Kil´jeaden
26.10.10,13:56
Zdravim

mozem dostat daku pokutu ak ano cca aku alebo kto mi moze ist na kontrolu ak nemam schvalane otvaracie hodiny na mestskom urade.

Vsetky nalezitosti mam (hygiena, najomna zmluvu, poziadnu dokumentaaciu zivnost, preukaz na predaj pyrotechniky, kolaudacen rozhodnutie o preistoroch ...) ale mesto vymysla (dakto ma znameho na mesta a nechcu mi dat suhlas na otvaracie hodiny) a ziada odo mna od poziarnikov taku vec ktoru poziarnici nevydavaju, a to aby mi napisali ze v tych priestoroch sa moze predavat zabavna pyrotechnika.

Cize ma zaujima ake sankcie by som mohol dostat ak nebudme mat schvalen otvaracei hodiny.
akina
26.10.10,12:04
Zdravim

mozem dostat daku pokutu ak ano cca aku alebo kto mi moze ist na kontrolu ak nemam schvalane otvaracie hodiny na mestskom urade.

Vsetky nalezitosti mam (hygiena, najomna zmluvu, poziadnu dokumentaaciu zivnost, preukaz na predaj pyrotechniky, kolaudacen rozhodnutie o preistoroch ...) ale mesto vymysla (dakto ma znameho na mesta a nechcu mi dat suhlas na otvaracie hodiny) a ziada odo mna od poziarnikov taku vec ktoru poziarnici nevydavaju, a to aby mi napisali ze v tych priestoroch sa moze predavat zabavna pyrotechnika.

Cize ma zaujima ake sankcie by som mohol dostat ak nebudme mat schvalen otvaracei hodiny.
Dôkladne si preštudujte VZN obce / mesta / v časti, ktorá sa týka predaja pyrotechnických výrobkov.
blavaciko
26.10.10,13:23
otvaracie hodiny sa nepredkladaju mestu na schvalenie ale sa mu len oznamuju pokial su v ramci tzv. "dennej prevádzkovej doby" - u vacsiny miest od 6 do 22 hod.
nemaju ti preco zdrziavat vydanie povolenia
co sa tyka povolenia na predaj pyrotechniky, zrejme mozu nejake pozadovat, ale urcite nie na to aby ti schvalili otvaracie hodiny
PREVADZKU SCHVALUJE RUVZ a nie obec
V pripade ak otvoris bez otvaracich hodin hrozi ti pokuta podla VZN obce
tetrisss
26.10.10,14:49
Urcite mesto nema pravo na taketo jednanie, mesto otvaracie hodiny schvaluje, moze samozrejme ich dodrziavanie kontrolovat. Otvaracie hodiny, resp. ich schvalenie moze od teba vyzadovat okrem mesta aj SOI a ta ma pravo aj posudit skladovanie pyrotechniky, okrem ineho. Podla mna ale aj poziarnici maju pravo sa k takemu problemu vyjadrit, lebo ako prevadzkovatel mas povinnost dodrziavat aj ochranu a bezpecnost pri praci a poziarne predpisy, napr. musis mat vhodne hasiace pristroje. Samozrejme, ze tieto veci nie su bezne vyzadovane pokial sa nic nestane, ale tebe by na tom malo zalezat, pyrotechnika nie je ziadna sranda.
akina
26.10.10,15:54
Obce si vo svojom VZN môžu určiť ako podmienku pri predaji pyrotechnických výrobkov aj súhlas z okresného hasičského a záchranného zboru.