funny10
27.10.10,09:33
Ide o poskytovanie internetových služieb a zrušenie internetu. Máme kúpený router Vigor xy, internet Turbo 2 používame od marca 2007.
Na jar 2010 mi volala pracovníčka z T-Comu že majú nejakú výhodnú akciu na net...pol roka za 9 € a ďalej za 19,90 €. Bolo to vo februári/marci tohto roku, fakt si teda nepamätám, či mi tá pani povedala aj o viazanosti na 24 mesiacov. Určite by som s tým ale nesúhlasila. Povedala som jej, nech mi pošle informácie domov, ja si to pozriem a ak budem súhlasiť, pošlem nazad podpísanú zmluvu, tuším je tam tá lehota od doručenia poslať nazad do 15 dní. LENŽE. Mne prišiel domov len papier na podpis o nejakej Smart službe. To som odmietla, poslala nazad. Dodatok k zmluve o zmene - AKCII, mi neprišiel. Volala som za dva týždne, povedali že to pošlú. Časom som na to pozabudla, volala som potom asi v júni. Že mi stále neprišli tie papiere na podpis. V systéme majú zaznamenané, že papiere boli tlačené 2x ale nazad im nič neprišlo.
V ich systéme mám teda viazanosť do roku 2012, s tým, že mi naozaj zmenili platby za internet, tých 9 € na pol roka, ale tých 19,90€ nie, lebo stále platím okolo 30€. ALE... keď sa pozreli poriadne, nevideli nikde potvrdenú zmluvu s mojim podpisom, zaradenú v evidencii. To že bola pracovníčka iniciatívna a na základe telefonického rozhovoru zmenila tie veci, mi je úplne jedno.

Zaujíma ma teda, je u nich platná ústna dohoda, alebo podpis na zmluve?

A toto všetko som sa dozvedela po volaní na info linku, chceli sme vedieť či sa dá stopnúť odoberanie služby - net.pripojenia na pol roka alebo zrušiť celkom.
A ešte k tomu plateniu. Ja som mala vždy v ich cenách chaos, čo prišlo na fa, to som zaplatila. Ak som im volala ohľadom info k FA, vždy ma nejak odbili že to je to a to. Takže áno, využila som tú akciu na pol roka zľavnená cena, ale je to ich hlúposť, že to aktivovali bez môjho písomného súhlasu.
miroslavala
27.10.10,07:52
V T-Come je platne vsetko tak, ako to vyhovuje T-Comu... Na tvojom mieste sa nedam odohnat, treba ist osobne do pobocky.
funny10
27.10.10,07:58
2x sme volali na zákazníckú linku, raz ja, raz manžel. druhý x mu povedala milá pani, že aj ústna dohoda je platná.
išli sme do pobočky, kde sa s nami o tom pracovník odmietol baviť a len Košice reklamačné oddelenie.
v druhej pobočke nám slečna povedala že nám radí napísať reklamáciu a spomenúť aj právnika. Lenže ako mám napísať reklamáciu...na zrušenie služby, ktorú som ani nepodpísala? Však to je všetko smiešne.
Fero11
27.10.10,08:04
No clovek by si mal najprv precitat ich obchodne podmienky, ktore posielaju s kazdou zmluvou (ked som zacal citat obchodne podmienky cca 5,6 stran malickymi pismenkami, tak laik sa tak zamota, ze to prestane citat, pretoze sa odvolavaju na taky a taky zakon a na ten a tamten odstavec ich internych zakonov a podobne blbosti ......)
Maju to poriesene tak, ze ak mas zlavu na pol roka, tak urcite tam je viazanost, bud 18, alebo 24 mesiacov. Net ti daju aj bez viazanosti, ale nebudes platit 9€, ale 25€ (samozrejme tie sumy si vymyslam).
Ustna dohoda podla mna neplati, dolezity je podpis na zmluve, ak si nic nepodpisovala, tak sa niet coho bat.
Ja som si zmluvu s t-comom predlzil cez NET, tam bola zlava 10€ z faktury, prvych 6 mesiacov cca 10€ a potom normalne 35€ alebo taka nejaka suma tam je.
Ta zmluva na smart telefonovanie si kludne mohla podpisat a poslat, pretoze je to zadarmo. Ja som to chcel zrusit, ale operatorka mi povedala, ze nemusim to rusit, pretoze je to zadarmo (ak nevolas cez net, ja nevolam, takze toto ma nezaujma vobec)
Ja ked som predlzoval zmluvu, tak na podpis mi prisli zmluvy asi na 4x pocas 2-3 tyzdnov.

