Casperko
25.10.10,16:54
Za doučovanie zaplatím. Prosím je to súrne. Ďakujem
Zoltán Kovács
25.10.10,14:55
Skôr by som to dal do inzerátov. V odbornej téme to skôr zapadne, a môže ostať bez odozvy.
veronikasad
25.10.10,14:57
Za doučovanie zaplatím. Prosím je to súrne. Ďakujem
si študent, účtovník alebo živnostník ?
Casperko
25.10.10,15:04
ja som bola účtovníčka v jednej firme ale tam som robila podvojné účtovníctvo. a teraz som si otvorila s kamarátkou živnosť.
veronikasad
25.10.10,15:09
ja som bola účtovníčka v jednej firme ale tam som robila podvojné účtovníctvo. a teraz som si otvorila s kamarátkou živnosť.
Takže daňové zákony a zákon o účtovníctve ovládaš ? Ide len o vedenie peňažného denníka ? Chceš ho robiť ručne alebo cez nejaký účtovný SW ?
Casperko
25.10.10,15:13
Ide presnejšie o vedenie celého účtovníctva. Peňažný denník, kniha pohľadávok a závazkov, a ostatné knihy.
marjankaj
25.10.10,15:16
ja som bola účtovníčka v jednej firme ale tam som robila podvojné účtovníctvo. a teraz som si otvorila s kamarátkou živnosť.


Myslel som, že živnosť sa dá otvoriť iba pre jednu osobu samostatne.
veronikasad
25.10.10,15:18
Ide presnejšie o vedenie celého účtovníctva. Peňažný denník, kniha pohľadávok a závazkov, a ostatné knihy.
jasné, to s tým súvisí. V SW je to komplexne.

Skús si pozrieť v kníhkupectve EZOP nejakú príručku k vedeniu JU. Ak nezoženieš, pozri tu

http://www.google.sk/url?sa=t&source=web&cd=6&ved=0CEMQFjAF&url=http%3A%2F%2Fobchod.iura.sk%2Fekonomicka-literatura%2Fjednoduche-uctovnictvo-prakticky-sprievodca.html%3Fvmcchk%3D1&ei=RKzFTImDLo_0sganofnsCA&usg=AFQjCNHqT2fKLJ5xMrvNcoJSAu9Ghgg7Zw

Ak budeš mať konkrétne otázky, ozvi sa ...

Robím JU cez učtovný SW ALFA z Krosu, robia dobré školenia pre začiatočníkov aj pokročilých (predtým si ale treba preštudovať nejakú príručku, aby si vedel (a) o čom je reč).
Casperko
25.10.10,15:22
Alfu z Krosu som si už objednala, ale ja to potrebujem trochu aj vysvetliť. Knihu Alfy už mám dávno. Ale ja by som fakt potrebovala osobný kontakt s niekym kto je ochotný mi to vysvetliť.
veronikasad
25.10.10,15:26
Alfu z Krosu som si už objednala, ale ja to potrebujem trochu aj vysvetliť. Knihu Alfy už mám dávno. Ale ja by som fakt potrebovala osobný kontakt s niekym kto je ochotný mi to vysvetliť.
Príručku k SW mám aj ja - ty potrebuješ vedieť robiť JU aj "ručne", aby si pochopila prečo a kde to treba zaradiť.
Neviem ako ťa to súri, dnes som skončila s DPH-čkou, potrebujem pár dní si dať "pohov". Prečítanie príručky, ktorú som ti priložila, nezaškodí ...
Casperko
25.10.10,15:38
Ja počkám ak by si bola ochotná mi to vysvetliť. Mám prečítanú knihu Jednoduché účtovníctvo pre podnikateľov. ale nikto nie je dokonalý, ani ja, a moc som nepochopila.
veronikasad
25.10.10,15:41
Ja počkám ak by si bola ochotná mi to vysvetliť. Mám prečítanú knihu Jednoduché účtovníctvo pre podnikateľov. ale nikto nie je dokonalý, ani ja, a moc som nepochopila.
OK, ale až po "dušičkách". V tej knihe sú aj príklady zápisov do peňažného denníka ?
Casperko
25.10.10,15:42
Ja počkám ak by si bola ochotná mi to vysvetliť. Mám prečítanú knihu Jednoduché účtovníctvo pre podnikateľov. Ale nikto nie je dokonalý, ani ja, tak moc som to nepochopila.
Casperko
25.10.10,15:43
Samozrejme. Nie v tej knihe sú len zákony.
veronikasad
25.10.10,15:45
Samozrejme. Nie v tej knihe sú len zákony.
Zožeň si príručku, v ktorej máš komplexný príklad na účtovanie operácii v JU. Pozri si ho a potom sa môžeme stretnúť.
Odbornú literatúru majú aj v ŠEVTE na Bojnickej ceste a nejaké nové kníhkupectvo je teraz aj na Korze pri UNIKLINIKe.