IvetaH
26.10.10,19:05
Dobrý večer,
robím takú malú kontrolu celého roka a našla som 4 dohodárov (3 už mimo a 1 ešte robí), ktorí mali podpísané vyhlásenie a uplatňujú si nezdaniteľnú čiastku, lenže toto nebolo nahodené v programe a tak im bola zrážková daň zrazená každý mesiac a aj zaplatená.
Prosím vás, mám to nejako opraviť spätne, alebo čo s tým. Opravím spätne všetky výplaty, Q hlásenia, požiadam o vrátenie dane a pošlem bývalým zamestnancom nové výplatné pásky? Prosím vás môže to tak byť?
Ďakujem
evina
26.10.10,17:09
Dobrý večer,
robím takú malú kontrolu celého roka a našla som 4 dohodárov (3 už mimo a 1 ešte robí), ktorí mali podpísané vyhlásenie a uplatňujú si nezdaniteľnú čiastku, lenže toto nebolo nahodené v programe a tak im bola zrážková daň zrazená každý mesiac a aj zaplatená.
Prosím vás, mám to nejako opraviť spätne, alebo čo s tým. Opravím spätne všetky výplaty, Q hlásenia, požiadam o vrátenie dane a pošlem bývalým zamestnancom nové výplatné pásky? Prosím vás môže to tak byť?
Ďakujem

To by som ja nerobila. Dostali Potvrdenie o mzde, z ktorého je jasné, že nebola uplatnená NČ a daň riadne zrazená. Môžu si to uplatniť podaním DP.
KEJKA
26.10.10,17:12
Ak im budeš robiť ročné zúčtovanie, tak neopravuj.
Ak sa s nimi dá dohodnúť, mohli by ste podpísané vyhlásenie stornovať s tým, že im dáš potvrdenie o mzde a oni si daň vysporiadajú sami - alebo im pomôžeš s DPFO.
Ak o tejto chybe nevedia a nemajú z iného dôvodu povinnosť podať DPFO, tak ti asi nezostane iné, len to poopravovať spätne.