Ale pozor ak ti konci viazanost a neprdlzis viazanost, alebo nezrusis zmluvu, tak dalej ti budu pocitat normalnu cenu bez viazanosti a ta je o dost vyssia.

Odporucam ti navstivit t-centrum a tam to vsetko prekonzultovat
funny10
27.10.10,08:12
Ja by som si rada niečo prečítala...ale nemala som ČO. Nič mi neprišlo. A ak by som na 100% vedela, že akcia je viazaná na 24 mesiacov, nesúhlasila by som, lebo sme chceli zrušiť časom net...aj sa sťahovať a tam bolo iné pripojenie.
Na pobočke mi poradili vždy inak.
Ako mám teda zistiť či je platná "ústna" dohoda alebo len podpis na zmluve?
Fero11
27.10.10,12:52
ustna dohoda podla mna nieje platna. Ty aj ked si objednas sluzbu, cez NET, alebo telefon, t-com ti vzdy musi poslat zmluvy na podpis. Ak ti nic neprislo, tak si myslim, ze je to v pohode.
Agostino
27.10.10,15:25
Ja tiež nemám veľmi dobre skúsenosti s T-com. V októbri 2007 som si dal od nich zaviesť Magiointernet Turbo 2 s viazanosťou na 18 mesiacov za nejakých 594SK na mesiac. Doba viazanosti mi rýchlo uplynula bez toho aby som si to všimol pokiaľ mi nedošiel šek, že namiesto 594SK, ktoré som mesačné platil, tak namiesto toho mám zaplatiť nejakých 37EUR. Na to som okamžité zavolal do T-com, a tam mi oznámili že doba viazanosti mi uplynula, v nej som totiž mal zľavnenú cenu za 594SK, samozrejme že v akcii, inak bez viazanosti sa magiointernet platí oveľa viac (samozrejme, že to platí len u T-com). Po telefonickej dohode o predlžení zmluvy s viazanosťou na 18 mesiacov mi ju automatický zaslali poštou. Zmluvu som podpísal a odoslal naspäť.
arizona
27.10.10,16:56
Tiež si myslím, že pokiaľ si zmluvu nepodpísala, nemala pracovníčka "len tak" niečo meniť...
Ale ak si ty chcela prestať používať služby Tcomu,po skončení viazanosti, mala si im to písomne oznámiť.

Asi došlo k nedorozumeniu , medzi tebou a prac. Tcomu pri telefonáte , ona pravdepodobne počítala s tým, že vo využívaní služieb mienite pokračovať.

Napriek všetkému, ich služby si využívala, takže predpokladám, že ich Tcom bude žiadať preplatiť.Ale akciové ceny sú podmienené viazanosťou na určitú dobu, takže ak nechceš pokračovať vo viazanosti ,môžu Ti zaúčtovať plnú sumu

Odporúčam sa písomne obrátiť do Košíc na rekl. oddelenie, cez zák. linky takéto veci nevybavíš...;)
k.i.n.o.
27.10.10,17:48
Takže - ono vôbec nie je isté, že si volala s pracovníčkou T-Comu. Mne sa stalo niečo veľmi podobné:
Jedného dňa mi zavolal niekto, kto sa predstavil ako XY zo spoločnosti T-Com. Mal presné informácie o mojich programoch na telefón aj internet, oznámil mi, že majú akciu pre verných zákazníkov a že na najbližších 6 či 9 mesiacov mám takú a takú zľavu a toľko minút navyše. Poznám tieto zľavy, tak som sa okamžite spýtal, či je to podmienené viazanosťou, nakoľko som sa z určitých dôvodov nechcel viazať. Ubezpečil ma, že nie, že to dostanem automaticky. Ešte som mu povedal, že keď automaticky, tak mi to mali rovno faktúrovať so zľavou a ani mi nemusel volať. On nato že musel, lebo si musí overiť nejaké údaje a popritom si vypítal "na overenie" moje rodné číslo. A ja? Ja trulo som mu ho nadiktoval :D.
Po čase, ani neviem prečo, som si pre istotu overoval, či som bez viazanosti, a že nie, že mám akciu s viazanosťou na 18 mesiacov! Tak som začal pátrať a vypátral som, že som podpísal dodatok k zmluve, na základe ktorého som získal zľavu aj viazanosť. Podpísal som ho s pracovníčkou firmy, ktorá je tzv. T-Com Partner, čiže normálny sprostredkovateľ, ktorý za províziu naháňa zmluvy a dodatky pre T-Com. No a aby bolo provízií čo najviac, treba obvolať ľudí, niečo im natárať, vytiahnuť z nich r.č., napísať zmluvu, sfalšovať podpis a je to!
To ma tak nasr..hnevalo, že som sadol do auta a nabehol som do tej firmy, ktorá ani nie je v meste, kde fungujem (prečo by som asi išiel zmluvu uzatvárať u nich?) - no nikoho som tam nezastihol (mali šťastie), vraj sú v teréne - určite naháňali biznis.
Keď som vychladol, napísal som reklamáciu do Košíc, popísal som situáciu, pospomínal výrazy ako podvod, falšovanie podpisu, požiadal som o uvedenie mojej zmluvy do pôvodného stavu, prešetrenie prípadu a zaslanie fotokópie dodatku, aby som si mohol pozrieť môj podpis na ňom a prípadne niečo podniknúť.
O nejaký čas mi prišla odpoveď, že reklamáciu uznávajú, viazanosť rušia (zrušili samozrejme aj zľavy) a ... a nič. To ostatné, teda okolnosti, ako k tomu celému došlo, radšej odignorovali. No a keďže mám zmysluplnejšie veci na práci (aspoň väčšinou :)), tak som to ignoroval aj ja. Keď chcú mať takýchto partnerov, ich problém.

