osky
25.10.10,19:03
ahojte.
pred 2,5 rokom som si kupila okuliare,s plastovymi ,tenkymi sklami,v modernom ramiku....patricne drahe.
teraz mam uz dlhsie problem-nedaju sa vycistit.
na skle mam uz velmi dlho flak,cez ktory sice vidim,ale nie cisto,stale mi tam ta prekazka zavadzia.....je to akoby od laku,alebo dakeho lepidla....ja ale nic take nepouzivam,mozno ma niekto v praci omylom osprejoval dacim,co nejde dolu.
som z toho nestastna,lebo okuliare potrebujem denne a stale,planujem si dat spravit nove,ale to potrva kym budu.....
bolieva ma z toho namahania zraku hlava,je to tazke.
neviete mi poradit,cim by som to dostala dolu?
je na to daky pripravok?
ultrazvukom v optike to nezislo:mee:
martuli
25.10.10,17:13
Asi by som sa poradila v optike, tam by s tým aj niečo mohli urobiť - prinajhoršom sklíčko vymenia.
ivantt
25.10.10,18:57
to je nevyhoda plastovych skiel... ale na druhej strane su lahucke
Kvaka
25.10.10,19:00
ahojte.
pred 2,5 rokom som si kupila okuliare,s plastovymi ,tenkymi sklami,v modernom ramiku....patricne drahe.
teraz mam uz dlhsie problem-nedaju sa vycistit.
na skle mam uz velmi dlho flak,cez ktory sice vidim,ale nie cisto,stale mi tam ta prekazka zavadzia.....je to akoby od laku,alebo dakeho lepidla....ja ale nic take nepouzivam,mozno ma niekto v praci omylom osprejoval dacim,co nejde dolu.
som z toho nestastna,lebo okuliare potrebujem denne a stale,planujem si dat spravit nove,ale to potrva kym budu.....
bolieva ma z toho namahania zraku hlava,je to tazke.
neviete mi poradit,cim by som to dostala dolu?
je na to daky pripravok?
ultrazvukom v optike to nezislo:mee:
Nič s tým neurobíš, tie sklá sú naozaj veľmi citlivé. Bude treba vymeniť sklo, dočasne nejaké iné okuliare používať. Mne konár stromu poškriabal kúsoček takého skla, a už len čakám, kedy prejdú tri roky a dám vymeniť, zavadzia mi to. Bola by som aj skôr menila ale ja mám veľmi drahé šošovky a až tak mi to neprekážalo.
osky
26.10.10,17:49
Nič s tým neurobíš, tie sklá sú naozaj veľmi citlivé. Bude treba vymeniť sklo, dočasne nejaké iné okuliare používať. Mne konár stromu poškriabal kúsoček takého skla, a už len čakám, kedy prejdú tri roky a dám vymeniť, zavadzia mi to. Bola by som aj skôr menila ale ja mám veľmi drahé šošovky a až tak mi to neprekážalo.

no ved prave,ze na vymenu to je pridrahe,to uz si dam radsej kompletne nove bryle.ale stve ma to,ze to nevydrzalo dlhsie.....:mee::mad:
alabut
27.10.10,04:44
Kup si zatial v Polsku na trhu po sto korun patoro.
vlastalc
27.10.10,05:02
Práve včera som si bola pre nové okuliare.Menila som si ich po dvoch rokoch. Platila som plnú výšku nie len rámu ale aj skiel. Bolo mi povedané, že od 1.10.2010 VšZP neprepláca určitý druh skiel a že od 1.1.2011 sa to má ešte zúžiť , alebo že vraj vôbec nebude preplácať. Tak ak je to pravda a píšeš, že máš drahé špeciálne sklíčka radšej by som to riešila teraz alebo sa aspoň informovala, či také sklíčka ako máš bude poisťovňa doplácať.
ivantt
27.10.10,05:05
Kup si zatial v Polsku na trhu po sto korun patoro.

