Erzabet
26.10.10,09:07
Dobry den, chcela by som sa spytat. Firma dostala v aprili 2009 fakturu za sluzby. Nakolko sa este v roku 2009 musel na fakturach uvadzat aj prepocet na SKK, bola zle zaevidovana. Spravna suma s DPH bola cca 42 EUR a v prepocte okolo 1200 SKK. Zaevidovana bola ako v suma spolu 1200 EUR. V nespravnej vyske bola aj uhradena a bol uplatneny odpocet DPH. Dodavatel, ktory peniaze prijal, bol "ticho" a peniaze sa firme na ucet vratili v oktobri 2010, na zaklade coho sa doslo na to, ze bola faktura nespravne zaevidovana, zauctovana aj uhradena. Je mozne sa nejakym sposobom s touto fakturou a DPH vysporiadat tak, aby sa nemuselo robit dodatocne danove priznanie a aby firma nedostala pokutu?
Martin Mocko
26.10.10,07:10
Dobry den, chcela by som sa spytat. Firma dostala v aprili 2009 fakturu za sluzby. Nakolko sa este v roku 2009 musel na fakturach uvadzat aj prepocet na SKK, bola zle zaevidovana. Spravna suma s DPH bola cca 42 EUR a v prepocte okolo 1200 SKK. Zaevidovana bola ako v suma spolu 1200 EUR. V nespravnej vyske bola aj uhradena a bol uplatneny odpocet DPH. Dodavatel, ktory peniaze prijal, bol "ticho" a peniaze sa firme na ucet vratili v oktobri 2010, na zaklade coho sa doslo na to, ze bola faktura nespravne zaevidovana, zauctovana aj uhradena. Je mozne sa nejakym sposobom s touto fakturou a DPH vysporiadat tak, aby sa nemuselo robit dodatocne danove priznanie a aby firma nedostala pokutu?

Nie je ina možnosť - iba urobiť dodatočné daňové priznanie. A pokuta za DPH určite bude.
PS: pokuta za DPH priznanie bude iba v polovičnej výške oproti tomu, ak túto skutočnosť zistí správca dane.
Erzabet
26.10.10,07:13
a to je aka suma?
Erzabet
26.10.10,07:32
tak sankčný úrok mi vyšiel 11,80 EUR podľa portalu DRSR, okrem tohto úroku ešte teda aj pokuta?
martinez
26.10.10,10:17
tak sankčný úrok mi vyšiel 11,80 EUR podľa portalu DRSR, okrem tohto úroku ešte teda aj pokuta?

sankcny urok sa pocitat nebude... bude sa pocitat iba pokuta... sankcny urok sa bude pocitat iba vtedy, ak rozdiel na dani nezaplati v termine na podanie dodatocneho DP
Martin Mocko
26.10.10,12:34
Ak ti o zistí daňová kontrola, tak je pokuta:
3 x základná úroková sadzba NBS(ECB) x suma rozdielu.

Ak to priznáš sama, je to iba polovica z takto vypočítanej sumy.

PS: úroková sadzba je teraz mám pocit 1,00%
Zoltán Kovács
26.10.10,13:42
tak sankčný úrok mi vyšiel 11,80 EUR podľa portalu DRSR, okrem tohto úroku ešte teda aj pokuta?


Pozor portál DRSR nepočíta správne sankčné úroky. Mne za oneskorenú úhradu vypočítal 5,11 eur, a z DÚ došiel výmer sankčných úrokov na 20,26 eur.

Zadal som aj dotaz na DRSR, že prečo to tak je (nesprávny výpočet na ich stránke). Tu je odpoveď:


Dobrý deň, DR SR Vám sprístupňuje informáciu:
Na aktualizovaní internetovej stránky (aj kalkulačky) sa priebežne pracuje, avšak vzhľadom na skutočnosť, že statické stránky internetu sú realizované dodávateľsky, trvá dlhší čas, kým sa návrh na aktualizáciu zrealizuje. Z uvedeného dôvodu Vám nevieme presne povedať, kedy bude zmena zapracovaná.
grammatika
27.10.10,08:45
:) hlavne, že §35b platí už nejaký ten piatok :)