anka
21.11.05,10:36
Teraz mi klient doniesol fakturu za el. energiu, vystavenu 13.9.05, datum dodania sluzby je 12.9.05, mozem to dat do DPH za 4Q/05, alebo mam podat opravne DPH? Faktura mu dosla este v termine do podania DPH za 3Q, ale mne ju dal az teraz. Je to dost velka ciastka, tak co s tym?
Denda
21.11.05,09:42
Teraz mi klient doniesol fakturu za el. energiu, vystavenu 13.9.05, datum dodania sluzby je 12.9.05, mozem to dat do DPH za 4Q/05, alebo mam podat opravne DPH? Faktura mu dosla este v termine do podania DPH za 3Q, ale mne ju dal az teraz. Je to dost velka ciastka, tak co s tym?

Východisko: http://www.porada.sk/showpost.php?p=139362&postcount=6 :)
ondrejvla
21.11.05,10:10
Teraz mi klient doniesol fakturu za el. energiu, vystavenu 13.9.05, datum dodania sluzby je 12.9.05, mozem to dat do DPH za 4Q/05, alebo mam podat opravne DPH? Faktura mu dosla este v termine do podania DPH za 3Q, ale mne ju dal az teraz. Je to dost velka ciastka, tak co s tym?

Môžeš to dať do 4 Q/05, ale odporúčam ti, pohroz mu, že ak ti bude neskoro dávať doklady, môže platiť pokutu z oneskoreného priznania DPH. Mne to pri lajdákoch pomáha, skús.
Jana Acsová
21.11.05,10:19
Teraz mi klient doniesol fakturu za el. energiu, vystavenu 13.9.05, datum dodania sluzby je 12.9.05, mozem to dat do DPH za 4Q/05, alebo mam podat opravne DPH? Faktura mu dosla este v termine do podania DPH za 3Q, ale mne ju dal az teraz. Je to dost velka ciastka, tak co s tym?Uplatnenie práva na odpočítanie dane možno uplatniť vo Vašom prípade v 3. alebo 4. Q. Netreba sa toho báť. Jedná sa o vaše právo.
Samozrejme v prípade, že doklady niekto "suší" v šuflíku môžu spôsobiť komplikácie v prípade, že sa to nestihne v spomínaných obdobiach a nemáte si ako obhájiť skutočnosť, že uplatníte odpočítanie dane v období, v ktorom ju "obdržíte". Takže disciplínu pri odovzdávaní a preberaní dokladov doporučujem ... aj prípadné potvrdenie prevzatia účtovníkom.
anka
21.11.05,10:34
No ja som už klientom pohrozila kadečím, len na nich nič nezaberá.
Jana Acsová
21.11.05,10:40
No ja som už klientom pohrozila kadečím, len na nich nič nezaberá.Zaberie ich podpis pri oneskorenom prevzatí dokladovhttp://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif. Možno ...
Je potrebné si to zmluvne ošetriť, prípadne klienta na to písomne upozorniť aj s uvedením skutočnosti, že v tomto prípade nezodpovedáte za prípadné možné sankcie ...
anka
21.11.05,10:43
Už som na to myslela, asi to tak aj urobím. Som zvedavá, či sa polepšia.