lienka31
25.10.10,10:45
Prosim o radu na tuto konkretnu otazku.

Som zamestnana - zamestnavatel za mna plati odvody.

Chcem mat s.r.o. - jednoosobovu - nebudem zamestnancom iba poberat odmenu.

Musim v takom pripade platit ZP ako samoplatca ked to za mna plati zamestnavatel v mojej praci?
mysimis
25.10.10,12:25
Ak budeš poberať odmenu konateľa, tak je potrebné z tejto odmeny odvádzať do ZP 10+4%.
lienka31
25.10.10,13:07
Ak budeš poberať odmenu konateľa, tak je potrebné z tejto odmeny odvádzať do ZP 10+4%.
Dakujem, a ak odmenu poberat nebudem?

Nebudem ani platit ZP?
marjankaj
25.10.10,13:27
Dakujem, a ak odmenu poberat nebudem?

Nebudem ani platit ZP?

Tak si to vypočítaj 10% z 0 je 0
a 4% z 0 je tiež 0.
Teda uhraď 0 €
veronikasad
25.10.10,13:48
Prosim o radu na tuto konkretnu otazku.

Som zamestnana - zamestnavatel za mna plati odvody.

Chcem mat s.r.o. - jednoosobovu - nebudem zamestnancom iba poberat odmenu.

Musim v takom pripade platit ZP ako samoplatca ked to za mna plati zamestnavatel v mojej praci?
nebudeš samoplatitel. Povinne zdravotne poistená si zo zamestnania. Ak budeš mať vyplácanú odmenu za výkon funkcie konatela, odmena podlieha odvodom do zdr. poisťovne.

Ako samoplatitel by si platila odvody z vymer. základu samoplatitela.
lienka31
27.10.10,08:15
Dakujem za odpovede..
adaja
27.10.10,08:26
Mozem sa spytat, co v prípade, ak konateľ, nie je zamestnaný a tiež nepoberá odmenu za výkon funkcie?
Prihlásil sa do ZP, z akej výšky si vypočíta odvody do ZP?
Je toto poistné, ktoré platí PO za konateľa daňovo uznateľný náklad pre PO - s.r.o.?
veronikasad
27.10.10,08:30
Mozem sa spytat, co v prípade, ak konateľ, nie je zamestnaný a tiež nepoberá odmenu za výkon funkcie?
Prihlásil sa do ZP, z akej výšky si vypočíta odvody do ZP?
Je toto poistné, ktoré platí PO za konateľa daňovo uznateľný náklad pre PO - s.r.o.?
ak s.r.o. nevypláca konatelovi odmenu, neplatí za neho zdravotné poistenie.

Konatel sa musí prihlásiť v zdr. poisťovni ako samoplatitel, zaplatené poistné samoplatitela nie je daňovým výdavkom s.r.o.
taiko
06.01.13,17:31
ak s.r.o. nevypláca konatelovi odmenu, neplatí za neho zdravotné poistenie.

Konatel sa musí prihlásiť v zdr. poisťovni ako samoplatitel, zaplatené poistné samoplatitela nie je daňovým výdavkom s.r.o.

Je to trosku starsia tema. Stale plati, ze konatel s.r.o. ktory nie je jej zamestnancom, ani nepobera z s.r.o. ziadne odmeny ani dividendy sa musi prihlasovat do ZP ako samoplatca?
Tweety
06.01.13,17:33
Je to trosku starsia tema. Stale plati, ze konatel s.r.o. ktory nie je jej zamestnancom, ani nepobera z s.r.o. ziadne odmeny ani dividendy sa musi prihlasovat do ZP ako samoplatca?
Áno, platí. ZP je povinné.
taiko
06.01.13,17:35
Áno, platí. ZP je povinné.
tu ( http://moje.hnonline.sk/node/4962) som sa docital, ze nie, tak neviem, ci miesam hrusky s jablkami alebo ki fras :eek:. Som z toho na "vetvi"
avalik
06.01.13,17:54
tu ( http://moje.hnonline.sk/node/4962) som sa docital, ze nie, tak neviem, ci miesam hrusky s jablkami alebo ki fras :eek:. Som z toho na "vetvi"

asi si to mylis s odvodmi do SP

vseobecne ... zdravotne poisteny je kazdy obcan SR - otazka je kto poistne plati:
1. ak si zamestnany tak ty aj zamestnavatel,
2. ak si szco, tak ty sam ako szco
3. ak mas narok podla zakona, tak plati za teba stat (napr. student, dochodca, ...)
4. ak nikto z predchadzajucich, tak platis sam ako samoplatitel

+ sa plati z dividend
pavol54
06.01.13,18:25
asi si to mylis s odvodmi do SP

vseobecne ... zdravotne poisteny je kazdy obcan SR - otazka je kto poistne plati:
1. ak si zamestnany tak ty aj zamestnavatel,
2. ak si szco, tak ty sam ako szco
3. ak mas narok podla zakona, tak plati za teba stat (napr. student, dochodca, ...)
4. ak nikto z predchadzajucich, tak platis sam ako samoplatitel

+ sa plati z dividend A konateľ hoci aj s nepravidelným príjmom je považovaný za zamestnanca si zabudla