No, ale vrátim sa k veci - môj zážitok mi silno pripomína tvoj prípad. Takže jedine reklamácia do Košíc na oddelenie služieb zákazníkom (alebo tak nejak sa to volá - kontakt mi dali v T-Centre) a zrušiť nechcenú viazanosť. No ale rozlúč sa aj so zníženou cenou, a to aj spätne...
funny10
27.10.10,18:15
k.i.n.o.
Ja chcem úplne zrušiť službu. Nechcela som viazanosť, lebo sme rozmýšľali o sťahovaní a zrušení internetu, preto som si dávala pozor (aspoň som si to myslela) aby som zase nič nepodpisovala na viazanosť.
Pozerala som teraz papiere od T-Comu. Prišlo mi domov v marci či kedy.... Oznámenie o zriadení služby Magio Internet Security...Vážený zákazník, na základe "vašej" objednávky, ktorú sme prijali dňa 10.02.2010, si Vás dovoľujeme informovať, že s účinnosťou od 11.02.2010 Vám bola zriadená služba Magio Internet Security.
Na konci je ... za vyjadrenie Vášho súhlasu so Všeobecnými podmienkami, resp. Tarifou, ktoré sú v aktuálnom znení dostupné na www budeme považovať prvé využitie tejto služby.
Ďalší papier vystavený v Košiciach 15.02.2010. Potvrdenie dokumentov ... na základe nášho telef.rozhovoru si Vám dovoľujeme zaslať dokumenty potrebné pre zriadenie služby, ktorú ste si objednali. Stačí, ak vlastnoručným podpisom potvrdíte správnosť vyplnených údajov...
V spodnej časti zmluvy vyplňte miesto a dátum podpisu.... a do 15 dní od doručenia zašlite kompletnú zmluvu späť na adresu Centra. V opačnom prípade budeme musieť pristúpiť k deaktivácii služby. A tie dokumenty... prišla len Zmluva o pripojení - Predmet zmluvy Smart - Mini.
Zmluva, či Dodatok k zmluve o akcii na Turbo 2 neprišla. Volala som tam neskôr, a tiež nič. Viem že som niečo posielala nazad, ale išlo len o tento Smart-Mini.

