FIN
21.11.05,09:05
Slovenská firma, platiteľ DPH obdržal od firmy z USA tovar – vzorky kozmetiky. Tovar bol dovezený do sídla slovenskej firmy. Prepravná podmienka podľa Incoterms, bola DEQ-Delivered Ex Quay = s dodaním clo platené. Podľa informácií od dodávateľa (US firma), tovar bol preclený v Holandsku pri prekládke, pri vstupe do EÚ. Slovenská firma však zatiaľ od dodávateľa neobdržala žiadne potvrdenie o preclení (JCD). Faktúra bola vystavená firmou z USA.

Vie mi niekto poradiť ako sa za týchto podmienok vysporiadať s DPH?

Ďakujem.
Karina
21.11.05,08:45
Slovenská firma, platiteľ DPH obdržal od firmy z USA tovar – vzorky kozmetiky. Tovar bol dovezený do sídla slovenskej firmy. Prepravná podmienka podľa Incoterms, bola DEQ-Delivered Ex Quay = s dodaním clo platené. Podľa informácií od dodávateľa (US firma), tovar bol preclený v Holandsku pri prekládke, pri vstupe do EÚ. Slovenská firma však zatiaľ od dodávateľa neobdržala žiadne potvrdenie o preclení (JCD). Faktúra bola vystavená firmou z USA.

Vie mi niekto poradiť ako sa za týchto podmienok vysporiadať s DPH?

Ďakujem.

Veľmi sa v týchto dodacích podmienkach nevyznám, čiže dodávateľ z USA zaplatil na svoje triko clo aj DPH?
FIN
21.11.05,08:48
Áno, prepravné aj clo platil dodávateľ.
Karina
21.11.05,08:51
A DPH nevyrubili???
Karina
21.11.05,08:55
Keďže tovar je z tretích krajín a pri vstupe do EÚ ste očividne neplatili DPH, tak ti z hľadiska DPH nevyplýva nič. Asi tam DPH nevyrubili. Každopádne by som žiadala aspoň kópiu toho JCD.
renča1
21.11.05,08:58
Áno, prepravné aj clo platil dodávateľ.

Predpokladám, že dodávat.vám prefaktúroval clo , prepravné, ale DPH nevyčíslil. Vzorka bola oslob.od DPH, nie za všetko sa platí DPH. Vypýtajte si od dodávateľa doklad o prevezení vzorky JCD, atd... Tam bude uvedené či platili DPH alebo nie.:)
FIN
21.11.05,09:07
Ďakujem za radu a prajem pekný deň.