JSJP
27.10.10,13:08
Ahojte,

chcela by som sa s Vami poradiť. Slovenská firma A bude robiť prepravu tovaru pre inú slovenskú firmu B z Talianska na Slovensko. Obe firmy sú platcovia DPH. Faktúra za túto prepravu je s DPH, potom túto prepravu vyfaktúruje slovenská firma B do Talianska firme, ktorá predávala tovar. Ja si myslím, že táto faktúra zo SR do ITL by mala byť s našou 19 % DPH. Len som si nie istá, mohli by ste mi poradiť?

Ďakujem
danushka
27.10.10,11:30
Ahojte,

chcela by som sa s Vami poradiť. Slovenská firma A bude robiť prepravu tovaru pre inú slovenskú firmu B z Talianska na Slovensko. Obe firmy sú platcovia DPH. Faktúra za túto prepravu je s DPH, potom túto prepravu vyfaktúruje slovenská firma B do Talianska firme, ktorá predávala tovar. Ja si myslím, že táto faktúra zo SR do ITL by mala byť s našou 19 % DPHNIe, za predpokladu, že IT firma je reg.pre DPH vo svojej krajine. Len som si nie istá, mohli by ste mi poradiť?

Ďakujem
Slovenské firmy A a B sú registrované pre DPH na SK.
Medzi sebou si prepravy v rámci SK - EUR, EUR - SK fakturujú s DPH.
Ak SK platiteľ fakturuje službu IT platiteľovi registrovanému pre DPH v IT, táto služba bude oslobodená od DPH.
Ešte doplním, dátum dodania služby bude podľa vykládky uvedenej v CMR, nie dátum, kedy obdrží firma B od firmy A doklady.

Pozri aj tu :http://www.porada.sk/t71574-spedicia-v-kocke.html?highlight=%B9ped%EDcia+kocke
Táto problematika je tu potrobne rozobraná.