Ja som im nevolala, otravovala ma furt nejaká ženská zo spoločnosti.... sama od seba som im tam nevolala a neobjednávala som si nič, ako to je uvedené na začiatku tých papierov, je to od nich pekné zavádzanie... a proste papiere o internete som nepodpisovala, lebo oni to nemajú ani v tom svojom systéme evidované.
comodo
27.10.10,18:58
Ja som si kedysi doma zriadil internet na bombasticku akciu - staci zavolat. Tak som zavolal a zriadili mi to. Papier neexistoval. Faktury nechodili. Sme v obci traja menovci. Ten druhy tiez iba zavolal. Ze chce ISDN a NET A zacali mu chodit faktury. ALe Net ani ISDN nemal. Ked sa stazoval , prisli robit setrenie tomu tretiemu. Pritom nahodou odhalili mna. Asi po roku mi prisila zmluva s aktualnym datumom. A skoncili "prazdniny" :-)
Ale to uz je davno. Ani T-COM este nebol. Teraz uz istotne maju poriadok :-)
k.i.n.o.
27.10.10,19:21
Ja chcem úplne zrušiť službu. Nechcela som viazanosť...
No veď - v prvom rade sa zbav viazanosti. Jediný spôsob je reklamácia - zdôrazni, že si si žiadny akciový program neobjednala a nič si nepodpísala, si spokojná s programom, ktorý si mala predtým, nech ti to vrátia do pôvodného stavu a zrušia viazanosť (dofaktúrujú ti ale to, čo ti zľavili).
No a potom šup do T-Centra a zruš celú zmluvu.
funny10
27.10.10,20:19
Napísala som to tak..nejako :D a pozerala som staré faktúry. Tak do toho februára, kedy som si JA objednala akciu :---, som platila 19,87€ pravidelne. Potom zrazu akcia, občas tam za toho pol roka bolo aj 9,90€ a potom 30, 40€.
Zajtra posielam, som zvedavá čo sa dozviem. Ale skôr ako o mesiac sa asi neozvú.
jozka56
27.10.10,20:24
T-com a magio ani nechcem počuť, v máji im dávam dovi a dopo....
mesačne platiť skoro 61€ je veľmi silná káva:(
Fero11
28.10.10,05:07
k.i.n.o.
Ja chcem úplne zrušiť službu. Nechcela som viazanosť, lebo sme rozmýšľali o sťahovaní a zrušení internetu, preto som si dávala pozor (aspoň som si to myslela) aby som zase nič nepodpisovala na viazanosť.
Pozerala som teraz papiere od T-Comu. Prišlo mi domov v marci či kedy.... Oznámenie o zriadení služby Magio Internet Security...Vážený zákazník, na základe "vašej" objednávky, ktorú sme prijali dňa 10.02.2010, si Vás dovoľujeme informovať, že s účinnosťou od 11.02.2010 Vám bola zriadená služba Magio Internet Security.
Na konci je ... za vyjadrenie Vášho súhlasu so Všeobecnými podmienkami, resp. Tarifou, ktoré sú v aktuálnom znení dostupné na www budeme považovať prvé využitie tejto služby.
Ďalší papier vystavený v Košiciach 15.02.2010. Potvrdenie dokumentov ... na základe nášho telef.rozhovoru si Vám dovoľujeme zaslať dokumenty potrebné pre zriadenie služby, ktorú ste si objednali. Stačí, ak vlastnoručným podpisom potvrdíte správnosť vyplnených údajov...
V spodnej časti zmluvy vyplňte miesto a dátum podpisu.... a do 15 dní od doručenia zašlite kompletnú zmluvu späť na adresu Centra. V opačnom prípade budeme musieť pristúpiť k deaktivácii služby. A tie dokumenty... prišla len Zmluva o pripojení - Predmet zmluvy Smart - Mini.
Zmluva, či Dodatok k zmluve o akcii na Turbo 2 neprišla. Volala som tam neskôr, a tiež nič. Viem že som niečo posielala nazad, ale išlo len o tento Smart-Mini.

Ja som im nevolala, otravovala ma furt nejaká ženská zo spoločnosti.... sama od seba som im tam nevolala a neobjednávala som si nič, ako to je uvedené na začiatku tých papierov, je to od nich pekné zavádzanie... a proste papiere o internete som nepodpisovala, lebo oni to nemajú ani v tom svojom systéme evidované.
Toto zrus okamzite, pretoze prve 3 mesiace je to zadarmo, ale potom platis nejakych cca 2,95€ (teda pokial ho nevyuzivas, su aj ine alternativy ochrany PC a zadarmo)

Ja mam t-com a som spokojny. Ak sa neviazes, nedostanes akcie (bonusy).
Mam Turbo4. Co sa tyka vypadkov, tak su minimalne, da sa povedat, ze skoro vobec.
Co sa tyka ceny, tak Turbo4 stoji mesacne 118€ vid cennik http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=2730§ion=home
Cize ak by som sa nezaviazal, tak za 2 roky zaplatim cca 2832€
Ja som sa zaviazal na 2 roky.
1. Prvych 6 mesiacov platim 8,95€
2. Zvysnych 18 mesiacov 36,95€
3. Objadnaval som to elektronicky, takze -10€
4. Takze ((8,95*6=53,7)+(36,95*18=665,1)-10=708,8)/24=29,53
5. Mesacne platim 29,53€
A to sa uz celkom da ak mam rychlost 12 288 / 512 kb/s (az na tych 512)
PS este som zabudol, dostal som za 1€ modem/router wifi D-link 2641R normalna cena je asi 40€
Takze prakticky ma vychadz Turbo4 mesacne 27,9€
KoxXxo
28.10.10,06:03
Takze prakticky ma vychadz Turbo4 mesacne 27,9€
To sa chváliš alebo sťažuješ?
Fero11
28.10.10,06:11
Ber to ako chces