yamasaki
27.10.10,11:06
Dobrý deň, priateľ pracuje v slovenskej firme, ale prácu vykonáva vo Švajčiarsku a v Nemecku. Kolegovia ho strašia s nejakým dorovnaním dane, mohol by mi niekto povedať, o čo môže ísť?
mysimis
27.10.10,09:17
Záleží na tom kto ho platí.....či slovenská firma, alebo ???
yamasaki
27.10.10,09:20
Áno, slovenská firma, ale v každom mesiaci má 2 výplatné pásky - švajčiarsku aj slovenskú.
mysimis
27.10.10,09:24
Tak má teda aj nejakú zmluvu s firmou v Švajčiarsku?
yamasaki
27.10.10,09:27
Nie, má zmluvu len so slovenskou akciovkou a dostáva 2 výplatné pásky.
veronikasad
27.10.10,09:27
Áno, slovenská firma, ale v každom mesiaci má 2 výplatné pásky - švajčiarsku aj slovenskú.
nemá na slovenskej páske len odvody, ktoré sú platené cez slovenskú firmu ?
yamasaki
27.10.10,09:31
Nie, má tam normálne vyčíslenú mzdu, aj s odvodmi a s daňou a na tej švajčiarskej tiež. Som z toho jeleň.
veronikasad
27.10.10,09:32
Nie, má tam normálne vyčíslenú mzdu, aj s odvodmi a s daňou a na tej švajčiarskej tiež. Som z toho jeleň.
Bude podávať DP na Slovensku, kde zahrnie aj príjem zo Švajčiarska. Ide o metodu zápočtu dane, môže mu vzniknúť na Slovensku nedoplatok ...
mysimis
27.10.10,09:33
Bude podávať DP na Slovensku, kde zahrnie aj príjem zo Švajčiarska. Ide o metodu zápočtu dane, môže mu vzniknúť na Slovensku nedoplatok ...

Ja by som i tak pátrala po tom, prečo mu švajčiarska firma dáva výplatnú pásku len každý druhý mesiac a čo mu vlastne na nej platia keď nemá s firmou v Švajčiarsku spísanú žiadnu zmluvu.
veronikasad
27.10.10,09:35
Ja by som i tak pátrala po tom, prečo mu švajčiarska firma dáva výplatnú pásku len každý druhý mesiac a čo mu vlastne na nej platia keď nemá s firmou v Švajčiarsku spísanú žiadnu zmluvu.
U nás to takto robí SKANSKA (dôvod som sa nedopátrala). Ide ale o príjem z ČR alebo Nemecka, kde je možné uplatniť metodu vyňatia a nedoplatky dane nevznikajú.
yamasaki
27.10.10,09:35
Aj keď mu daň strhávajú aj vo Švajčiarsku?
veronikasad
27.10.10,09:39
Aj keď mu daň strhávajú aj vo Švajčiarsku?
zrazená daň vo Švajčiarsku sa započíta, ale vo Švajčiarsku je asi nižšia miera zdanenia, lebo keď som robila DP z príjmu zo Švajčiarska, väčšinou vznikol nedoplatok.
yamasaki
27.10.10,09:50
aha, takže sa tomu nedá nejako vyhnúť?