Yanicqo
26.10.10,06:34
Zdravím vás všetkých. Potreboval by som sa dopátrať k zodpovednej osobe za situáciu, ktorá vznikla :) (dúfam,že ňou nakoniec nebudem ja). Končil som vysokoškolské štúdium na Technickej univerzite v KE - skončil som druhý semester bez dostatočného počtu kreditov a tak som sa zmieril s tým, že ma zo školy vyrazia(podľa "vyhlášky" školy to tak malo byť a koniec koncov aj bolo). Lenže prišiel 1.september, 2., 3.,... a potvrdenie alebo aspoň malý oznam o vyhadzovu nikde! V istej chvíli som sa začal "obávať", že v štúdiu budem pokračovať. Ale neprišla mi zo školy ani pozvánka na zápis.. Kontaktoval som následne študijné oddelenie z tým, aby mi poslali žiadosť o vyradení zo štúdia. Pani na študijnom mi odpovedala takým tónom, akoby som na to potvrdenie nemal ani nárok : "Nechápem, prečo by sme vám mali zasielať potvrdenie o vyradení zo štúdia." (!). Napokon sa mi ho dostalo poštou koncom septembra. - kvôli tomu má otec teraz problémy v práci (nakoľko mi na papier samozrejme napísali dátum vyradenia zo štúdia k 31.augustu) a keby som nerobil osobného asistenta, premeškal by som aj 7dňovú lehotu registrovania sa na ÚP, ohlásenia na ZP atď.

Nikde som nenašiel nejaký dokument ktorý by určoval povinnosti VŠ, ale myslím, že taká maličkosť ako informovanie študenta o vyradení zo štúdia včas a nie až na písomnú žiadosť študenta je normálna. Ja keby som im nezaslal nejaké dokumenty včas, išli by ma vyhadzovať zo školy..
Neviete kde sú takéto veci(v akom zákone) zahrnuté, respektíve kde sa s takýmto niečím obrátiť?
Má študijné oddelenie oprávnenie(mám právo pýtať) potvrdenie o dátume odoslania dokumentu, respektíve jeho dôvod nezaslania?

Ďakujem veľmi pekne za rady! :mee:
blazonko
26.10.10,04:45
Jednoznačne ti ho poslať mali, no pri tempe poniektorých študijných oddelení.......Ale čudujem sa trošku tomu, lebo mne ak mali poslať niečo ohľadom štúdia na VŠ, tiež im to trvalo dlho, ale čo sa týkalo vyhadzovu, tak to som mala papier do 2 týždňov na stole :))
Yanicqo
26.10.10,05:30
Vďaka za podporu :) Len musím niekde niečo také nájsť o čo sa budem môcť oprieť pri argumentovaní.
viktorviktor
26.10.10,08:26
Je potrebné si preštudovať "Študijné predpisy" TU v KE, kde by mal byť aj článok, odstavec, "Zápis do vyššieho ročníka".
Akademický rok sa bežne končí 31. augusta, niekde je možnosť zapísať sa aj bez potrebného kreditu, Keď si nič neurobil tak študijné mohlo čakať na tvoje kroky, mohol si byť PN, alebo nechcene v zahraničí, podľa mňa bol prvý ťah na tvojej strane