fipina
27.10.10,06:58
Súd rozhodol o neplatnom skončení PP a náhrade mzdy za obdobie 12 mesiacov. Zamestnanec však teraz žiada o podporu v nezamestnanosti. Ako mu mám vystaviť potvrdenie (náhradu mzdy rozpočítať len na 12 mesiacov alebo na celé obdobie trvania sporu : 2 roky?) AK len na 12 mesiacov, ako potom vykryť ostatné obdobie?
Chobot
27.10.10,06:49
Súd rozhodol o neplatnom skončení PP a náhrade mzdy za obdobie 12 mesiacov. Zamestnanec však teraz žiada o podporu v nezamestnanosti. Ako mu mám vystaviť potvrdenie (náhradu mzdy rozpočítať len na 12 mesiacov alebo na celé obdobie trvania sporu : 2 roky?) AK len na 12 mesiacov, ako potom vykryť ostatné obdobie?

AK súd rozhodol o neplatnom skončení, tak PP predsa ešte trvá! Alebo ste ho už ukončili? K akému dňu? Tú náhradu nerozpočítavaš, proste po doručené rozsudku mu v ten mesiac dáš náhradu mzdy v stanovenej výške.
fipina
27.10.10,07:07
PP skončil dohodou k 30.09.2010 a z-nec potrebuje vyplniť potvrdenie o príjme pre účely nároku na podporu.
fipina
27.10.10,10:46
Prosím o pomoc.
VERONIKA6
27.10.10,10:54
PP skončil dohodou k 30.09.2010 a z-nec potrebuje vyplniť potvrdenie o príjme pre účely nároku na podporu.
Treba zaniesť zamestnávateľovi tlačivo z úradu práce a on je povinný ho vyplniť.
janaGT
27.10.10,11:00
Treba zaniesť zamestnávateľovi tlačivo z úradu práce a on je povinný ho vyplniť.

podľa mňa je fipina zamestnávateľom, ktorý nevie vyplniť to tlačivo. Ona sa pýta na to. Teda až tomu dobre rozumiem.
fipina
27.10.10,11:08
áno, ja mám vyplniť tlačivo a neviem čo s ostatnými dňami - či tam nahlásiť prerušenie (neplatené voľno alebo čo)?
terezamaria
27.10.10,11:24
áno, ja mám vyplniť tlačivo a neviem čo s ostatnými dňami - či tam nahlásiť prerušenie (neplatené voľno alebo čo)?

Dáš tam ukončenie prac.pomeru dňa 30.9.2010. Do poznámok potom môžeš ozrejmiť, že súd zo dňa....rozhodol, že Skončenie pracovného pomeru zo strany zamestnávateľa bolo neplatné a pracovný pomer trval do 30.9.2010, kedy ho pracovník ukončil Dohodou.
fipina
28.10.10,03:07
Dáš tam ukončenie prac.pomeru dňa 30.9.2010. Do poznámok potom môžeš ozrejmiť, že súd zo dňa....rozhodol, že Skončenie pracovného pomeru zo strany zamestnávateľa bolo neplatné a pracovný pomer trval do 30.9.2010, kedy ho pracovník ukončil Dohodou.

A do príjmu vypíšem vymeriavacie základy, z ktorých bolo odvedené poistné len za posledných 12 mesiacov (ostatné mesiace a roky zostanú voľné)?
Z toho vyplýva, že z-nec nedostane podporu, keďže pred neplatným skončením bol PN.
Ospravedlňujem sa, ale prvýkrát riešim niečo takéto a rada by som to už mala za sebou.
janaGT
28.10.10,04:36
A do príjmu vypíšem vymeriavacie základy, z ktorých bolo odvedené poistné len za posledných 12 mesiacov (ostatné mesiace a roky zostanú voľné)?
Z toho vyplýva, že z-nec nedostane podporu, keďže pred neplatným skončením bol PN.
Ospravedlňujem sa, ale prvýkrát riešim niečo takéto a rada by som to už mala za sebou.

prečo by nedostal? Keď bol na PN počas trvania PP, tak je to vylúčiteľná doba.
fipina
28.10.10,04:54
počas 4 rokov nemal riadny príjem (bol PN a len za 12 mesiacov bude mať náhradu mzdy).
Skôr mi ide o to, ako vpísať ten príjem do potvrdenia. Ostatné už vyrieši SP.
janaGT
28.10.10,05:09
počas 4 rokov nemal riadny príjem (bol PN a len za 12 mesiacov bude mať náhradu mzdy).
Skôr mi ide o to, ako vpísať ten príjem do potvrdenia. Ostatné už vyrieši SP.
to bol akože 4 roky na PN?
fipina
28.10.10,05:25
Nie, 4 mesiace robil, rok PN, necelé 3 roky trval súd.
janaGT
28.10.10,05:52
najlepšie bude, keď pôjdeš na sociálku a spýtaj sa priamo tam.
Alebo skús zadať otázku cez http://www.socpoist.sk/formular-na-zadanie-otazky/1362s#form
a uvidíš, ako sa vyjadria. V poslednom čase mám skúsenosť, že odpíšu hneď na druhý deň :)
janaGT
28.10.10,05:56
a ešte ma napadlo, ako si ho viedla v personalistike počas tohto obdobia?
fipina
28.10.10,07:12
a ešte ma napadlo, ako si ho viedla v personalistike počas tohto obdobia?

Neviedla som ho nijako, keďže som PP ukončila takmer 3 roky dozadu. Počas tohto obdobia som ho neevidovala, len teraz - po rozhodnutí súdu - som upravila prihlášky a odhlášky v SP a ZP.
janaGT
02.11.10,06:54
Nie, 4 mesiace robil, rok PN, necelé 3 roky trval súd.

už si zistila niečo nové?
fipina
02.11.10,08:47
Zatiaľ nie, ešte mi neodpísali. Keď som tam volala, na odd. pre vyplácanie podpory ma odporučili na SP-poistné, a tam zasa na odd. pre vyplácanie podpory (že oni s tým nič nemajú). Znova sa mi potvrdila kompetentnosť našich úradníkov. Takže čakám na písomnú odpoveď.