Kajo84
25.10.10,15:53
Zdravím všetkých čitateľov. Pre skrátenie textu prejdem hneď k môjmu problému. REKLAMÁCIA a jej vybavenie - vopred všetkým ďakujem za rady.
23.12.2009 som kúpil náušnice v obchode, priateľka ich mala jediný raz ale keďže nežijeme v meste, kde som ich kúpil tak reklamovať sme ich boli až okolo 3mesica 2010. Po mesiaci predajca uznal, že chyba je v náušniciach v celej sérií, že ich už stiahli z predaja, lebo sa lámali vsunuté kamienky po okraji. Podľa študovania mal by som mať nárok na vrátenie peňazí alebo na nový tovar v tejto cene - predajca trvá na novom tovare aby som si vybral, ale ja keďže nebývam v tom meste a pri prvom pokuse som si ani žiaden tovar nevybral požadujem peniaze. Predajca sa stále vykrúca a nedá sa s ním dohodnúť. Od náušníc mám pokladničný blok a malý papierik o tom že som dal im na reklamáciu tovar. V telefonáte požadoval záučný list odomňa - ale ten som pri kúpe nedostal na 100percent žiadny.
chcem sa spýtať ako ďalej pokračovať ak nebude chcieť vrátiť peniaze a ja si nevyberiem tovar - kde to ohlásiť, či len súdom to riešiť (ak takto tak či má niekto skúsenosti z poplatkami a postupom) Vopred veľmi pekne ďakujem.
arizona
25.10.10,17:49
Predajca ťa nemôže nútiť, aby si kúpil iný tovar, než si si vybral pôvodne.
Nakoľko píšeš, že vadná bola celá séria, mal Ti automaticky vrátiť peniaze.
Napíš mu doporučený list, že odstupuješ od zmluvy a žiadaš vrátiť peniaze . Príp. mu pohroz, že sa obrátiš na SOI. Ak sa bude naďalej brániť vráteniu peňazí, na tú SOI sa obráť naozaj.

Ozaj, aké to boli náušnice, keď sa vyhovára na zár. list? Obyčajná bižu, alebo niečo cenné?
katarina.j
26.10.10,06:01
Predajca ťa nemôže nútiť, aby si kúpil iný tovar, než si si vybral pôvodne.
Nakoľko píšeš, že vadná bola celá séria, mal Ti automaticky vrátiť peniaze.
Napíš mu doporučený list, že odstupuješ od zmluvy a žiadaš vrátiť peniaze . Príp. mu pohroz, že sa obrátiš na SOI. Ak sa bude naďalej brániť vráteniu peňazí, na tú SOI sa obráť naozaj.

Ozaj, aké to boli náušnice, keď sa vyhovára na zár. list? Obyčajná bižu, alebo niečo cenné?
tak nechápem, ako môže odstúpiť od zmluvy ked má len bloček z pokladne....doporučený list môže napísať, ale to, že ho majiteľ prevezme neznamená, že hned mu dá peniaze...obráť sa na SOI a tam ťa budú navigovať ako postupovať správne dalej (uričte ti poradia to riešiť súdnou cestou-skráteným riešením).
arizona
26.10.10,06:46
tak nechápem, ako môže odstúpiť od zmluvy ked má len bloček z pokladne....doporučený list môže napísať, ale to, že ho majiteľ prevezme neznamená, že hned mu dá peniaze...obráť sa na SOI a tam ťa budú navigovať ako postupovať správne dalej (uričte ti poradia to riešiť súdnou cestou-skráteným riešením).
Predajca uznal reklamáciu,povedal, že vadná bola celá séria tohoto výrobku. Takže predpokladám, že ju vrátil výrobcovi a ten mu vrátil peniaze (v jednoduchosti povedané).
Myslím, že predajca neoprávnene nechce vrátiť peniaze zákazníkovi a núti ho vziať si iný druh tovaru.
Samozrejme je lepšie si to vydiskutovať osobne, ale ak sa predajca "vykrúca", tak by som to riešila písomne a žiadala od neho vyjadrenie...:)
VladoaKatka
26.10.10,08:00
Zdravím všetkých čitateľov. Pre skrátenie textu prejdem hneď k môjmu problému. REKLAMÁCIA a jej vybavenie - vopred všetkým ďakujem za rady.
23.12.2009 som kúpil náušnice v obchode, priateľka ich mala jediný raz ale keďže nežijeme v meste, kde som ich kúpil tak reklamovať sme ich boli až okolo 3mesica 2010. Po mesiaci predajca uznal, že chyba je v náušniciach v celej sérií, že ich už stiahli z predaja, lebo sa lámali vsunuté kamienky po okraji. Podľa študovania mal by som mať nárok na vrátenie peňazí alebo na nový tovar v tejto cene - predajca trvá na novom tovare aby som si vybral, ale ja keďže nebývam v tom meste a pri prvom pokuse som si ani žiaden tovar nevybral požadujem peniaze. Predajca sa stále vykrúca a nedá sa s ním dohodnúť. Od náušníc mám pokladničný blok a malý papierik o tom že som dal im na reklamáciu tovar. V telefonáte požadoval záučný list odomňa - ale ten som pri kúpe nedostal na 100percent žiadny.
chcem sa spýtať ako ďalej pokračovať ak nebude chcieť vrátiť peniaze a ja si nevyberiem tovar - kde to ohlásiť, či len súdom to riešiť (ak takto tak či má niekto skúsenosti z poplatkami a postupom) Vopred veľmi pekne ďakujem.
Zvýraznila som dátum nákupu a reklamácie, a dnes už máme čoskoro rok od nákupu, vieš je to trochu dlhá doba, môžno predajcovi sa zdá, že Ti nezáleží na peniazoch, ani na tovare a preto nemá snahu túto evidentne uznateľnú reklamáciu vybaviť ku spokojnosti zákazníka. Čudujem sa k tomu predajcovi, že to celé naťahuje, ale zase na druhej strane nevieme, či vôbec dostal od dodávateľa naspäť svoje peniaze, ... kto obchoduje ale nie len ten, asi všetci máme problémy neplatičmi.
Jednoznačne to treba riešiť písomne, pokusom o zmier, s doporučeným listom, najlepšie do vlastných rúk, aby si mal doklad kedy tvôj list prevzal, žiadať o vrátenie zaplatenej sumy, toto viazať k určitému dátumu, a upozorniť ho na to, že ak k tomu dátumu nedoataneš svoje peniaze, budeš túto záležitosť riešiť súdnou cestou a informovať aj SOI.

Vieš budeš to laxne riešiť dovtedy, až nájdeš prázdnu predajňu, ...v dnešnej dobe to nie je nijaká zvláštnosť, že pred mesiacom tam ešte bola predajňa a teraz už sú prázdne priestory.