zrallok
26.10.10,19:24
Ahojte,
potrebujem poradiť a kde by som inam chodil, keď vidim, že tu su machri :)

Potrebujem v exceli vytvoriť podmienene formatovanie, alebo čokoľvek, čím nahradím text prideleným číslom:
napr:
Nike
Adidas
Adidas
Adidas
Mizuno
Mizuno
Lotto
Lotto
Assics
Kopačky
Tenisky
Hokejky
Chrániče
atd atd... .. ... no, a namiesto nich by som potreboval číslo ID, ktoré mu nejakým vzorcom priradím...
pre mňa neriešiteľne ťažké... pleasssssssssssssssss help
ivka70
26.10.10,17:54
Skus to upresnit, co vlastne chces.

Mne to vychdza na to, urobit jednoznacnu tabulku, kde
adidas = 1111
mizuno = 2345
....
a z tejto tabulky vytahovat na zaklade textu do dalsej bunky to jednoznacne cislo.

chapem to dobre alebo mas na mysli cosi uplne ine?
zrallok
26.10.10,18:18
no ja mam proste stlpce, jeden z nich su tieto znacky a ja ich potrebujem nejako dostať na zvolene cisla, alebo vytvoriť novy stlpec, ktory pomocou vzorca alebo čohosi, zistí, že toto je "Nike", a priradí mu číslo "23", toto je "Adidas", priradí mu "25" atď.
Je tam celkovo 3000 riadkov, takže manualne je to dosť zdlhavé :)

Neviem, či som to vysvetlil dostatočne.
ivka70
26.10.10,18:31
no ja mam proste stlpce, jeden z nich su tieto znacky a ja ich potrebujem nejako dostať na zvolene cisla, alebo vytvoriť novy stlpec, ktory pomocou vzorca alebo čohosi, zistí, že toto je "Nike", a priradí mu číslo "23", toto je "Adidas", priradí mu "25" atď.
Je tam celkovo 3000 riadkov, takže manualne je to dosť zdlhavé :)

Neviem, či som to vysvetlil dostatočne.


Tak asi takto, na liste kluc je definovana tabulka, ktora definuje, ze adidas je 1 ....., tato musi byt usporiadana podla abecedy:
zrallok
26.10.10,18:43
Aha. Vyzera to super, ešte tomu ale celkom nerozumiem. Čiže je nutné mať druhý list, z ktoreho to bude ťahať údaje?
A dá sa takto nadefinovať ľubovoľný počet údajov?
zrallok
26.10.10,19:00
uz to mam, naozaj je to super.

Ivka, ďakujem ti veľmi pekne, ani nevieš, ako si mi pomohla. Kiež by som ti to mohol niekedy oplatiť :)

ĎAKUJEM.
ivka70
26.10.10,19:01
Aha. Vyzera to super, ešte tomu ale celkom nerozumiem. Čiže je nutné mať druhý list, z ktoreho to bude ťahať údaje?
A dá sa takto nadefinovať ľubovoľný počet údajov?

Ked mas 2-3 podmienky, da sa to aj cez IF, ked mas ale 150 roznych udajov, je lepsie si to zadefnovat do tabulky. Ta tabulka nemusi byt na druhom liste, moze bat aj na tom istom, ale je to takto prehladnejsie.

Takto sa da nadefinovat lubovolny pocet udajov (obmedzenie tvori len pocet riadkov v Exceli :) ). Vzorec mas urobeny tak, aby fungoval na cele stlpce v liste kluc, cize mozes doplnat akekolvek udaje.
Akurat ich po doplneni vzdy usporiadaj podla abecedy.
ivka70
26.10.10,19:02
uz to mam, naozaj je to super.

Ivka, ďakujem ti veľmi pekne, ani nevieš, ako si mi pomohla. Kiež by som ti to mohol niekedy oplatiť :)

ĎAKUJEM.

Rado sa stalo.
Mozno sa raz najde prilezitost, a mozno mi to oplati zasa niekto iny . Porada je o tom, ze ked viem, pomozem. :)
jojom
26.10.10,19:06
Ano, dá sa tým spôsobom nadefinovať ľubovoľný počet údajov. Treba sa len pohrať z údajmi a správne zadať.
Nutne nie je potrebný druhý list môže to byť aj na tom istom liste, ale kvôli prehľadnosti by bolo lepšie aby boli 2 listy.
Tabuľka zo zdrojovými údajmi nemusí byť usporiadaná podľa abecedy.
marjankaj
28.10.10,22:30
Alebo aj takto to ide na jednom hárku.
zrallok
29.10.10,06:28
Vďaka za pomoc :)