IMIP
26.10.10,11:54
dobrý den chcem sa opytat pracujem na dohodu o vykonani prace. ale pomentalne som chora. doktorka mi povedala ze musim mat pn aj mi ju vypisala a ze ju mam zaniest na socialku ale naco??? mam narok na choru? zamestnavatel to odo mna nevyzaduje yiadnu PNku on ma pocas choroby proste neplati. DDAKUJEM ZA INFO:
veronikasad
26.10.10,09:56
dobrý den chcem sa opytat pracujem na dohodu o vykonani prace. ale pomentalne som chora. doktorka mi povedala ze musim mat pn aj mi ju vypisala a ze ju mam zaniest na socialku ale naco??? mam narok na choru? zamestnavatel to odo mna nevyzaduje yiadnu PNku on ma pocas choroby proste neplati. DDAKUJEM ZA INFO:
si evidovaná na úrade práce ? Máš v čas PN plánovaný kontakt ?
drobeceva
26.10.10,09:56
dobrý den chcem sa opytat pracujem na dohodu o vykonani prace. ale pomentalne som chora. doktorka mi povedala ze musim mat pn aj mi ju vypisala a ze ju mam zaniest na socialku ale naco??? mam narok na choru? zamestnavatel to odo mna nevyzaduje yiadnu PNku on ma pocas choroby proste neplati. DDAKUJEM ZA INFO:
Pri dohode sa Pn-ka neplatí, takže verím, že z-ľ od Teba to nevyžaduje.
IMIP
26.10.10,09:57
niesom na UP mam zivnost
veronikasad
26.10.10,09:58
niesom na UP mam zivnost
ako živnostník nie si povinne poistená osoba ? (platíš odvody do SP ?)
IMIP
26.10.10,10:00
platim si do zdravotnej aj do socialnej, takze mi budu platit PN alebo ako?
veronikasad
26.10.10,10:06
platim si do zdravotnej aj do socialnej, takze mi budu platit PN alebo ako?
na PN-ke ti lekárka mala zaškrtnúť povinne poistená SZČO a uviesť zamestnávatela "SZČO". . Ak to tak nie je - daj si ju opraviť. Potom ju treba zaniesť do soc. poisťovne. Ak bude PN trvať aj v ďalšom mesiaci, k poslednému dňu treba si pýtať od lekárky tzv. prechodku a aj túto odniesť do SP.

Máš nárok na nem. dávky, počas PN-ky odvody do SP neplatíš (ak PN trvá len časť mesiaca, nezabudni zaplatiť alikv.časť).
Pred odovzdaním PN-ky si daj skontrolovať v SP platby poistného SZČO. Ak tam máš nedoplatok, nemocenské ti nevyplatia.