Lenze tie polske a aj tie tescove su na .. no ved vies na co.. akurat tak oči pokaziť. Dajú sa použiť len ako nevyhnutné zlo než človeku spravia nové okuliare. Ja ked si budem davat najbližšie robiť okuliare, hoci sú len na čítanie, budu sklenené a žiadny plast Doba bronzova, doba ľadová, doba kamenna a doba plastová... nakoniec budeme mať plastové úplne všetko, aj hory :-D
martuli
27.10.10,06:26
mám dioptrie -6,5 a -4,5 a plastové mi tiež poisťovňa neuhradila a platila som plnú cenu. Hold v dnešnej dobe nie je sranda, mať nejaký zdravotný problém :-( ešteže sa mi zrak nezhoršuje tak rapídne :-)
Kvaka
27.10.10,07:29
Kup si zatial v Polsku na trhu po sto korun patoro.
To nie je dobré pre oči. Ja by som cez obyčajné sklá nič nevidela, mám multifokálne sklá, kde mám plynulý prechod dioptrií z +6 hore na +9 dole. Jedno také sklo samozrejme z ľahčeného materiálu, tenkého, stojí naozaj veľmi veľa.
Kvaka
27.10.10,07:31
Práve včera som si bola pre nové okuliare.Menila som si ich po dvoch rokoch. Platila som plnú výšku nie len rámu ale aj skiel. Bolo mi povedané, že od 1.10.2010 VšZP neprepláca určitý druh skiel a že od 1.1.2011 sa to má ešte zúžiť , alebo že vraj vôbec nebude preplácať. Tak ak je to pravda a píšeš, že máš drahé špeciálne sklíčka radšej by som to riešila teraz alebo sa aspoň informovala, či také sklíčka ako máš bude poisťovňa doplácať.
Ten doplatok za multifokálne kvalitné plastové šošovky je pri celkovej cene priam smiešny.
Kvaka
27.10.10,07:34
Lenze tie polske a aj tie tescove su na .. no ved vies na co.. akurat tak oči pokaziť. Dajú sa použiť len ako nevyhnutné zlo než človeku spravia nové okuliare. Ja ked si budem davat najbližšie robiť okuliare, hoci sú len na čítanie, budu sklenené a žiadny plast Doba bronzova, doba ľadová, doba kamenna a doba plastová... nakoniec budeme mať plastové úplne všetko, aj hory :-D
Ivantt, súhlasím, ak máš dioptrie do +2, ale ja by som si asi zlomila nos, keby som mala šošovky zo skla. Vieš si predstaviť hrúbku skla napr. 6 až 9 dioptrií? Nehovorím už o možnosti multifokálnych skiel.
ivantt
27.10.10,09:53
Ivantt, súhlasím, ak máš dioptrie do +2, ale ja by som si asi zlomila nos, keby som mala šošovky zo skla. Vieš si predstaviť hrúbku skla napr. 6 až 9 dioptrií? Nehovorím už o možnosti multifokálnych skiel.

Skôr mi islo o tie plske okuliare za par šupiek... Ja nosim okuliare len na citanie a aj to malokedy, žial na čitanie mi ostava malo času a môj pracovný čas je celý pri PC a tam si môžem pismenka zvacsit. A neverim ze by sa aj zo skla nedali vyrobit kvalitne sosovky a nie velmi hrube. Ked to ide vo vojenskom priemysle preco by to neslo v civilnom ??? Zase hovorim, je to len môj názor.
arizona
27.10.10,19:13
Lenze tie polske a aj tie tescove su na .. no ved vies na co.. akurat tak oči pokaziť. Dajú sa použiť len ako nevyhnutné zlo než človeku spravia nové okuliare....

mimotemy
Vieš kde som ich ja videla naposledy?
V jednej reštaurácii v Rakúsku nosil čašník spolu s jedálnym lístkom malý stojanček, kde bolo niekoľko takýchto okuliarov pre hostí, na pohodlné prečítanie ...

fakt milá a praktická pozornosť :):):)
ivantt
28.10.10,06:32
mimotemy
Vieš kde som ich ja videla naposledy?
V jednej reštaurácii v Rakúsku nosil čašník spolu s jedálnym lístkom malý stojanček, kde bolo niekoľko takýchto okuliarov pre hostí, na pohodlné prečítanie ...

fakt milá a praktická pozornosť :):):)

Tak to by ocenili najviac ludia ako som ja... nemozem najst okuliare aj ked ich mam so sebou :D:D:D
delonka
29.10.10,06:15
Osky, viem o čom hovoríš, aj ja som zaplatila za nové sklíčka, mám dioptrie -7, čiže bez okuliarov je život pre mňa ťažký., to čo spomínaš, sa mi stalo tiež cca po 8 mesiacoch., dávala som si velikánsky pozor po predchádzajúcej skúsenosti, aby sa mi to n ezopakovalo, som presvedčená, že som si vždy sklíčka okuliarov najskôr umyla, potom utrela mäkučkou handričkou a napriek tomu mám presne v strede ,poškodené sklíčka., vnímam to najmä večer, pri pozeraní telky., moje vysvetlenie? zrejme sú plasty veľmi citlivé, možno sú aj rôzne druhy plastov, taky musím počkať aspoň rok, aby som mohla požiadať o nové sklá.,
osky - skús však požiadať svojho očného lek. aj o vyšetrenie periférneho videnia, či sa nedejú nejaké zmeny.

všetko dobré.