dado 1984
26.10.10,12:52
Chcel by som touto cestou poprosit o radu ohladom okamziteho skoncenia prac pomeru.
nemám vyplatenu mzdu za august a september a stravne listky od aprila vždy len sluboval a sluboval. Ale teraz uz nevyplatil ani mzdu, tak chcem ukončit pracovny pomer ale neviem aky paragarf (69) a ako mam spravne formulovat ukoncenie prac pomeru?
mam narok na nevyplatenu doterajsiu mzdu + 2 mesiace odskodne alebo ako to uviest do ukoncenia prac pomeru?A za dalšie mam to potom riešit cez advokáta????? Všetkým Vám Ďakujem
Chobot
26.10.10,11:20
Chcel by som touto cestou poprosit o radu ohladom okamziteho skoncenia prac pomeru.
nemám vyplatenu mzdu za august a september a stravne listky od aprila vždy len sluboval a sluboval. Ale teraz uz nevyplatil ani mzdu, tak chcem ukončit pracovny pomer ale neviem aky paragarf (69) a ako mam spravne formulovat ukoncenie prac pomeru?
mam narok na nevyplatenu doterajsiu mzdu + 2 mesiace odskodne alebo ako to uviest do ukoncenia prac pomeru?A za dalšie mam to potom riešit cez advokáta????? Všetkým Vám Ďakujem

Ja ti poradím inak - daj si vyhľadať na porade témy s kľúčovými slovami:
nevyplatená mzda, okamžité skončenie a pod. a môžeš celý večer čítať a čítať. Táto téma bola na porade rozoberaná nielen sprava a zľava, ale aj zo severu, juhu a všetkých ostatných svetových strán a bolo k tomu povedané hádam už všetko. Neviem, či to treba zase podrobne rozpisovať....
armor1
26.10.10,11:22
Ahoj dado 1984 (http://www.porada.sk/member.php?u=90603). Takže na formuláciu okamžitého skončenia pracovného pomeru treba dať pozor. Ja by som sa určite šiel poradiť s právnikom. Nie je to nijaké rozviazanie ani dohoda, ani žiadosť. Je to Okamživé skončenie pracovného pomeru - § 69 ods. 1 písm. b ZP. Mám nárok na nevyplatenu doterajsiu mzdu - áno. 2 mesiace odskodne? - Podľa rovnakého §(69), ale odstavec (4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.

Pripájam prílohu vzoru.
dado 1984
26.10.10,11:43
Ďakujem, skusim toho právnika
Lenka1979
26.10.10,11:48
... ja by som na Tvojom mieste skúsila odpoveď vyššie od Chobota... čítania je tu toho habadej, ozaj z každej "svetovej strany", stačí čítať.... apropo, nie vždy právnik poradí správne (bez urážky) a info Ti nedá zadara, tu to máš ako na "tácke"...;)