces novy OP.

Ked budu riesit preco, povedz, ze uz nevizeras tak ako na tej fotke co mas vo svojom OP. (itak to riesit nebudu)
Ked som ja vybavoval OP, tak spolucakajuci na policajnom urade chceli to iste.
stanco007
25.10.10,11:54
Ak chces cele toho halo absolvovat len kvoli tomu, ze chces mat OP novsieho typu, tak sa na to vykasli a chod na policiu a oznam im ze chces novy OP.

Ked budu riesit preco, povedz, ze uz nevizeras tak ako na tej fotke co mas vo svojom OP. (itak to riesit nebudu)
Ked som ja vybavoval OP, tak spolucakajuci na policajnom urade chceli to iste.
Ano a zacvaka 16.6€ :D A tak ked mu da hoci aj jeho lekar potvrdenie o krvnej skupine ktoru odpise z jeho karty tak to ma za 4.5€ :D
buchač
25.10.10,12:11
Ja som si to tiez dal napisat do OP. Dostal som novy OP ale bol to este ten stary tip OP a za cca 2 mesiace vydavali uz tie nove OP-male karticky.
Ja som mal potvrdenie z nemocnice o mojej krvnej skupine. Isiel som na policiu a poziadal o zmenu udajov v OP, dolozil som to potvrdenie, odfotili ma, zaplatil som cca 5€ myslim poplatok a za cca 7 dni som uz mal novy OP s uvedenym mojej krvnej supiny... Ja som chcel ten novy tip OP len kvoli tomu, ze je mensi ( v pohode si ho dam kdekolvek v penazenke ) a je aj kvalitnejsi a odolnejsi ako ten stary tip OP... Inak vyhodu zapisu krvnej skupiny v OP som zatial nespozoroval a ani nevyuzil
Raz darmo ...môj názor o OP je ten , že tie posledné "knižôčky" mali niečo do seba ...
mimotemy
http://www.sme.sk/vydania/20080606/photo/1op.jpg

V oných časoch bol jeden preukaz a do neho sa dalo veľa údajov položiť ...

Dnes má jeden v púzdre na doklady kartičiek jak nas...é a čo z toho ???
Len ma na jednu stranu nakláňa , musím sa € - mincami vyvažovať . Jednu výhodu to ale má ...aspoň vo veernom počasí človeka neodfúkne ...:D
BXLmiami
25.10.10,12:11
Ano a zacvaka 16.6€ :D A tak ked mu da hoci aj jeho lekar potvrdenie o krvnej skupine ktoru odpise z jeho karty tak to ma za 4.5€ :D
:)Lenže lekár žiadne potvrdenie nevystaví pre jeho pekné oči.:)
buchač
25.10.10,12:12
...ajajáááj , čudovala by si sa ....;):rolleyes::D:D:D:D:D
stanco007
25.10.10,12:22
:)Lenže lekár žiadne potvrdenie nevystaví pre jeho pekné oči.:)
Tak ja mam asi pekne oci :D Vyberam si takych lekarov ktorí su mne napomocni a nie len aby stale zo mna drali €... A za vypis zo zdravotnej karty ti lekar nezoberie aj tak viac ako 1€ keby uz... Ak viac, tak dovi dopo s takym lekarom...