jin
26.10.10,15:14
Zdravím Vás!

Potreboval by som poradiť - potrebujem zistiť aké zákony ošetrujú dovoz tovaru (z EU) za účelom distribúcie / ďalšieho predaja.
Malo by sa jednať o elektroniku.

Ďakujem.
Kvaka
26.10.10,13:24
Zdravím Vás!

Potreboval by som poradiť - potrebujem zistiť aké zákony ošetrujú dovoz tovaru (z EU) za účelom distribúcie / ďalšieho predaja.
Malo by sa jednať o elektroniku.

Ďakujem.
Ak máš na mysli "dovoz" z EÚ, tak požiadaj admina o opravu názvu témy. Z EÚ sa tovar nedováža, ale prepravuje. Dovoz sa používa v colnej legislatíve, dovoz tovaru môže byť len z tretích krajín do EÚ.
jin
26.10.10,13:42
V poriadku, ďakujem za opravu, nie som človek paragrafov znalý.
Na druhej strane evidentne viete na čo som sa pýtal a preto by som rád preformuloval svoju otázku - Aké právne aspekty ošetrujú prepravu tovaru z EU do SR a ako je následne ošetrený (opäť právne) ich ďalší predaj. Je potreba ku nim dodávať slovenské manuály, atď. ?

Ďakujem
Kvaka
26.10.10,15:26
V poriadku, ďakujem za opravu, nie som človek paragrafov znalý.
Na druhej strane evidentne viete na čo som sa pýtal a preto by som rád preformuloval svoju otázku - Aké právne aspekty ošetrujú prepravu tovaru z EU do SR a ako je následne ošetrený (opäť právne) ich ďalší predaj. Je potreba ku nim dodávať slovenské manuály, atď. ?

Ďakujem
Ak chcete predávať elektroniku nakúpenú v EÚ, je treba vedieť, ako zákon chráni spotrebiteľa, aby ste neporušili európsku legislatívu. Naštudujte si zákon o ochrane spotrebiteľa, predpisy sú na stránke ministerstva hospodárstva. Najmä zákon č. 250/2007 Z. z., zmenený a doplnený zákonom 397/2008 Z. z.
http://www.economy.gov.sk/legislativa-sr-5856/127541s
Napr. v § 13 zákona č. 250/2007 Z. z. je odpoveď na to, či je treba slovenské manuály:
§ 13 Ak sa informácie uvedené v § 11 a 12 poskytujú písomne, musia byť v štátnom jazyku.17) Možnosť súbežného používania iných označení, najmä grafických symbolov a piktogramov, ako aj iných jazykov, nie je týmto dotknutá. Fyzikálne a technické veličiny musia byť vyjadrené v zákonných meracích jednotkách.
Ak chcete predávať, musíte poznať legislatívu. Napr. aj Nariadenie o označovaní výrobkov cenami. Aj daňovú legislatívu vo vzťahu k DPH.
Dopĺňam informáciu z inej témy od Danushky: Preprava v rámci EÚ je podrobne rozobratá v téme http://www.porada.sk/t71574-spedicia-v-kocke.html.
ers.silvia
07.11.11,13:20
Dobrý deň... Som úplný nováčik :(
Vie mi niekto z Vás poradiť, ako mám postupovať pri dovoze tovaru z číny?
Na aký úrad sa mám obrátiť, aby som mohla legálne dovážať? Kde mám dať "skontrolovať" kvalitu výrobku atď.
Aké sú poplatky pri distribúcii bez toho, aby som tovar zaregistrovala pod svojou ochrannou známkou?
Čo všetko musím vedieť ak chcem distribuovať... nejaké zákony, smernice... každá odpoveď je vítaná

Dakujem. Silvia