Jan.Matta
26.10.10,15:49
Susedia maju vo svojej predzahradke ihlicnate stromy, velmi vysoke ihlicnate stromy. Odhadom je vyska tychto stromov skoro o polovicu vyzsia ako je ich dom. A teraz ten problem alebo teda obava. Vzdy v zime ked je dost velky narazovy vietor vyzera to velmi nebezpecne. Stromy su nakloneme trocha do nasho dvora a v pripade ze by sa nebodaj nieco stalo so 100% istotou by nam to roztrhlo elektricky privod k domu a pravdepodobne narobilo by to aj vacsie skody. Rodicia su dochodcovia a furt ked fuka maju dost velke obavy. Tak isto to sleduju a vidia aj ostatni susedia. Ti ale nie su v priamom ohrozeni. Do dvora nam siahaju asi 2,5 metrove vetvy stromov- este aj s tym maju problem to opilit. Nevieme si rady!. Starostka na moju staznost reagovala tak, ze ked sposobia skodu tak mi to budu musiet zaplatit. No ja nemam chut cakat kym mi to padne ma hlavu!!!!! Suseda sa vykrikuje ze stromy su chranene a podobne reci. Nechcem sa sudit. Potrebujem poradit ci nejestvuje daky zakon kt. udava ci taketo stromy nie su uz ohrozenie. V zakonoch sa nevyznam, fakt neviem co robit.
arizona
26.10.10,14:42
Za strom je zodpovedný majiteľ,máš právo ho požiadať, aby vo vhodnej dobe odstránil konáre, ktoré vám presahujú na pozemok.
Ak sused nemieni zjednať nápravu, mal by zasiahnuť OÚ- mal si napísať písomne,aby sa s tým vôbec zaoberali a písomne ti odpovedali.

Ak stromy svojou výškou a konármi zasahujú aj do elektr.drôtov, myslím, že aj Elektrárne môžu nariadiť majiteľovi stromy zmenšiť,alebo odstrániť, skús sa informovať.

Prečítaj si tento článok, nájdeš tam aj radu,kde sa obrátiť, keď starosta odmietne pomôcť http://topolcany.sme.sk/c/5392761/strom-mu-zavalil-zahradu-v-dome-sa-boji-spavat.html