bjjoba
26.10.10,10:11
Ako zivnostnik som platil v r. 2008 nedopatrenim do zdravotnej poistovne hoci som bol v zamestnaneckom pomere. Vznikol mi preplatok cca 8100 sk, ktory mi poistovna vratila v 10/2009. Teraz mi kontrola vycislila nedoplatok za rok 2009 a to nestrhnute DPH z 8100 Sk.
Chcem sa pytat ci je to z ich strany opravneny krok, ci je podla zakona !!!
Podla mna je to nespravodlive voci mne ako platitelovi. Su to peniaze, ktore boli nedopatrenim platene a teraz som zato postihnuty 19 % DPH pre stat, hoci nie som platca DPH.
Tweety
26.10.10,08:15
Ako zivnostnik som platil v r. 2008 nedopatrenim do zdravotnej poistovne hoci som bol v zamestnaneckom pomere. Vznikol mi preplatok cca 8100 sk, ktory mi poistovna vratila v 10/2009. Teraz mi kontrola vycislila nedoplatok za rok 2009 a to nestrhnute DPH z 8100 Sk.
Chcem sa pytat ci je to z ich strany opravneny krok, ci je podla zakona !!!
Podla mna je to nespravodlive voci mne ako platitelovi. Su to peniaze, ktore boli nedopatrenim platene a teraz som zato postihnuty 19 % DPH pre stat, hoci nie som platca DPH.
Určite to nie je dph, ale daň z príjmu.
Lianka
27.10.10,11:00
Zo strany poistovne to je nielen opravneny, ale priam povinny krok.

O vyske preplatku a zrazenej dani by ti mala zaslat potvrdenie. Vrateny preplatok je pre teba ako SZCO POZD, zrazenu dan si odpocitas zo svojej danovej povinnosti v danovom priznani.

V konecnom dosledku nebudes nic skodny.