aneta 6
26.10.10,17:17
kamarátka podala na cirkevný súd žiadosť o anuláciu manželstva. nepáčil sa jej prístup cirkevných sudcov a tak žiadosť zrušila. Má platiť nejaký poplatok a nechce. Aký to má na ňu dopad? čo sa jej môže stať?
Lianka
26.10.10,15:21
Ja sa v tychto cirkevnych veciach nevyznam, odjakziva som ateista. Mozem napisat len skusenost mojho znameno, ktory je tiez ateista, bol v podobnej situacii (manzelka podala navrh na rozvod). Cirkev ho oslovila, aby sa dostavil na cirkevne pojednavanie. Vzhladom na svoje presvedcenie sa akurat tak hlboko zasmial a nikam sa nedostavil. Myslim, ze cirkevny sud ich aj tak "rozviedol".

Z toho mi vyplyva, ze velka veda sa z toho nerobi, ale mozem sa mylit.
Chobot
27.10.10,07:16
kamarátka podala na cirkevný súd žiadosť o anuláciu manželstva. nepáčil sa jej prístup cirkevných sudcov a tak žiadosť zrušila. Má platiť nejaký poplatok a nechce. Aký to má na ňu dopad? čo sa jej môže stať?

..noo, a čo keď ju za to exkomunikujú? :rolleyes::rolleyes::rolleyes:


Inak milujem takéto otázky, kde sa uvádza ".. má platiť nejaký poplatok..". Keby si aspoň napísala, za čo je ten poplatok (parkovné pred kostolom, príspevok do kostolnej kasy, poplatok za podanie žiadosti,..), tak sa môžeme na to pozrieť, či je oprávnený. Ale "nejaký" poplatok by som len tak "niekomu" neplatil, ak neviem, za čo je.