boure
26.10.10,17:15
Dobry den, prosim Vas o radu...Mam vlastne auto a vsak nemam ho zapisane na danovom, vlastim ho ako sukromna osoba nepodnikatel alebo ako to nazvat.
Chcem vsak poplatky za palivo davat do nakladov len neviem teda ci je to mozne...

Auto samozrejme vyuzivam na podnikanie no nike to nemam napisane...
Zoltán Kovács
26.10.10,15:19
Odo dňa prvého použitia MV na podnikateľské účely vzniká povinnosť túto skutočnosť oznámiť daňovému úradu najneskôr do 30 dní. Každý rok do 31.01. vznikne povinnosť podať daňové priznanie k dani z motorových vozidiel za predchádzajúci rok.
Nesplnenie tejto povinnosti avšak nebráni tomu, aby sa uplatnili výdavky na MV paušálne. (Samozrejme za predpokladu, že pri prípadnej daňovej kontrole pokutujú nesplnenie oznamovacej povinnosti, nepodanie priznania a neuhradenia dane).
boure
26.10.10,15:34
No vlaste to auto vyuzivam len na prepravu sameho seba za klientom a spat...ziadne ine ucely.To len aby som nemusel chodit autobusom a podobne...Cize chcem si davat do nakladov cestovne vo forme blocka za naftu...aj tak vznika ta povinnost?
mysimis
26.10.10,15:37
Ak chceš používať auto na podnikateľské účely musíš si ho prihlášiť na DÚ tak ako sa píše v prvom príspevku a v tom prípade si môžeš účtovať kilometre - nie boločky za tankovanie. Keby si si chcel účtovať PHM, poistku, pneu, opravy auta, a pod. musel by si ho zaradiť do majetku firmy.
KEJKA
26.10.10,15:41
DMV a DPFO sa v skutočnosti nepodmieňujú.
Tie výdavky si môže uplatniť aj bez prihlásenia vozidla, ovšem ako je uvedené hned v prvej odpovedi, SZČO bude mať problém pri kontrole.
brato
27.10.10,04:29
Ak chceš používať auto na podnikateľské účely musíš si ho prihlášiť na DÚ tak ako sa píše v prvom príspevku a v tom prípade si môžeš účtovať kilometre - nie boločky za tankovanie. Keby si si chcel účtovať PHM, poistku, pneu, opravy auta, a pod. musel by si ho zaradiť do majetku firmy.


Vie mi niekto povedať ako sa daju učtovať tie km? Je na to nejaky vzorec?
alebo?
Dakujem.
Lubo44
27.10.10,05:20
Vie mi niekto povedať ako sa daju učtovať tie km? Je na to nejaky vzorec?
alebo?
Dakujem.
Ide o náhradu za každý km jazdy. V súčasnosti to je 0,183 € za km. Toto je normálny daňovo uznaný výdavok.
Zvalik
27.10.10,05:21
Vie mi niekto povedať ako sa daju učtovať tie km? Je na to nejaky vzorec?
alebo?
Dakujem.


Ahoj.... priemerná spotreba krát cena PHM deleno sto plus 0,183 krát ubehnuté km
Ak sa mýlim opravte ma...
Dana1
27.10.10,05:39
km=L*100/PS

napr.: ak natankuješ 20L a tvoja PS je 6,9

km=20*100/6,9
km=289,85
veronikasad
27.10.10,05:48
Ahoj.... priemerná spotreba krát cena PHM deleno sto plus 0,183 krát ubehnuté km
Ak sa mýlim opravte ma...
aj do prvej časti vzorca musíš doplniť ubehnuté km.

1. priemerná spotreba x cena /100 x počet najazdených km

2. 0,183 x počet najazdených km