Inga6
25.10.10,12:53
Ahojte,

viete mi prosim niekto poradit?
Mam zauctovanu doslu fakturu v polskych zlotych, ktora je kurzom preratana na EUR.
Danu fakturu chcem uhradit, kedze bola v skutocnosti uhradena v hotovosti v polskych zlotych, z pokladne polskej.
Ak idem uhradit FA cez polsku pokladnu, vyziada to odo mna mimo sumy FA v EUR aj sumu v PLZ. Ja ju tam zadam, ale ono mi to rovno prerata na inu sumu v EUR a dalej ma to nepusti, kedze mi tie sumy nesedia s fakturou.

Viete mi prosim niekto poradit, ako mam pokracovat a v com robim chybu?
FA bola vystavena k 3.9. a aj zaplatena bola 3.9., takze nemali by tam byt ziadne kurzove zisky ani straty.

Dakujem velmi pekne za pomoc!
Tamila
25.10.10,12:11
Ahojte,

viete mi prosim niekto poradit?
Mam zauctovanu doslu fakturu v polskych zlotych, ktora je kurzom preratana na EUR.
Danu fakturu chcem uhradit, kedze bola v skutocnosti uhradena v hotovosti v polskych zlotych, z pokladne polskej.
Ak idem uhradit FA cez polsku pokladnu, vyziada to odo mna mimo sumy FA v EUR aj sumu v PLZ. Ja ju tam zadam, ale ono mi to rovno prerata na inu sumu v EUR a dalej ma to nepusti, kedze mi tie sumy nesedia s fakturou.

Viete mi prosim niekto poradit, ako mam pokracovat a v com robim chybu?
FA bola vystavena k 3.9. a aj zaplatena bola 3.9., takze nemali by tam byt ziadne kurzove zisky ani straty.

Dakujem velmi pekne za pomoc!


V knihe fa došlých dáš uhradiť, nahodíš kurz PLZ, zadáš čiastku - úhradu v PLZ a nie v EUR a dáš prepočítaj do €. Ak je ten istý kurz pre úhradu ako pri zaradení, nevznikne kurzový rozdiel.
Inga6
26.10.10,10:28
Dakujem Tamila za radu :).