ana3
25.10.10,11:44
Dobrý deň dobrí ľudkovia,

ja mám otázku, s ktorou si neviem dať rady. Mzdy robím len mesiac a vôbec neviem ako správne postupovať.
Prečítala som aj celý exekučný poriadok ale o postupe sa neviem akosi dočítať.
Prišiel list Príkaz na začatie exekucie zrážkami zo mzdy jedného zamestnanca. A píšu, že platiteľovi mzdy povinného aby odo dňa doručenia tohoto príkazu vykonával zrážky z2/3 mzdy povinného a zrazené sumy nevyplácal povinnému. Neviem ako vypočítať sumu, z ktorej je to 2/3? z čistej mzdy? a keď výška pohľadávky celkom aj s predbežnými trovami je cca 120 €? zamestnanec má viac exekúcii čo sa mu už zráža, ale neviem prísť na to ako sa vypočíta.... prosím poraďte ...a ešte je tam veta: Platiteľ mzdy vyplatí zrazené sumy až po doručení exekučného príkazu. To mám strhávať zo mzdy a dávať to na depozitný účet zatiaľ? ako sa postupuje pri začatí exekúcie.... Prosím poraďte, kto má s týmto skúsenosti... ďakujem veľmi pekne už vopred
hanelie
25.10.10,09:55
To mám strhávať zo mzdy a dávať to na depozitný účet zatiaľ? ako sa postupuje pri začatí exekúcie.... Prosím poraďte, kto má s týmto skúsenosti...
áno,
poslať na účet exekútora až po doručení príkazu na vykonanie zrážky

v prílohe prikladám výpočet zrážky od poraďáčky: zita4
ana3
25.10.10,10:04
Aha ďakujem veľmi pekne a teraz nerozumiem kde sa mi premieta vtej druhej tabulke nižšia mzda 2.tretina mzdy a kde sa zadava výška pohladavky
hanelie
25.10.10,11:17
výška pohľadávky z pohľadu výpočtu zrážky nie je dôležitá,