likia
26.10.10,20:16
dobrý den,

prosím Vás , chcela by som vás poprosiť... mám záujem otvoriť si obchodík so zdravou výživou a podobnými doplnkami.. neviem čo všetko musím spĺňať, a čo všetko si musím obehať, aby to bolo reálne. Priestory mám, neviem, či to musí schváliť aj nejaká hygiena... v jednej časti by som chcela realizovať masáže prostredníctvom ďalšej osoby..... budem vďačná aj ked sem niekto umiestni nejaké kliky, kde sa dozviem viac...

dakujem za všetky odpovede
blavaciko
27.10.10,07:50
budes podnikat ako FO alebo PO?
potrebujes aby priestor mal schvaleny ten ucel aky potrebujes, vybavuje to tusim miestny urad,
na miestny urad takisto oznamis otvaracie hodiny
pani z region. uradu verejneho zdravotnictva ti musi fyzicky skontrolovat prevadzku, je dobre tam zajst a pozistovat si co vsetko potrebujes, kedze kazdy urad ma vlastne pravidla (aj ked zakon pouzivaju rovnaky)
ohlasenie zivnosti na zivnostenskom urade
registracia eletronickej registracnej pokladnice na danovom urade - pridelia ti DKP a podpisu pokladnicnu knihu
zamestnanci potrebuju zdravotny preukaz pracovnika v potravinarstve a MOZNO hygienicke minimum - zalezi od RUVZ
dalej samozrejme zariadenie prevadzky, dodavatelske vztahy, ocenenie tovaru, neskor mozno registracia platcu DPH (drzim palce aby si to potrebovala)
urcite je toho viac, snad ma niekto doplni