Rozalka
26.10.10,18:40
Máme tlačiareň, ktorá umožňuje obojstrannú tlač, napr. ak pred tlačou v akomkoľvek programe nastavím obojstrannú tlač, pokým toto nezmením, vytlačí všetky dokumenty obojstranne. Pri *.pdf musím pred každým dokumentom nastaviť znova a znova obojstrannú tlač.
Nemáte s tým skúsenosti, ako sa dá nastaviť tlačiareň, aby sa toto nastavenie uložilo?
Stefan2005
26.10.10,17:36
Máme tlačiareň, ktorá umožňuje obojstrannú tlač, napr. ak pred tlačou v akomkoľvek programe nastavím obojstrannú tlač, pokým toto nezmením, vytlačí všetky dokumenty obojstranne. Pri *.pdf musím pred každým dokumentom nastaviť znova a znova obojstrannú tlač.
Nemáte s tým skúsenosti, ako sa dá nastaviť tlačiareň, aby sa toto nastavenie uložilo?

... no snáď keby si bola uviedla aj typ tlačiarne :).

Moja skúsenosť (Canon i-Sensys 3310):

V editovateľných súboroch (worl, excel,...) ak dám v tom-ktorom súbore obojstrannú tlač, tak uložením súboru sa uloží a informácia o tlači, a nemusím znova prestavovať.

PDF sú prakticky uzavreté súbory, takže nastavenie tlače sa do nich u užívateľa neuklada. Ak chcem opakovane tlačiť obojostranne, tak musím zmeniť v nastaveniach tlačiarne profil - namiesto DEFAULT (ten má preddefinovanú jednostrannú tlač) na profil 2-SIDED (použiť tento profil) a potom mi tlačí obojstranne...
Rozalka
27.10.10,10:33
HP LJ 2420d
Stefan2005
27.10.10,11:23
HP LJ 2420d

... tento typ má pri inštalácii nastavený obojstranný tisk automaticky. Treba skontrolovať v nastaveniach, či je to zaškrtnuté; ovšem ako upozorňuje manuál, automický obojstranný tisk nie je podporovaný pre všetky typy médií - vtedy treba zvoliť manuálne obojstranný tisk.
Možno pridá postreh niektorí užívateľ HPLJ2420d...
Rozalka
27.10.10,15:19
Ďakujem Štefan, ja viem, je tam možné nastaviť, ale pred každým ďalším dokumentom PDF treba opäť a opäť nastaviť ...
Rozalka
28.10.10,16:18
Nikto nemá tlačiareň HP LJ 2420d, na ktorej by tlačil PDF obojstranne?