luluba
25.10.10,18:38
Dobrý deň, neviete mi niekto poradiť čo môže byť príčinou častého odpadávania ktoré je sprevádzané zimnicou?
Boli robené opakovane všetky možné vyšetrenia, vrátane magnetickej rezonancie, CT, rontgen pľúc, neurologické vyšetrenia....(v LC) - no žiadna stanovená diagnóza :-(
Ak mi vie niekto poradiť budem vďačná za každú radu.
zdenka131
25.10.10,16:41
ivantt
25.10.10,16:53
Tu hraje ulohu viac faktorov ... hlavne vek a plitný režim. Mám syna ktorý maval zavrate a mal len 17 rokov. Kedze manzelka bola epilepticka mal som obavu ze to mpze mat suvislost a nakoniec to bolo nedostatkom tekutín a vela casu sa venoval sedením za pocitacom. Keby to bolo tlakom, lekári by to urcite zistili, takze lahko to moze byt nedostatok tekutil. Alebo ak vela sedis za pocitacom, vymen obycajny monitor za LCD. No a este si skus dat skotrolovat krcnu chrbticu.. medzi 1 a 2 stavcom a medzi 4 - 7 stavcom.
martuli
25.10.10,17:10
Ako vyzerá to odpadávanie?
korela
26.10.10,02:06
Pod zimnicou máš na mysli zvýšenú teplotu, alebo triašku?
luluba
26.10.10,13:48
Ide o moju starkú, má 76 rokov, ale vždy je to rovnaké, úplne nečakané. Napr sedí na stoličke, rozprávame sa a zrazu nikto si nič nevšimne že by jej bolo zle a spadne na zem v zlomku sekundy, kým ju preberieme tak to trvá, ale nič si nepamätá. Dostane triašku. Alebo odpadne na schodoch, vonku, v ordinácii.... Snažíme sa vždy dozerať aby pila. Ale čo nám je divné je že prespí skoro 3/4 dňa. Tento stav už trvá skoro dva roky.
martuli
26.10.10,14:08
[QUOTE=luluba;1546276]Ide o moju starkú, má 76 rokov

Veľmi dôležitý údaj - pretože iné príčiny odpadávania sú u mladých a iné u starých ľudí. Jedným z nich môže byť napr. nedokrvenie mozgu, nepriaznivý účinok niektorého lieku, pre bližšie info treba skúsiť stránku www.infopacient.sk tam odpovedá lekár pre dospelých, alebo www.edusan.sk
luluba
26.10.10,14:27
Veľmi pekne ďakujem za radu, kombinácia liekov nás ako príčina nenapadla.
ivantt
26.10.10,15:03
Ide o moju starkú, má 76 rokov, ale vždy je to rovnaké, úplne nečakané. Napr sedí na stoličke, rozprávame sa a zrazu nikto si nič nevšimne že by jej bolo zle a spadne na zem v zlomku sekundy, kým ju preberieme tak to trvá, ale nič si nepamätá. Dostane triašku. Alebo odpadne na schodoch, vonku, v ordinácii.... Snažíme sa vždy dozerať aby pila. Ale čo nám je divné je že prespí skoro 3/4 dňa. Tento stav už trvá skoro dva roky.
Skuste ju dat na eeg ci sa nejedna o paducnicu, teda epilepsiu.. je to celkom mozne, tam byvaju kratucke vypadky pamäti, odpadavanie aj triasky. Môže k tomu prist niekolko krat denne...
BXLmiami
26.10.10,15:06
Plus pomočenie,ktoré nespomína